Data: 2020.08.12 07:12
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Apie kokias ligas signalizuoja kraujagyslių voratinklis ant kojų?

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-06-02 11:05:45

Vasara – sijonų, suknelių ir bikini sezonas. Tačiau kai kurios moterys vengia apnuoginti kūną, net ir turėdamos nepriekaištingas kūno linijas. Gyventojų apklausos, atliktos Didžiojoje Britanijoje, rezultatai parodė, kad daug dažniau nei dėl papildomų kilogramų moterys kompleksuoja dėl išsiplėtusių kojų venų. Net 80 procentų apklaustųjų prisipažino turinčios šią problemą ir norinčios ją slėpti.

Gydytoja dermatologė Birutė Adomavičienė patvirtina, kad ši problema ypač dažna ir Lietuvoje. Tai iš dalies įtakoja šviesus lietuvaičių odos pigmentas.

Kaip atpažinti išsiplėtusius kapiliarus?

Išsiplėtę kapiliarai – tai tarsi smulkus violetinės arba rausvos spalvos tinklelis ant odos paviršiaus. Jį galima aptikti ant pilvo, kitų kūno vietų, tačiau dažniausiai pasitaiko veido zonoje ir ant kojų.

Pasak „Grožio pasaulis“ gydytojos dermatologės B. Adomavičienės, - „viena iš išsiplėtusių kapiliarų priežasčių – paveldimumas, todėl jei jūsų mama turi šią problemą, labai tikėtina, kad ir ši problema kartosis ir kitose kartose. Pastebėjus pirmuosius ženklus – svarbu nedelsti ir kuo greičiau imtis prevencijos“.

Gydytoja priduria, kad išsiplėtę kapiliarai beveik pusei pacienčių pasireiškia jauname amžiuje: 25 – 35 metų, o kai kurioms pacientėms – net gi paauglystėje.

„Dauguma pacienčių į specialistus kreipiasi dėl to, kad yra nepatenkintos estetiniu vaizdu, tačiau nieko nedarant estetika gali virsti ir rimtu dermatologiniu susirgimu. Ligos ignoravimas gali privesti prie daug rimtesnių sveikatos problemų, tokių kaip: kraujo krešulių susidarymas, odos pažeidimai ir kojų opos“, – įspėja B. Adomavičienė.

Išsiplėtę kapiliarai ar varikozė?

Išsplėtę kapiliarai ant kojų dažnai painiojami su varikoze.

Išsiplėtusius kapiliarus lengviausia atpažinti iš vizualinių defektų - smulkūs kapiliarų išsiplėtimai, pavienių venų šakų atsiradimas kojose. Laiku pastebėjus problemą ir imantis prevencijos, ligos progresavimą galima sustabdyti. Negydant išsiplėtusių kapiliarų, jie tampa vis labiau matomi.

Varikozei, kaip ir išsiplėtusiam kapiliarų tinkleliui, būdingi panašūs estetiniai požymiai, tačiau be kosmetinio vaizdo, taip pat jaučiamas silpnumas kojose, neramių kojų sindromas, sunkumas vakarais, noras užkelti pailsinti kojas. Gali atsirasti netgi blauzdų tinimas, mėšlungis.

Kaip turėti gražias kojas?

Šiuolaikinė medicina siūlo kelias skirtingas priemones gydyti kapiliarams: nuo kompresinių kojinių, iki lazerių terapijos, skleroterapijos. Tačiau, specialistai rekomenduoja nesigriebti procedūrų ir pradėti nuo paprastesnių prevencinių priemonių: stiprinti kojas sportu, masažuoti problemines vietas, gerinti kraujo apytaką. Taip pat, išbandyti vaistinėse be recepto parduodamus preparatus, kurie padės sumažinti paraudimus, suteiks kojoms struktūrinę apsaugą ir neleis susiformuoti naujoms kraujagyslėms.

Visgi reikia nepamiršti, kad išsiplėtę kapiliarai visam laikui niekur nedingsta. Su jais reikia susigyventi ir nuolatos prižiūrėti savo odą ir kūną.