Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Sunkmetis medikus įkvėpė naujiems iššūkiams(4)

2011-07-19 21:53:05

“Tai patys sunkiausi metai, kitų tokių neatsimenu”, - prisipažino Klaipėdos Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas Viktoras Grigalauskas. Net tarnyba laive atviroje jūroje, kur, kaip pats sakė, teko daryti viską, nebuvo toks didžiulis iššūkis, kokiu tapo šis laikmetis. Dėl emigracijos gerokai sumenkęs registruotų pacientų skaičius, senstantys gydytojai, kurių greitai nebus kuo pakeisti, nuoseklios medikų rengimo ir motyvavimo strategijos nebuvimas – nerimo šiandien nestinga. Tačiau ilgametį įstaigos vadovą pirmąjį į darbą ryte atveja ir malonūs rūpesčiai.

Ne vieną dešimtmetį įstaigai vadovaujantis V.Grigalauskas energijos stygiumi nesiskundžia ir apie pasitraukimą iš vadovo pareigų dar negalvoja. Algirdo Kubaičio nuotr.

Metas grąžinti poliklinikas

“Šiame kabinete jau trisdešimt šešerius metus”, - apžvelgdamas saulės nutviekstą kabinetą ištarė V. Grigalauskas. Tačiau visų šių dešimtmečių tarsi nelikę. Jokio nuovargio, o ir dūsauti nėra kada. Prieš akis – vis nauji uždaviniai.

Šiemet mininti savarankiškos veiklos dešimtmetį įstaiga siekia susigrąžinti poliklinikos statusą ir ateityje teikti dar daugiau antrinio lygio paslaugų. Jūrininkų SPC vyriausiasis gydytojas įsitikinęs, jog sistemos pertvarka, po kurios nebeliko gydytojų terapeutų, įvykdyta skubotai, nespėjus tinkamai parengti šeimos gydytojų.

“Šeimos gydytojai net nebeturi teisės paguldyti pacientą į ligoninę, tai daro tik specialistai, kurie visi sutelkti ligoninėse. Visuose miestuose veikia poliklinikos, kuriose dirba visų sričių specialistai, veikia šeimos gydytojų skyriai, Klaipėda liko vienintelė, kur tokios tvarkos nėra”, - apgailestavo V. Grigalauskas.

Šeimos gydytojai nyksta?

Jūrininkų SPC yra antroji pagal dydį pirminio lygio sveikatos priežiūros įstaiga Klaipėdoje, aptarnaujanti apie 40 tūkst. pacientų. Čia dirba 24 šeimos gydytojai, kurių priežiūroje – po daugiau kaip 1600 pacientų.

Vadovas pasidžiaugė, jog per pastaruosius dešimtį metų gydytojų komanda mažai keitėsi. Išvyko tik du specialistai, o naujai atėjo penki.

Masažo pageidauja vis daugiau Jūrininkų SPC pacientų. Algirdo Kubaičio nuotr.

Įstaigos vadovas tikisi, jog Klaipėdos teritorinė ligonių kasa pritars jo pasiūlymui naujiems endokrinologo, traumatologo, oftalmologo, neurologo etatams steigti. Šių specialistų poreikis, anot V.cGrigalausko, vis didėja, eilės ilgėja, tad būtų geriau, kad žmonėms nereikėtų dėl šių konsultacijų blaškytis po kitas gydymo įstaigas.

Didžiausią nerimą vadovui kelia neišvengiamai senstantys gydytojai, kurių vidutinis amžius jau daugiau kaip 50 metų. Kur rasti jiems pamainą? Šis klausimas neduoda ramybės jau seniai, tačiau panašu, kad problemos spręsti niekas nesiima.

„Niekas valstybiniu lygiu nė nebando aiškintis, kokių gydytojų trūksta, kokių yra pakankamai, kokių reikėtų parengti daugiau. Šeimos gydytojo specialybę renkasi mažuma, tad kas bus ateityje?“, - retoriškai klausė Jūrininkų SPC vadovas.

Masažo nori vis daugiau

Tačiau nepaisant visų užklupusių rūpesčių kadaise „cechine“ poliklinika vadintas ir visus jūrinių organizacijų darbuotojus aptarnavęs Jūrininkų SPC planuoja suteikti dar daugiau patogumų savo pacientams.

Buvusiame bendrabučio pastate įsikūrusiame centre – tikra poilsio ir sveikatos grąžinimo oazė. Malonios maudynės perlinėse voniose, vienintelė galimybė mieste gydytis vulkaniniu purvu, lazerio, elektros, ultragarso terapija, masažas, kineziterapija, fizioterapija – visa tai ir dar daugiau galima rasti ką tik atnaujintame centro Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje.

2009 metais buvo parengtas ir patvirtintas skyriaus strateginis veiklos planas 2010-2012 metams.  Vienas svarbiausių tikslų, kuriuos išsikėlė skyriaus darbuotojai ir administracija, – mažinti reabilitologo konsultacijos laukiančiųjų eiles. Darbo skyriaus vedėjui Vladimirui Andrejevui - vis daugėja.

„Anksčiau užsiregistravusį pacientą galėdavome priimti jau kitą dieną, o dabar tenka laukti vidutiniškai savaitę. Todėl dar šiemet norėtume pusei etato priimti dar vieną gydytoją. Tačiau tai iš esmės problemos neišspręs, nes ilgės eilės prie procedūrų kabinetų. Skyrius juk ne guminis, visų norinčiųjų sutalpinti negali“, - atvirai kalbėjo V. Andrejevas.

Medikai pastebi, jog ypač daugėja norinčiųjų masažo.

„Nieko nuostabaus, darbingo amžiaus žmonės išvyksta svetur, lieka daugiau vyresniojo amžiaus, kuriems šios procedūros labai reikalingos. Ir eina vis tie patys“, - vedėjui pritarė skyriaus vyresnioji slaugytoja Ona Rekašienė.

Įstaiga planuoja įsigyti naują ultragarso, lazerio aparatūrą.

„Betrūksta tik vertikaliųjų vonių“, - patikino skyriaus vedėjas.

Nors darbo tik daugėja, nuolat skubantys O.Rekašienė ir V.Andrejevas nepraranda geros nuotaikos. Algirdo Kubaičio nuotr.

„Jeigu dalį registratūros sukaupto archyvo pavyktų perkelti kitur, didžiulis plotas atsilaisvintų, va ten būtų puiki vieta“, - šypsodamasis svarstė V. Andrejevas.

Eglė Petkutė

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (4)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų