Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Vaistininkė pataria, kaip palengvinti virškinimą tinkama mityba

Šaltinis: vlmedicina | 2020-05-12 10:53:24

Virškinimas prasideda burnoje ir baigiasi žarnyne – šį maždaug 9 metrų taką mūsų organizme turi nukeliauti maistas. Jeigu procesas kurioje nors vietoje sutrinka, iškart pajuntame nemalonius pojūčius. Vaistininkė Jovita Juodsnukytė sako, kad ypač karantino metu daugiau žmonių skundžiasi virškinimu, jį palengvinti galime pasirūpindami tinkama mityba, - rašoma pranešime žinisklaidai.

Mityba. © Pexels.com

Jeigu įprastai net nesusimąstote apie savo virškinimą, tai, pasak vaistininkės, reiškia, kad jokių sutrikimų neturite, toks ir turėtų būti idealus virškinimas. Vis dėlto, ko gero, daugeliui žmonių yra tekę pavalgius jausti sunkumą, pilvo pūtimą, padidėjusį skrandžio rūgštingumą ar kitus nemalonius pojūčius, pasak J. Juodsnukytės, taip dažniausiai nutinka suvalgius netinkamo maisto arba per didelį jo kiekį.

Vaistininkė ramina, jeigu įvairūs nemalonūs virškinimo sutrikimai – pilvo pūtimas, raižymas, refliuksas, žagsėjimas, padidėjęs rūgštingumas – užklumpa tik epizodiškai ir trunka labai trumpai, juos išspręsti galima tiesiog pakeitus savo valgymo įpročius. „Pagalvokite, galbūt valgote netinkamą maistą ar darote tai labai vėlai, tačiau jeigu šie nemalonūs pojūčiai trunka daugiau nei dvi savaites, tuomet jau laikas kreiptis į specialistus“, – sako ji.

Dalis žmonių neįvertina ir streso įtakos sklandžiai skrandžio veiklai. Pasak J. Juodsnukytės, dėl nuolat patiriamos įtampos gali padidėti skrandžio rūgštingumas, todėl tokiais atvejais svarbu pirmiausiai kovoti su stresu, o jam dingus, išnyks ir virškinimo sutrikimai.

Pavasarinis iššūkis mitybai

Atšilus orams vis daugiau žmonių ima kepti maistą ant laužo, tačiau J. Juodsnukytė įspėja, kad už tokį maistą skrandis gali nepadėkoti. „Jeigu kepate riebią mėsą, apskrudinate ją iki angliukų, tai tokio maisto, skrandis gali nevirškinti, todėl siūlome jį valgyti tikrai ne kasdien. Taip pat virškinimo problemų priežastimi gali būti ir saldumynai vakare, greitas maistas“, – sako vaistininkė.

Vaistininkė J. Juodsnukytė pataria namuose turėti fermentų, kurių derėtų išgerti persivalgius. „Rekomenduoju juos gerti būtent po valgio, nes išgėrus prieš tai žmonės dažnai labiau atsipalaiduoja ir leidžia sau daugiau suvalgyti, galvodami, kad darbą atliks fermentai“, – sako vaistininkė. Tiesa, ji priduria, kad tuo nederėtų piktnaudžiauti dažnai ir maskuoti egzistuojančių problemų.

Taip pat savo namų vaistinėlėje virškinimui svarbu turėti aktyvintos anglies, ją pasiimti ir keliones, ji naudinga sustojus skrandžiui ar apsinuodijus.

Norint pagerinti maistą, rekomenduojama į racioną įtraukti ląstelienos turinčių produktų – linų sėmenų, islandinio šalavijo ar kanapių sėklų, daržovių.

Bet jeigu nori...

Vaistininkė sako, kad dažnai sutrikusio virškinimo priežastis – per didelis suvalgomo maisto kiekis. Pasak jos, per dieną organizmui reikia maždaug 2000 kalorijų, tačiau valgant greitą maistą net nepajuntame, kaip greitai šį kiekį viršijame. „Jeigu paskaičiuotume, tai 2000 kalorijų skaičiuojant vaisius, daržoves, mėsą – didžiulis kiekis maisto, jo per kartą nesuvartosi, bet jeigu matuosime mėsainiu ir bulvytėmis – tai vienas pavalgymas“, – sako ji.

Vis dėlto vaistininkė sako, kad maisto racione gali likti mažų „nuodėmių“, tačiau nereikia jomis piktnaudžiauti. Jeigu norite saldumynų, verčiau juos valgykite ryte, o ant laužo keptus patiekalus – kartą per savaitę. Pasak J. Juodsnukytės, visiems kartais pasitaiko suvalgyti daugiau nei derėtų, tačiau tuo atveju padėti gali fizinis aktyvumas – pasivaikščiojimas lauke arba intensyvesni namų ruošos darbai.

Nors visi žinome tą tobulą modelį – maistą valgyti lėtai ir kruopščiai sukramtyti, rinktis tik naudingus maisto produktus, nevalgyti prie darbo stalo, – tačiau šiuolaikiniam žmogui tai ne visada pavyksta ir, pasak J. Juodsnukytės, tai reikėtų priimti natūraliai. „Svarbiausiai stengtis bent kartais, tomis dienomis, kai tikrai galite, valgyti lėčiau ir kruopščiai kramtant maistą“, – nuramina ji.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų