Data: 2020.08.13 19:48
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Apdovanotos geriausios slaugytojos

2012-05-11 18:30:36

 Lietuvos mokslų akademijoje skambant kelių šimtų slaugytojų plojimams pagyrimo raštais ir gėlėmis buvo apdovanotos Lietuvos slaugytojos. Jas sveikino Lietuvos slaugos specialistų organizacijos atstovės Tarptautinės slaugytojo dienos proga.

 Šventomis Mišiomis Vilniaus Arkikatedroje Bazilikoje prasidėjusiu minėjimu Lietuvos slaugytojai atšventė savo profesinę dieną. Ta proga Lietuvos mokslų akademijos salėje susirinkusios slaugytojos dėkojo viena kitai už tai, ką jos daro dėl pacientų ir viena kitos.

 „Šis pavasaris gausus žiedų. Daugiausiai jų norėčiau įteikti slaugytojos profesijos įkūrėjai Florence Nightingale (Florenc Naitingeil). Juk slaugytojas susidoroja su didžiausiais srautais pacientų, dažnai nė nežiūri savęs, jis niekada nepalieka ligonio Dievo valiai, jis niekada nepasitrauks nuo jo, nes kitaip praras žmonių pagarbą“, – kalbėjo Lietuvos slaugos specialistų organizacijos įkūrėja Aldona Čiočienė.

 Renginyje buvo apdovanotos slaugytojos, kurias komisija išrinko penkiose skirtingose kategorijose iš visų organizacijos pasiūlytų slaugytojų.

 Už ligonių ir darbuotojų simpatijas Metų globos nominacijos nugalėtoja tapo vilnietė Genoefa Milinienė. Metų atradimu, kaip naujas darbuotojas, įsiliejęs į kolektyvą, tapo Rita Lenzbergienė. Jos kolegė Rūta Vaitkevičienė už iniciatyvų darbą buvo apdovanota Metų iniciatyvos nominacijoje.

 Už rūpestį vaikais nominacijoje „Metų širdis“ laurų sulaukė Danutė Šaukštelienė. Irena Bukauskienė buvo apdovanota už nuopelnus ir pasišventimą slaugai.

 Renginio dalyvius, tarp kurių absoliuti dauguma buvo damos, pradžiugino ir šventinis koncertas. Skambėjo muzikinė kompozicija, parengta pagal poetės Lacrimos sonetus. Buvo rodomi Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslai, pianinu ir arfa skambėjo šio autoriaus preliudai.

 Zita Voitiulevičiūtė