Data: 2020.09.22 04:53
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Ar hiatinė išvarža gali sukelti dusulį?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2019-01-07 09:22:32

Klausimas. Ar įmanoma, kad jaučiu nuolatinį dusulį - lyg negalėčiau įkvėpti oro - dėl stemplinės išvaržos? Jei taip, kaip patikrinti, ar tikrai nuo to? Turiu 2-ojo laipsnio hiatinę išvaržą su pravira kardija). Kraujyje deguonies kiekis normalus, mažakraujystės taip pat nėra. Aurelija, 32 m.

Dianos Jagėlaitės-Čeginskienės nuotr.

 

Atsako Klaipėdos universitetinės ligoninės Pilvo chirurgijos ir koloproktologijos skyriaus vedėjas gydytojas pilvo chirurgas dr. Jonas Jurgaitis

Stemplinė išvarža dusulio paprastai nesukelia. Todėl patartina ieškoti kitos jo priežasties: galbūt jį sukelia alerginė astma, gal širdies ar plaučių liga.

Jei tyrimai parodo, kad kitos ligos nėra ir kitos galimos priežastys atmetamos, tikėtina, kad dusulį provokuoja hiatinė išvarža.

Hiatinė išvarža – tai diafragminės angos išvarža. Pro šią angą praeina stemplė, aorta, tai silpniausia vieta, per kurią skrandis įeina į tarpuplautį ir pakeičia anatomiją. Esant šiai išvaržai žmonės dažniausiai skundžiasi gastroezofaginio refliukso simptomais.

Jei išvarža provokuoja dusulį, patariam atlikti chirurginę operaciją. Atkūrus normalią anatomiją, sutvarkius išvaržą galima ryškiai pagerinti gyvenimo kokybę.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.