Data: 2020.08.12 08:17
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Kaip susidoroti su baime dėl ateities?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2018-01-12 10:42:08

Klausimas. Artimiausiu metu nusimato išeiti iš darbo. Nors jau pati jaučiau perdegimą tame darbe ir supratau, kad toliau dirbti tiesiog negaliu, tačiau, nepaisant jau turimų naujų pasiūlymų, jaučiu baimę. Kartais ta baimė tarsi stingdo kraują, neleidžia blaiviai mąstyti. Ar yra koks būdas su ja susidoroti? Monika, 56 m.

© VLMEDICINA.LT Algirdo Kubaičio) nuotr.

Atsako psichologė Viktorija Gončarova

Teisingai pastebėjote, kokia yra baimės įtaka psichikai ir kūnui. Baimė - tai iracionalus jausmas, pagristas emocijomis. Praradus pažįstamą situaciją, baugina nežinomybė, kas bus ir kaip. Dėl to dauguma žmonių bijo pokyčių bei iššūkių. Tačiau kitą kartą pats gyvenimas priverčia judėti bei keistis. O tam verta psichologiškai pasiruošti.

Kai užvaldo baimė bei įkyrios mintys („Kaip bus?..“), stabdykite jas. Motyvuokite save žodžiais: „ Aš galiu ir man pavyks“; „Aš pasitikiu savimi ir man sekasi“.

Kai pajuntate sustingimą, pradėkite giliai kvėpuoti, įkvėpkite ir su iškvėpimu tarkite „Hi“. Tai padės atpalaiduoti kūną bei sumažinti įtampą. Kovokite su baime ir laimėsite įdomų bei laimingą gyvenimą.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.