Ketvirtadienis, 2024.04.18
Reklama

Vasarą kojoms reikia daugiau dėmesio

2012-08-09 10:13:18

Vasarą pėdoms reikia daugiau priežiūros nei šaltuoju metų laiku.

Kojos
Culture Bridge nuotr.

Kad pėdos būtų jaunos ir gražios

Kuo dažniau vaikščiokite basi po žolę - tai padės išlaikyti pėdas jaunas ir stiprias, o visą kūną veiks gaivinančiai. Jei neturite galimybės pailsinti kojų žolėje, būtina pasirūpinti tinkama avalyne, kad vakare nejaustumėt diskomforto.

Kiekvieną vakarą nuplaukite kojas muilu ir vandeniu bei nusausinkite šiek tiek šiurkščiu rankšluosčiu. Nepamirškite ir specialaus kojoms skirto kremo. Taip apsaugosite savo pėdas nuo prakaitavimo bei pėdų odos išsausėjimo.

Siūlome jums išmėginti keletą liaudies medicinos žinovų patarimų, kaip atgaivinti pavargusias ir sutinusias kojas.

Aliejų ir vaistažolių vonelės

Namuose nuovargį gerai išblaškys kojų vonelė su eterinio aliejaus ekstraktais. Jei nesiskundžiate jokiais sveikatos sutrikimais, mirkyti kojas šiltoje vonelėje patariama iki 25 minučių. Kojų oda neišsausėja, tampa minkštesnė, glotnesnė. Kojas tepti kremu po tokios vonelės nebūtina, nebent oda labai sausa.

Geros kokybės eterinių aliejų galima įsigyti vaistinėse, ekologiškų produktų ir kosmetikos parduotuvėse. Vanduo kojas vonelėje turėtų apsemti iki čiurnų. Eterinis aliejus lašinamas į pakankamai šiltą vandenį. Aliejaus skleidžiamas kvapas gerai atpalaiduoja organizmą, nuramina nervinę sistemą. Be to, pėdų vonelė padeda adaptuotis prie besikeičiančių orų ir trumpėjančio šviesaus paros laiko.

Jeigu kojos ne tik pavargo, bet ir ištino, puikiai padės ramunėlių, liepų žiedų nuoviro ir medaus vonelė. Kraujotaką normalizuoja ir gerina mėtų ir dilgėlių nuoviro vonelė.

Kontrastinės vonelės

Labai gerai kojas atgaivina kontrastinės šalto ir karšto vandens vonelės. Kelioms sekundėms įmerkite kojas iš pradžių į karštą, vėliau - į šaltą vandenį. Tai darykite 15-20 kartų. Baigdami šią procedūrą nuleiskite kojas į šaltą vandenį, po to nušluostykite jas rankšluosčiu bei įtrinkite maitinamuoju kremu.

Kitas būdas atgaivinti pavargusias kojas: užsišaldykite žaliosios arbatos kubelių, ir vakare, grįžę namo po sunkios dienos, panardinkite kojas į šių ledukų vonelę. Itin veiksmingi įtrinimai ramunėlių, dilgėlių, šalavijų ir liepų žiedų nuoviro ledukais.

Iš pradžių ši procedūra neatrodys labai maloni, tačiau po keleto minučių pajusite palaimą - atsigaus ne tik jūsų kojos, bet ir visas kūnas. Be to, tokios ledo vonelės gerina imuninę sistemą, todėl jeigu reguliariai joje mirkysite pėdas, prie jūsų nekibs nei sloga, nei gripas.

Atpalaiduojantys kompresai

Mėsmale sumalkite alavijo lapus ir gautą masę užtepkite ant polietileno plėvelės. Uždėkite plėvelę ant skaudamos vietos, pritvarstykite ir apriškite vilnoniu audiniu. Kompresą nuimkite po 6 valandų.

Jeigu skauda pėdas, įmasažuokite jas svogūno sultimis - jis nuims skausmą. Kvapas nekoks, bet labai veiksminga. Ir ant išsiplėtusių skaudamų venų verta uždėti svogūnų sulčių arba košelės kompresus.

Druskų vonelės

Labai gerai kojų nuovargį šalina ir jas atgaivina druskų vonelės.

Kibire šilto vandens ištirpinkite 5 valgomuosius šaukštus geriamosios sodos ir tame vandenyje pamirkykite kojas apie 15 minučių. Po to švariai nuplaukite ir nušluostykite kojas ir eikite miegoti.

Jeigu vakare dar turite reikalų, o kojos atrodo tarsi švininės ir atsisako paklusti, nuovargį pašalins druskų ir spygliuočių ekstrakto vonelė.

Masažas

Kojų paduose yra daug taškų, kurie tiesiogiai veikia nervinę sistemą, visą organizmą. Galima sakyti, kad mūsų pėdos yra viso kūno „žemėlapis“. Stimuliuodami pėduose esančius taškus masažo ar kitu būdu atpalaiduojame kūną nuo streso, pervargimo, per dieną susikaupusios įtampos, pageriname kraujo apytaką. Masažuojant pėdas pagerėja viso kūno tonusas.

Įtrynę kojas kremu, sukamaisiais judesiais masažuokite pėdas rankos nykščiais nuo pirštų iki kulkšnies. Atsisėskite ant kėdės ar kilimėlio, sulenkite vieną koją ir padėkite ant kitos kelio. Kumščiu ir krumpliais įsiremkite į sulenktos kojos pėdą ir masažuokite sukamaisiais judesiais, palengva spausdami.

Keletą kartų sulenkite ir ištieskite abiejų kojų pirštus. Vėliau sukamaisiais judesiais delnu masažuokite kojas nuo kulkšnies iki kelio. Jeigu venos labai išsiplėtusios, masažuoti blauzdų nereikėtų.

Stenkitės kuo daugiau vaikščioti basomis - tai prilygsta kojų masažui.

Kelionėje

Jeigu kojos greitai pavargsta, kelionėje patartina mūvėti kompresines kojines ir kiekviena pasitaikiusia proga pamankštinti blauzdos raumenis, kad pagyvėtų kraujotaka.

Kelionės metu patartina giliai kvėpuoti, nes tai irgi gerina kraujotaką, o poilsio valandėlėmis - kojas pakelti aukštyn ant suolo ar kėdės atlošo.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: nuovargis, kojos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti ir apie 70 įvairių simptomų
Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Vis dėlto svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja ter...
Lietuvoje – vos vienas šuo vedlys akliesiems, Europoje – daugiau nei 20 000
Lietuvoje yra vos vienas žmogus su regos negalia, kuris naudojasi šuns vedlio pagalba. Valstybė, kitaip nei kitose Europ...
Micelinio vandens gerbėjams teks prisiminti vieną taisyklę
Veido odos priežiūra svarbi visais metų laikais. Nors keičiantis sezonams jos priežiūros taisyklės šiek tiek kinta, vien...
Vaistininkų kasdienybė: pacientai ieško kačių maisto, pėdkelnių, sulaukia keistų klausimų
Nors daugelis gyventojų į vaistines užsuka įsigyti vaistų bei gauti naudingų sveikatos patarimų, tačiau netrūksta ir neį...
Medicinos pagalba, vaistų pirkimas užsienyje ir išleistų pinigų kompensavimas
Balandžio 18-ąją minima Europos pacientų teisių diena, kurios tikslas – atkreipti piliečių, valstybinių bei nevyri...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų