Ketvirtadienis, 2024.04.25
Reklama

Resveratrolis gali padėti gydant vėžį(2)

vlmedicina.lt | 2013-10-16 11:52:41

JAV atliktas tyrimas parodė, kad vynuogėse ir raudonajame vyne esanti veiklioji medžiaga resveratrolis gali padėti gydant kelių rūšių vėžį.

Vynuogės
Algirdo Kubaičio nuotr.

Misūrio universiteto medicinos mokyklos mokslininkai nustatė, kad melanomos pažeistas ląsteles resveratrolis padaro mažiau atsparias gydymui švitinimu.

Naujieji duomenys papildo anksčiau šiame universitete atlikto tyrimo rezultatus, jog resveratrolis

palankiai nuteikia gydymui prostatos vėžio pažeistas ląsteles.

Dabar mokslininkai siekia išsiaiškinti, kaip ši veiklioji medžiaga būtų naudojama gydyti įvairių rūšių vėžį. Vienas iššūkių yra surasti būdą, kaip resveratrolis būtų pristatomas į piktybinius navikus, praneša medicalnewstoday.com.

Vienas tyrimo vadovų dr. Michael Nicholl pastebi, kad resveratrolio kol kas greičiausiai nepavyks panaudoti gydant pažengusią melanomą, kadangi labai sunku reikiamus resveratrolio kiekius pristatyti į šios ligos židinius.

Misūrio universiteto mokslininkų atlikto laboratorinio tyrimo ataskaitą paskelbė žurnalas „Journal of Surgical Research“.

Nustatyta, kad vien tik resveratrolio naudojimas sunaikino 44 proc. melanomos pažeistų ląstelių, o kartu naudojanti ir švitinimą, žuvo 65 proc. tokių ląstelių. Mokslininkai tikisi, kad gautieji rezultatai paskatins atlikti kitų tyrimų, kaip resveratrolis gali būti panaudojamas kovoti su vėžiu.

„Mes pastebėjome galimybių prošvaisčių, ir atrodo, kad resveratrolis potencialiai gali būti labai svarbus gydant įvairias vėžio rūšis“, - sako dr. M. Nicholl.

Jis mano, kad viskas priklauso nuo to, ar mokslininkams pasiseks šią medžiagą pristatyti į pačius piktybinius auglius. Pavyzdžiui, melanomos atveju tai yra sudėtinga, kadangi melanomos paveiktos ląstelės keliauja organizme.

Tačiau mokslininkai mano, kad resveratrolis kartu su švitinimu gali būti naudojamas gydant metastazinius auglius smegenyse ar kauluose.

Atlikus daugiau tyrimų ir gavus tokių pat sėkmingų rezultatų, Misūrio universiteto vadovybė federalinės valdžios prašys pradėti kurti naujus vaistus ir atlikti klinikinius jų tyrimus. Jei viskas seksis gerai, tokiam vaistui sukurti prireiks kelerių metų.

Resveratrolį sintetina kai kurie augalai, jis gali būti išgaunamas iš vynuogių sėklų ekstrakto arba iš japoninės plačialapės rūgties. Ši medžiaga pasižymi antioksidacinėmis, priešuždegiminėmis ir antivėžinėmis sąvybėmis.

Resveratrolis taip pat vartojamas organizmui atstatyti, imunitetui stiprinti, apsaugai nuo žalingo aplinkos poveikio, bakterinių, virusinių, odos, širdies ir kraujagyslių, plaučių ir kitų ligų profilaktikai, cholesteroliui mažinti, menstruacijų ir sąnarių skausmams malšinti.

Resveratrolio rekomenduojama paros norma nėra nustatyta.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (2)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Anksti nustatytas imunodeficitas – išgelbėtos gyvybės
Naujagimiams atliekamas imunodeficito tyrimas galėtų vieniems vaikams išgelbėti gyvybę, kitiems – anksti skirti gy...
Smegenų insulto gydymas: intervencinė radiologija – auksinis gydymo standartas
Intervencinės radiologijos specialistai atlieka gyvybiškai svarbų, gyvybę gelbstintį gydymą, kuris yra mažiau invazyvus...
Šuns asistento mokymas kainuoja per 25 tūkst. eurų, bet toks šuo padeda ir fiziškai, ir emociškai
Geriausiu žmogaus draugu vadinami šunys ne tik tampa lygiaverčiais šeimos nariais, bet ir gali padėti žmonėms su negalia...
Dr. T. Sveikata: "Pacientas nėra automobilis, kuriam galiu užsakyti detalę ir žinoti, kad ji tikrai tiks"
„Kiekvienai endoprotezavimo operacijai ruošiamės iš anksto, apgalvojame jos strategiją, dirbame su keliomis kompiu...
Ligonių kasos apmokės dvi modernias priemones sudėtingoms širdies procedūroms
Nuo liepos 1-osios ligonių kasos stacionarines tretines suaugusiųjų intervencinės kardiologijos paslaugas teikiančioms g...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų