Data: 2020.08.06 23:09
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Ar kompensuojamas rivaroksabanas gali būti skiriamas neribotą laiką?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2020-04-22 07:08:20

Klausimas. Ar kompensuojamas vaistas rivaroksabanas (20 mg) gali būti skiriamas neribotą laiką, esant tam būtinybei? Šeimos gydytojas kažkodėl nepratęsia jo išrašymo kaip kompensuojamo. Jį vartoju tris mėnesius dėl PP (148.3). Arūnas, 67 m.

Dr. Arūnas Maksvytis. Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako gydytojas kardiologas dr. Arūnas Maksvytis

Kompensuojamas rivaroksabanas skiriamas tam tikrų ligų atveju (taip pat ir esant PP) tuomet, kai neefektyvus ar kontraindikuotinas varfarinas.

Kompensuojamą vaistą skiria kardiologas, bet tam yra papildomų sąlygų - turi būti vartotas varfarinas, ir būtinai tam tikrais intervalais atlikti kraujo krešėjimo tyrimai. Šie tyrimai turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Kita sąlyga - vartojant varfariną buvęs kraujavimas, kuris turi būti dokumentuotas. Dar reikia, kad pacientas turėtų atitinkamą balų kiekį pagal insulto rizikos skalę.

Nutaręs, kad pacientui galima skirti kompensuojamą rivaroksabaną, kardiologas privalo tai padaryti pirmuosius tris mėnesius. Jei neišryškėja kokių nors neigiamų reiškinių, toliau kompensuojamą vaistą gali skirti šeimos gydytojas.

Jei niekada nevartojote varfarino, tai skirti kompensuojamą rivaroksabaną pagal šiuo metu galiojančią tvarką nėra galimybės.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.