Ketvirtadienis, 2024.04.25
Reklama

Moterų istorijos: odos priežiūra šaltuoju sezonu – tikras iššūkis

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-10-22 13:02:10

Daugelis žino, kad oda šaltuoju sezonu reikalauja ypatingos priežiūros. Dėl šalčio, vėjo ir temperatūrų skirtumų ji netenka drėgmės, šerpetoja, parausta, išryškėja ir saulėtos vasaros padariniai. Trys moterys dalijasi didžiausiais savo odos priežiūros iššūkiais atšalus orui, kuriuos komentuoja klinikos „Grožio chirurgija“ gydytoja dermatovenerologė Eglė Drukteinienė.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

„Kasmet tas pats“

Giedrė, 32 metai: „Kiekvieną šaltąjį sezoną, jau kelerius metus iš eilės, susiduriu su ta pačia problema – ryškiu veido raudoniu, kurį sunku užmaskuoti net makiažo priemonėmis. Mano oda jautri, sudirgusi. Problemiškiausia veido dalis, ypač linkusi rausti šaltuoju metų laiku – nosis, dėl to ėmiau net kompleksuoti. Pastebėjau, kad raudonis ypatingai išryškėja iš žvarbaus lauko sugrįžus į šiltą patalpą, ir nepranyksta bent porą valandų. Esu išmėginusi begalę brangių veido kremų, stiprinančių kapiliarus, tačiau ryškaus rezultato nepastebėjau.“

Gydytoja E. Drukteinienė teigia, kad moterų, kurias vargina išsiplėtę veido kapiliarai, ypač šaltuoju sezonu, yra tikrai daug. Anot dermatovenerologės, veido odos raudonis kelia ne tik estetines problemas, bet gali pranešti ir apie rimtesnius odos susirgimus, pavyzdžiui, odos uždegimą.

Pasak gydytojos, norint panaikinti išsiplėtusius kapiliarus pirmiausiai reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju dermatologu ir išsiaiškinti, kokie veiksniai paskatino jų atsiradimą. „Dažniausios priežastys: kraujagyslių sienelių silpnumas, aukštas kraujo spaudimas, ultravioletiniai spinduliai, aštrus maistas ir kt. Veido kapiliarų išsiplėtimą gali lemti ir kai kurios odos ligos. Atradus priežastį, jau galima imtis tolimesnių veiksmų – skirti gydymą, pritaikyti tinkamą odos priežiūrą, o išsiplėtusius kapiliarus saugiai pašalinti lazeriu“, – pataria E. Drukteinienė.

„Užtepus kremo, ima perštėti“

Vytautė, 28 metai: „Mano oda linkusi sausėti visais sezonais, tačiau rudenį ir žiemą ši problema progresuoja. Veido oda tampa itin jautri, pleiskanoja, išėjus iš dušo tarsi kaista, o užtepus drėkinamojo kremo ima net perštėti. Be to, esu girdėjusi, kad esant išsausėjusiai veido odai, greičiau formuojasi raukšlės.“

Gydytoja E. Drukteinienė teigia, kad linkusios sausėti odos priežiūra šaltuoju sezonu tikrai gali varginti. Anot jos, šiuo metu odai labiausiai trūksta drėgmės, maitinimo ir apsaugos, tad vertėtų rinktis priežiūros priemones, atliekančias šias funkcijas. Taip pat šaltuoju sezonu vertėtų praustis vėsesniu vandeniu, kuris taip smarkiai nedirgintų odos. Greitesnis ir efektyvesnis rezultatas pasiekiamas kasdienę odos priežiūrą derinant su dermatologinėmis procedūromis.

„Kai oda yra labai išsausėjusi, ją puikiai atgaivina mezoterapijos procedūros, kuomet į odą suleidžiamos mikroinjekcijos su hialurono rūgštimi, amino rūgštimis ir vitaminais. Hialurono rūgštis drėkina odą, stimuliuoja jos regeneraciją, ir suaktyvina kolageno – baltymo, atsakingo už odos elastingumą – sintezę. Ši procedūra drėkina, skaistina ir atgaivina odą, stabdo jos senėjimą, lygina raukšles“, – pasakoja E. Drukteinienė.

„Vasarą tinkamai neapsaugojau odos“

Andžela, 42 metai: „Vasarą atostogavau šiltuose kraštuose. Saulėtų atostogų metu per mažai dėmesio skyriau odos apsaugai, tad rudenį išryškėjo pasekmė – tamsi pigmentinė dėmė ant skruosto, neatrodanti estetiškai. Šiuo metu man rūpi įsitikinti, kad pigmentinė dėmė nėra piktybinė, ateityje svarstau ją pašalinti.“

Gydytoja pabrėžia, kad pigmentines dėmes yra būtina reguliariai apžiūrėti, nuolat stebėti jų pokyčius. „Pastebėjus naujai susiformavusią pigmentinę dėmę ar seniau atsiradusios dėmės vizualinius pokyčius, tokius kaip spalvos ir paviršiaus netolygumas, nelygūs kraštai, reikalinga gydytojo dermatologo konsultacija ir dermatoskopinis tyrimas“, – teigia E. Drukteinienė.

Anot dermatovenerologės, pigmentinių dėmių gydymas turėtų būti individualus ir geriausiai išspręsti konkrečias paciento problemas. „Padėti pašalinti pigmentines dėmes gali specialūs kremai, bet visgi efektyviausias ir saugiausias šalinimo metodas – profesionali procedūra, atliekama moderniu lazeriu, kurios metu saugiai pašalinamos melanino sankaupos nepažeidžiant aplinkinių audinių, be to, tai visiškai neskausminga, o jau kitą dieną galima įprastai naudoti higienos priemones ar makiažą“, – teigia E. Drukteinienė.

Gydytoja priduria, kad šaltasis sezonas – tai pats palankiausias metas atlikti dermatologines procedūras lazeriu, mat šiuo metu nereikia saugotis tiesioginių saulės spindulių, kurių įprastai būtina vengti kelias savaites iki ir po lazerinių procedūrų.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Priešpienis –  svarbus raktas į vaikų sveikatą
Priešpienis, kurį mūsų kūdikiai gauna pirmomis gyvenimo valandomis, yra tikras imuniteto šaltinis. Jame gausu natūralių...
Kokie maisto papildai gali būti naudingi artėjant šiltajam sezonui?
Šiltasis metų laikas neabejotinai džiugina visus su saule ir šiluma, tačiau su šiais malonumais ateina ir nauji iššūkiai...
Anksti nustatytas imunodeficitas – išgelbėtos gyvybės
Naujagimiams atliekamas imunodeficito tyrimas galėtų vieniems vaikams išgelbėti gyvybę, kitiems – anksti skirti gy...
Smegenų insulto gydymas: intervencinė radiologija – auksinis gydymo standartas
Intervencinės radiologijos specialistai atlieka gyvybiškai svarbų, gyvybę gelbstintį gydymą, kuris yra mažiau invazyvus...
Šuns asistento mokymas kainuoja per 25 tūkst. eurų, bet toks šuo padeda ir fiziškai, ir emociškai
Geriausiu žmogaus draugu vadinami šunys ne tik tampa lygiaverčiais šeimos nariais, bet ir gali padėti žmonėms su negalia...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų