Data: 2020.08.11 04:26
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Ant akies voko – miežis

vlmedicina.lt | 2015-04-26 00:02:12

Akis
Redakcijos archyvo nuotr.

Klausimas. Persirgus gripu ant akies voko atsirado miežis, kuris po kurio laiko pratrūko, išbėgo pūliai, tačiau pats miežis nenuslūgsta jau 3 mėnesius. Miežis per trečdalį voko, patinęs, raudonas, piršto galo dydžio, skausmingas. Jo paviršiuje yra keletas kanalėlių, žaizdelių, kurios pašlapiuoja, bet pūliai nebėga. Vizitas pas gydytoją oftalmologą po mėnesio. Kuo būtų galima gydyti tokį miežį iki tol, kaip palengvinti skausmą? Gabrielė, 23 m.

Atsako LSMU ligoninės Kauno klinikų Akių ligų klinikos Akių ligų konsultacinio diagnostinio skyriaus vadovė gydytoja oftalmologė prof. dr. Ingrida Janulevičienė

Dėl uždegimų ir pūlinių reikalinga skubi oftalmologo konsultacija. Tris mėnesius užsitęsęs uždegimas turėtų būti gydomas hormonų, antibiotikų mišiniu ir ieškoma priežasties, dėl kurios uždegimas nepraeina (cukraligė, avitaminozė, stresas ir t. t.) Gali būti, kad „karštas“ miežis pereis į „šaltą“ miežį ir teks operuoti. Bet kuriuo atveju konsultacija pas akių gydytoją - skubos tvarka.


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.