Data: 2020.08.11 04:05
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Ar hipoterapija padeda lavinti pusiausvyrą ir skatina vaisingumą?

vlmedicina.lt | 2014-08-18 00:01:01

Klausimas. Kiek hipoterapija padeda sergant cerebriniu paralyžium? Pusiausvyros nėra išvis, buvo tokių atvejų, kad vos neužsimušiau per tai. Ar padeda vaisingumui?  Sofija, 29 m.

joja ant žirgo
Agnės Garkauskienės nuotr.

Atsako Šiaulių universiteto ir Šiaulių kolegijos asistentė, Šiaulių universiteto Hipoterapijos centro darbuotoja kineziterapeutė  Jurgita Rutkienė

Hipoterapija lavina pusiausvyrą. Jojimo metu sukeliamos pusiausvyros reakcijos raiteliui, net jei jis sėdi ant žirgo laikydamasis rankomis į specialų balnelį. Bet jei pusiausvyra visiškai sutrikusi ir Jūs negalite savarankiškai net pasėdėti neįsikibusi, tuomet didelių pokyčių tikėtis neverta. Labai sunku pasakyti nemačius ir neįvertinus paciento, kiek jam jojimas gali būti naudingas. Neretai tik jojimo metu ir įvertinama jojimo teikiama nauda konkrečiam pacientui. Reikia atsižvelgti ir į tai, kad galbūt dėl kitų ligų ar pažeidimų jojimo teikiama nauda gali būti mažesnė už galimą žalą.

Cerebrinio paralyžiaus atveju hipoterapija vertinama ir dėl raumenų tonuso normalizavimo, judesių amplitudės didinimo, judesių koordinacijos gerinimo, spastikos mažinimo. Jojimo metu formuojamas eisenos modelis paciento smegenyse. Be to, hipoterapija vertinama už psichologinį, socialinį ir pedagoginį poveikį žmogui.

Jojimo, kaip ir daugelio kitų fizinių pratimų, metu suaktyvinama kraujo apytaka organizme. Taip pat ji suaktyvinama ir mažajame dubenyje. Gal tai ir gali skatinti vaisingumą, bet tokių mokslinių tyrimų, mano žiniomis, dar nėra atlikta.


Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.