Data: 2020.08.05 11:22
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Aplink apyvarpę lupasi oda

vlmedicina.lt | 2014-03-14 00:02:37

Violeta Medvedeva
Violeta Medvedeva. Asmeninio archyvo nuotr.

Klausimas. Senokai pastebėjau šiek tiek mažais gabaliukais atsilupusią apyvarpės odelę, neliečiu, nelupinėju. Po apyvarpe atsirado vienoje ir kitoje pusėje balti maži spuogiukai, vienoje vienas, kitoje du. Ir šiandien atsmaukęs apyvarpės odą, ten, kur nematyti iš išorės, dar pastebėjau neryškią rudą dėmelę. Prausiuosi kas antrą dieną, dar priklauso nuo sporto intensyvumo, lytinį organą plaunu kasdien. Prašau patarimų. Anonimas, 19 m.

Atsako Vilniaus lazerinės dermatologijos klinikos „Era Esthetic“ gydytoja dermatovenerologė Violeta Medvedeva

Simptomai panašūs į grybelį Candida. Tai labai dažna liga, ji ne lytiškai plintanti, jos pasireiškimas susijęs su imuninės sistemos nusilpimu. Peržiūrėkite savo mitybą, gyvenimo būdą, poilsio ir darbo režimą.

Jei yra pastovi lytinė partnerė, būtų gerai, kad ji išsitirtų dėl šio grybelio, nes moterys dažnai šį grybelį turi. Siūlau pabandyti vartoti kremą „Clotrimazole“ 2 kartus per dieną, 7 dienas.

Jei yra daugiau simptomų ar atsiranda nauji, tuomet reikia kreiptis į gydytoją dermatovenerologą, jis paims mėginį iš šlaplės ir paskirs tinkamiausią gydymą.

VLmedicina

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.