Data: 2020.09.30 18:43
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Ar būtina tarpdančius valyti irigatoriumi?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2020-02-13 15:33:01

Klausimas. Periodontologė pasiūlė tarpdančius valyti irigatoriumi. Bet jis man per brangus ir per griozdiškas. Ar tokį pat efektą galima būtų pasiekti valant tarpdančius kitais būdais? Monika,49 m.

Gitana Rėderienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Atsako burnos higienistė Gitana Rėderienė

Dantų šepetėliu nuvalome tik tris iš penkių danties paviršių, todėl svarbu naudoti ir priemones tarpdančiams valyti. Labiausiai paplitusi ir žinoma tarpdančių valymo priemonė yra tarpdančių siūlas, taip pat tarpdančių valymui sparčiai populiarėja tarpdančių šepetėliai bei jau minėtas irigatorius.

Visos išvardintos priemonės yra tinkamos efektyviam tarpdančių valymui, tačiau dėl tarpdančių dydžio, dantų anatomijos ar net gebėjimo jomis naudotis kartais pacientams parenkamos skirtingos priemonės. Jei jums rekomendavo irigatorių ir jums nepatogu su juo valyti, pabandykite tarpdančių šepetėlius. Jie būna 8-11 skirtingų dydžių, nes tarpai tarp dantų irgi yra ne vienodi.

Geriausiai tarpdančio šepetėlių dydį gali jums parinkti gydytojas odontologas ar burnos higienistas, taip pat galite nusipirkti komplektą skirtingų tarpdančių šepetėlių ir atrasti jums tinkamus dydžius.

Visos trys išvardintos tarpdančių priemonės yra efektyvios, tačiau tam tikrais atvejais kai kurios turi daugiau privalumų. Todėl pravartu įsiklausyti į rekomendacijas ir išsiaiškinti, kuri priemonė jums yra tinkamiausia.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.