Data: 2020.09.26 02:01
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

5 dalykai, apie kuriuos perspėja jūsų pėdos

vlmedicina.lt | 2015-12-20 00:01:36

Ar kada nors pagalvojote, kad jūsų pėdos yra puikus sveikatos žemėlapis? Chirurgas ortopedas Lance Silverman iš Minesotos portale everydayhealth.com ragina atkreipti dėmesį  į įspėjamuosius pėdų signalus ir taip išvengti rimtų ligų ar komplikacijų.

Pėdos
© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) nuotr.

Sausa, pleiskanojanti oda

Sausa, pleiskanojanti ar skeldėjanti oda kulnų ar pėdos pagalvėlės srityje perspėja apie skydliaukės funkcijos sutrikimus. Skydliaukė gamina hormonus, kurie reguliuoja medžiagos apykaitos procesus, kraujo spaudimą, audinių augimą, nervų sistemos funkcijas. Jeigu pastebite tokius papildomus simptomus, kaip svorio didėjimas, rankų tirpimas, regėjimo sutrikimas, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju.

Žinoma, išsausėjusi kulnų oda gali signalizuoti apie kitas, mažesnes, sveikatos problemas. Kartais oda gali išsausėti dėl atmosferos pokyčių.

Plinkantys kojų pirštai

Plaukeliai ant kojos pirštų yra labiau matomi ir būdingi vyrams, tačiau pasitaiko ir moterims. Nykstantys kojų pirštų plaukeliai gali liudyti apie sutrikusią kraujotaką galūnėse.

Nekreipiant dėmesio į šį sutrikimą, gali grėsti infarktas ar insultas.

Pirmiausiai rekomenduojama keisti gyvenimo būdą – mesti žalingus įpročius, pradėti daugiau sportuoti, sveikai maitintis.

Pėdų tirpimas

Kaip ir kojų pirštų plikimas, pėdų tirpimas yra siejamas su susilpnėjusia kraujotaka. Yra normalu, jei pėdos nutirpsta ilgai būnant vienoje pozicijoje. Tačiau reikėtų susirūpinti, jeigu pėdos tirpsta esant aktyviam.

Pėdų tirpimas yra vienas iš būdingų periferinės neuropatijos, susijusios su 2-ojo tipo diabetu, bruožas. Diabetas komplikuoja kraujo apytaką galūnėse. Dėl to sunkiau gyja žaizdos, kyla infekcijų ir komplikacijų pavojus.

Juodos dėmės ar linijos ant kojų nagų

Natūralu, jeigu kojų nagai patamsėja, kai kas nors sunkaus nukrenta ar stipriai užmina ant kojos piršto.

Tačiau jei pastebite pasikeitusią nagų spalvą — juodas ar rudas dėmes ar linijas —  ir nesate turėję kojos traumos, būtinai kreipkitės į gydytoją. Tamsios, vertikalios linijos ant kojos nago gali liudyti apie paslėptą melanomą.

Pasikeitusi nagų spalva gali būti grybelinės infekcijos požymis. Nors ši infekcija nėra tokia grėsminga, kaip vėžys, vis dėlto jos nereikėtų ignoruoti. Atkreipkite dėmesį į savo nagų būklę kiekvienąkart karpydami nagus.

Rytinis kojų skausmas

Deginantis ar diegiantis pėdų skausmas, žengiant iš lovos pirmuosius žingsnius, gali signalizuoti apie reumatoidinį artritą ar pado fascijos uždegimą.

Rytinį pėdų skausmą gali sąlygoti ir raumenų mėšlungis.

Rytinio pėdų skausmo profilaktikai yra siūloma prieš pakylant iš patalo atlikti pėdų tempimo pratimus.

Mėšlungis perspėja ir apie skysčių ar tam tikrų mineralų – kalcio, kalio ar magnio -  trūkumą organizme.Šią problemą galite išspręsti  subalansavę savo mitybą bei vartodami daugiau vandens.


VLmedicina.lt