Data: 2020.07.09 18:28
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Anglijoje beveik pusė vaikų yra priklausomi nuo technologijų

anglija.lt | 2015-09-22 10:00:22

Beveik pusė vaikų Didžiojoje Britanijoje yra priklausomi nuo išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių, rodo neseniai šalyje atlikta tėvų apklausa.

Maždaug 47 proc. apklaustų tėvų ir motinų mano, kad jų vaikai prie įvairiausių prietaisų ekranų praleidžia per daug laiko, o 43 proc. tai prilygina emocinei priklausomybei.

Išmanieji
© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) nuotr.

Pirmadienį paskelbtos apklausos rezultatai atskleidė, kad vaikai prie įvairių ekranų per dieną praleidžia vidutiniškai beveik tris valandas žaisdami kompiuterinius žaidimus, žiūrėdami įvairius vaizdo įrašus ar „sėdėdami“ socialiniuose tinkluose.

Kiek daugiau nei pusė (54 proc.) tėvų baiminasi, kad vaikai internete gali prisižiūrėti seksualinio pobūdžio turinio, o 52 proc. nuogąstauja, kad vaikai prisižiūrės smurtinės medžiagos ar internete bendraus su nepažįstamais žmonėmis.

49-iems procentams tėvų nerimą kelia internetinės patyčios ir viliojimas užsiimti neteisėta veikla.

Praėjusią savaitę paskelbtas tyrimas atskleidė, kad vis daugiau vaikų neišsimiega ir dėl to jiems prasčiau sekasi mokykloje, kadangi jie naktį keliasi tikrinti savo socialinių tinklų paskyrų.

Taip pat nerimą kelia tai, kad nemažai vaikų socialiniuose tinkluose skelbia informacijos, kuri jiems gali pagadinti reikalų suaugusiame gyvenime, ypač ieškantis darbo ir siekiant karjeros.

Ekspertai mano, kad tėvai turėtų prisiimti daugiau atsakomybės už „ekraninės kartos“ auginimą. Dabar maždaug 63 proc. tėvų pripažįsta, kad naudojasi technologijomis, kad užimtų vaiką ir kad vaikai jiems netrukdytų.

Du iš trijų tėvų sakė, kad būdami su vaikais jie naudojasi kompiuteriais ir išmaniaisiais telefonais, o 59 proc. pripažino, kad naudoja įvairius prietaisus kaip bausmę ar atlygį savo vaikams.

Daugelis tėvų mano, kad technologijų nauda atsveria jų žalą. 84 proc. tėvų mano, kad naudinga naujausias technologijas naudoti švietimo tikslais.

Specialistai pažymi, kad nepaisant didžiulio technologijų populiarumo, Britanijoje nėra oficialių gairių tėvams, kiek jie turėtų leisti vaikams praleisti laiko jomis naudojantis. 59 proc. tėvų sakė, jog neįsivaizduoja, kiek vaikams sveika praleisti laiko naudojantis technologijomis.

„Manau, kad tėvai patys nežino, kur kreiptis patarimo. Toks jausmas, kad su internetu sutiekėme savo vaikams įrankius, tačiau nedavėme žemėlapio“, – sakė Londono ekonomikos mokyklos profesorė Sonia Livingstone.


Logo