Penktadienis, 2024.04.19
Reklama

Užspaustas nervas: miglota simptomatika, sunki diagnostika (2)

Ilona Petrovė | Šaltinis: vlmedicina | 2016-04-25 00:02:08

Su radialinio nervo kompresija susijusios ligos vargina nemažai viso pasaulio žmonių, tačiau nemažai pacientų jos taip ir nediagnozuojamos, mat simptomai yra sunkiai nusakomi ir atpažįstami, ypač jei nėra šios srities gydytojų. Tačiau tik ne Norvegijoje gyvenančiai Birutei Kriščiūnei – ji dabar džiaugiasi po operacijos galinti laisvai judėti ir jau visą mėnesį nebejusti beveik pusmetį kęstų skausmų.

Birutei Kriščiūnei iš pradžių buvo nustatytos dvi diagnozės, bet nė viena nepasitvirtino. Asmeninio archyvo nuotr.

 

Akušerė Birutė Kriščiūnė jau trejus metus gyvena ir dirba Norvegijoje. Praėjusių metų spalio 15 d., po įtempto naktinio budėjimo, jai pradėjo skaudėti dešinės rankos žastą. Moteris apsilankė pas savo šeimos gydytoją Norvegijoje.

„Jis mane nuramino, kad yra uždegimas. Savaitei gavau nedarbingumo pažymėjimą ir vaistų gydymui, – pasakojo B. Kriščiūnė. – Kitą dieną nutirpo dešiniosios rankos nykštys ir iš dalies rodomasis pirštas. Jutau didžiulį skausmą: be dešiniosios rankos, ėmė skaudėti petį ir sprandą. Po savaitės situacija nė kiek negerėjo, taigi prasidėjo mano vizitai pas gydytojus specialistus“.

5 mėnesiai skausmo ir „skruzdėlyčių“

Portalui VLMEDICINA.LT B. Kriščiūnė pasakojo, kad iki šių metų kovo 7 dienos magnetinio rezonanso tyrimu nustatytos dvi diagnozės: kaklinės stuburo dalies išvarža ir dešiniojo peties bursitas, kitaip sakant, sąnario tepalinio maišelio (bursos) uždegimas.

„Tiesa, paskutinis vizitas pas neurologą nustebino, nes jo išvadoje rašoma, kad nėra požymių, būdingų išvaržai. Todėl tolesniam gydymui mane nukreipė pas ortopedą. Bet peties rentgeno nuotrauka rimtos patologijos taip pat nerodė. Skausmas žasto srityje kamavo nepaliaujamai, vaistai nuo skausmo ir uždegimo padėdavo tik trumpam. Lyg to būtų negana, vargino pirštų parezija ir pasikartojantis „skruzdėlyčių vaikščiojimas“ po visą ranką“, – negalavimus vardino B. Kriščiūnė.

Vizitas buvo sėkmingas

Šeimos gydytojas ramino, kad reikia ramybės ir laiko. Tačiau praėjo 5 mėnesiai, ir jokio pagerėjimo nebuvo. Pasak Birutės, „laikant ranką visiškoje ramybėje, buvo galima sąlyginai gyventi, tačiau apie grįžimą į darbą nebuvo nė kalbos“. Apie savo bėdas papasakojo tetai Lietuvoje.

„Teta pasikalbėjo su savo reabilitologe gydytoja Elona Tumėnaite. Ji patarė pasikonsultuoti su mikrochirurgu. Vizitas pas plaštakos chirurgą Mindaugą Minderį man buvo sėkmingas. Jis neabejodamas patvirtino diagnozę: radialinio nervo kompresija. Nedvejodama jo paprašiau operacijos, nors mano šeimos gydytojas Norvegijoje ja abejojo“, – pasakojo B. Kriščiūnė, jau visą mėnesį nebejuntanti skausmų ir galinti judėti be suvaržymų.

Pasak moters, dabar ją prižiūrintis fizioterapeutas, susipažinęs su ligos istorija ir operacijos aprašymu, pasakė, kad Norvegijoje vargu ar būtų padėję, nes tokios praktikos nėra, todėl jis gerbiąs šią operaciją atlikusį gydytoją.

Tarsi jūrligė

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas doc. dr. Mindaugas Minderis, VLMEDICINA.LT paprašytas pakomentuoti šią situaciją, sakė, kad sunkiausia šias ligas ne operuoti, o diagnozuoti.

„Nervo užspaudimas – tarsi jūrligė. Labai miglota simptomatika, todėl gydytojams sunku diagnozuoti, o pacientai dažniausiai net negali apibūdinti, kas jiems yra“, – teigė M. Minderis ir pridūrė, kad „ši problema yra visame pasaulyje. Todėl nieko stebėtino, kad norvegams nepavyko nustatyti diagnozės. Ko gero, nėra dirbančių šioje srityje“.

Daugiau nei tris dešimtmečius su panašiomis situacijomis susiduriantis gydytojas teigė, kad pas mus yra spiečiai tokių ligonių, kurie metų metais eina per gydytojus, poliklinikas ir ligonines, ir jiems diagnozė arba visai nenustatoma, arba nustatoma klaidingai.

„Su šiomis ligomis taip jau yra. O šis ponios Birutės pavyzdys – labai ryškus. Todėl reikėtų tokias istorijas pasakoti ne tik gydytojams, bet ir žmonėms, kad jie žinotų, kaip gali tokios ligos pasireikšti“.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 3 / 5 (3). Jūs dar nebalsavote
(3)
skaityti komentarus (2)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti ir apie 70 įvairių simptomų
Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Vis dėlto svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja ter...
Lietuvoje – vos vienas šuo vedlys akliesiems, Europoje – daugiau nei 20 000
Lietuvoje yra vos vienas žmogus su regos negalia, kuris naudojasi šuns vedlio pagalba. Valstybė, kitaip nei kitose Europ...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų