Šeštadienis, 2024.04.20
Reklama

Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė tęsia dialogą su medikų bendruomene

2013-03-13 09:49:27

Gydymo įstaigų vadovai būgštauja, kad po kelerių metų kai kuriuose regionuose gali nebelikti gydytojų, pasisako už kontrolės sistemos taikymą privačiam medicinos verslui, pritaria nuostatai dėl savivaldybių teisės spręsti sveikatos paslaugų įstaigų tinklo išsidėstymo klausimus. Tokios pozicijos buvo pateiktos Sveikatos apsaugos ministerijos vadovų susitikime su šalies Psichikos sveikatos centrų, Slaugos ir palaikomojo gydymo bei reabilitacijos paslaugas teikiančių sveikatos priežiūros įstaigų vadovais.

Medikas
Audriaus Privedos nuotr.

Susitikime aptartos aktualios darbo organizavimo, specialistų poreikio, finansavimo problemos, privačių sveikatos įstaigų vietos ir vaidmens sveikatos paslaugų rinkoje bei kiti klausimai.

Slaugos ir palaikomojo gydymo įstaigų vadovai parėžė, kad senėjant visuomenei, jų teikiamų slaugos ir palaikomojo gydymo poreikis nuolat didėja, tenka gydyti vis sunkesnius ligonius. Todėl, ligoninių atstovų nuomone, norint tinkamai gydyti ir prižiūrėti ligonius, reikia labai aiškiai atskirti slaugą nuo globos, išlaisvinti medikus nuo socialinių paslaugų, teikimo, didinti finansavimą.

Pasak Vilniaus Vilkpėdės ligoninės vadovės Zitos Ramanauskienės į ligoninę ligoniai patenka jau antrą dieną po operacijos. Jiems reikalingas rimtas gydymas, daug medikamentų, tuo pačiu brangsta paslaugos, namuose tokiems ligoniams neįmanoma suteikti tinkamos priežiūros, dažnai jie net neturi artimųjų. Todėl, anot Z. Ramanauskienės, nors centu padidinus paslaugų įkainio balą, ligonių artimiesiems nebereikėtų paketais nešti ligoniams sauskelnių. Visiškai nesvarstytinu dalyku rajonų slaugos ligoninių vadovai pavadino galimybę savo įstaigų finansavimą perduoti savivaldybėms.

Reabilitacijos centrų vadovai susitikime teigiamai vertino šalyje veikiantį reabilitacijos sistemos modelį, tačiau pastebėjo, kad per mažai stacionarių paslaugų teikiama vaikams, žmonėms trūksta informacijos apie galimybes gydytis reabilitacijos centruose.

Abromiškių reabilitacinės ligoninės direktorius Vitalijus Glamba susitikime pažymėjo, kad šalyje vis daugėja reabilitacines paslaugas teikiančių privačių įstaigų. Netgi sporto klubai, užuot teikę sveikatinimo paslaugas, užsiima reabilitacija.

„Laisva konkurencija reabilitacijoje didėja, tačiau iš to neišlošė niekas“, – sakė V. Glamba. Anot jo, tik labai gera kontrolė gali garantuoti paslaugos kokybę privačiose įstaigose. Susitikime taip pat pabrėžta, kad kai kur labai trūksta reabilitologų. Pavyzdžiui, Likėnų sanatorijoje nebeliko nei vieno gydytojo. Bloga padėtis su specialistais ir Psichikos sveikatos bei priklausomybės ligų centruose. Susitikime buvo pateiktas pavyzdys apie Klaipėdos priklausomybės ligų centrą, kuriame gydytojų amžiaus vidurkis pasiekė 75 metus, nes išėjo vienas „jaunas“ 57 metų specialistas.

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis pažymėjo, kad visi pasiūlymai, pastabos pateikti susitikime bus pateikti ministerijos strateginei pertvarkos grupei išgryninti, išanalizuoti, jais remiantis bus ieškoma sprendimų, rengiami įstatymų pataisų projektai. Pasak ministro, su medikų bendruomene bus dirbama ranka rankon, bent porą kartų per metus rengiant susitikimus.

„Surinkome milžinišką kiekį informacijos, matome kiek įmanomą objektyvią, įtakos grupių neiškreiptą realybę. Įsitikinome, kad sveikatos apsaugos sistema serga. O sveika visuomenė, t.y. sėkminga valstybė be kokybiškos sveikatos apsaugos sistemos neįmanoma“, – pabrėžė V. P. Andriukaitis. Anot ministro, kiekviena diena atneš rūpesčių, bet pertvarkų kelyje nebus sustota.

Sveikatos apsaugos ministerija

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų