Data: 2020.09.21 22:20
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Antanas Matulas: įdarbinimai Sveikatos apsaugos ministerijoje primena korupcinius susitarimus

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-09-08 14:14:20

Reaguodamas į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kad Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė daro įtaką įdarbinant asmenis į jai pavaldžias institucijas, taip pat sudarant sąlygas tiems asmenims neiti į darbą, Seimo narys Antanas Matulas tokius veiksmus vadina panašiais į korupcinius susitarimus.

 

Seimo rūmai. © Genovaitės Privedienės nuotr.

 

„Nors žiniasklaida mini įtemptą situaciją Sveikatos reikalų ministerijai pavaldžiame Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre, kur sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos komandos žmonės verčia į darbą priimti jai artimus žmones, o atsispyrusieji spaudimui vejami lauk, tuo metu per protekcijas priimtieji gali nevaikščioti į darbą, tai nėra vienintelis atvejis. Mano žiniomis, panaši situacija ir ministerijos Farmacijos departamente, kur įdarbinti jaunieji gydytojai rezidentai taip pat nevaikšto į darbą, o Jaunųjų gydytojų sąjungos vadovams taip užkemšamos gerklės principingai reikšti savo poziciją. Jie tampa ministerijos politikos ruporais vietoje to, kad atstovautų jaunųjų gydytojų, kurie susiduria su daugeliu sisteminių problemų, interesams. Toks įdarbinimas su teise nesilankyti darbe, mano nuomone, yra korupcija“, – sako A. Matulas.

Parlamentaras kreipėsi į Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkę, kad situacija Sveikatos reikalų ministerijoje būtų aptarta artimiausiame posėdyje. Taip pat Seimo narys kreipsis į Seimo Antikorupcijos komisiją bei Generalinę prokuratūrą prašydamas ištirti, ar toks įdarbinimas neturi korupcinio nusikaltimo požymių.

Šiame straipsnyje pateikta subjektyvi autoriaus nuomonė, todėl VLMEDICINA.LT už turinį neatsako.