Šeštadienis, 2024.04.20
Reklama

Vaikų ir paauglių psichiatrijai – naujos galimybės

vlmedicina.lt | 2014-08-18 13:04:04

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje lankėsi Sveikatos apsaugos ministerijos sudaryta darbo grupė, vadovaujama viceministrės Jadvygos Zinkevičiūtės. Aptartos sveikatos apsaugos ministro įsakymo „Dėl integruotos vaikų ir paauglių psichikos sveikatos priežiūros“ įgyvendinimo galimybės. Įsakyme numatyta plėsti vaikų ir paauglių psichikos sveikatos priežiūros paslaugų spektrą ir antriniame sveikatos priežiūros lygyje, kurio paslaugas teikia Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos Vaikų psichiatrijos skyriaus specialistai.    

Jadvyga Zinkevičiūtė (dešinėje)
Sveikatos apsaugos ministerijos darbo grupė, vadovaujamam viceministrės Jadvygos Zinkevičiūtės (dešinėje), pristatė integruotą vaikų psichikos sveikatos priežiūros modelį, kuris bus įgyvendinamas ir Šiauliuose. Zitos Katkienės nuotr.

Pasak viceministrės J. Zinkevičiūtės, tai jau trečias darbo grupės susitikimas su vaikų psichikos sveikatos specialistais. Jau bendrauta su Kauno ir Klaipėdos gydymo įstaigų atstovais, su kuriais aptartos vaikų ir paauglių psichiatrijos paslaugų plėtros galimybės, išklausytos specialistų nuomonės.

Susitikime, be viceministrės J. Zinkevičiūtės, dalyvavo Valstybinio psichikos sveikatos centro (VPSC) direktorė Ona Dovidonienė, Vilniaus vaikų raidos centro vadovė dr. Jovita Petrulytė, prof. Dainius Pūras bei Respublikinės Šiaulių ligoninės medicinos direktorė Vaiva Makštutienė, strateginio valdymo direktorė Aušrelė Šalkauskienė, Moters ir vaiko klinikos direktorius Linas Rovas bei vaikų psichikos sveikatos specialistai.

Sveikatos apsaugos ministro V. P. Andriukaičio pasirašytam įsakyme „Dėl integruotos vaikų ir paauglių psichikos sveikatos priežiūros“ numatytai paslaugų plėtrai pritarė ir ministrė Rimantė Šalaševičiūtė. Jos sudaryta darbo grupė vaikų psichikos sveikatos priežiūros paslaugų plėtrai ir esamai situacijai analizuoti jau aptarė sėkmės prielaidas ir rizikas.

Prof. D. Pūras susirinkusiems perskaitė paskaitą „Vaikų ir paauglių psichikos sveikata: problemos aktualumas“. Pasak jo, vaikų, sergančių psichikos ligomis, daugėja, tačiau didžiausia blogybė yra ta, kad daugėja pacientų, gydytų tretinio lygio stacionarinėje gydymo įstaigoje ir netrukus vėl į ją sugrįžtančių.

Tam, kad sunkiai sergantys vaikai sulauktų pagalbos savo gyvenamojoje vietoje bei būtų plėtojama vaikų psichikos ligų prevencija, savižudybių prevencijai ir pasitarnaus paslaugų plėtra kompleksinei pagalbai vaikui ir šeimai.

Sulaukę finansavimo Moters ir vaiko klinikoje įsikūrusio Vaikų psichikos sveikatos centro specialistai turėtų galimybę kurti specialistų komandas, kuriose dirbtų vaikų psichiatras ir keturi specialistai. Sukūrus klasterius, specialistai teiktų pagalbą ne tik Šiauliuose, bet ir visoje Šiaulių apskrityje. Teikdami ambulatorinę gydomąją pagalbą vaikui ir šeimai paciento namuose, ne tik labiau padėtų ligos varginamiems žmonėms, bet ir labiau išnaudotų turimą specialistų potencialą, bei įkurtų naujų darbo vietų.

Šios komandos, pasak VPSC  direktorės O. Dovidonienės, sulaukus reikiamo finansavimo, turėtų būti pradėtos kurti 2015-2016 metais. „Panašiame lygyje šių paslaugų plėtra yra vykdoma daugelyje Europos Sąjungos šalių, tik komandose dirba iki 10 žmonių“, - teigia dr. J. Petrulytė ir ragina gydymo įstaigos specialistus bei vadovus analizuoti situaciją ir steigti komandas.

Zita Katkienė, Respublikinės Šiaulių ligoninės viešųjų ryšių specialistė

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų