Ketvirtadienis, 2024.04.25
Reklama

10 priemonių, kurias karantino sąlygomis verta turėti namų vaistinėlėje

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2020-02-26 12:29:55

Įvairioms sveikatos organizacijoms svarstant įvairius koronaviruso scenarijus, sveikatos specialistai ragina visuomenę išlikti budriais ir pateikia 10 savo profesionalių rekomendacijų. Vaistininkas Dainius Viederis pataria, ką svarbu turėti namų vaistinėlėje tuo atveju, jeigu Lietuvoje būtų įvestas karantinas.

Vaistai. Jolitos Čiukšytės nuotr.

Vaistininkas sako pastebintis, kad šiuo metu žmonės vaistinėje aktyviau ieško, kuo papildyti savo vaistinėlę. Dažniausiai teiraujamasi dezinfekcinių priemonių, įvairių imunitetą stiprinančių priemonių. D. Viederis atkreipia dėmesį, kad namų vaistinėlėje karantino metu svarbu turėti imunitetą stiprinančių ir dezinfekcinių priemonių bei lengvinančių susirgimų simptomus.

Rekomenduojama namų vaistinėlėje turėti:

  • Imunitetą aktyvinančios priemonės. Vaistininkas rekomenduoja turėti namuose priemonių, kurios padėtų stiprinti imunitetą, saugančių ir atkuriančių gleivinę. Tarp tokių priemonių – antioksidantai, ežiuolės preparatai ir kt.
  • Dezinfekcinės išorinės priemonės. Pasak vaistininko, naudinga turėti dezinfekcinių priemonių, kurios padeda išvengti virusų. Jo teigimu, būtent ši kategorija dabar yra ypač paklausi vaistinėje.
  • Paracetamolio preparatai. Vaistininkas rekomenduoja turėti priemonių, kurios padėtų suvaldyti karščiavimą.
  • Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (antro pasirinkimo esant karščiavimui). Vaistininkas sako, kad jų svarbu turėti tuo atveju, jeigu pasireiškia karščiavimas ir negalite išeiti iš namų, tačiau sulaukėte gydytojo rekomendacijos juos vartoti.
  • Vaistai nuo skausmo. Namų vaistinėlėje naudingi vaistai, kurie padeda malšinti skausmą.
  • Kosulį lengvinančios priemonės. Vaistininkas akcentuoja, kad šias priemones vertėtų rinktis pagal situaciją: jeigu kosulys yra sausas ir varginantis – slopinančias priemones, jeigu drėgnas – atsikosėjimą lengvinančias.
  • Vaistai skrandžio veiklai gerinti. Sveikatos specialistai taip pat pataria turėti vaistų, kurie padeda gerinti skrandžio veiklą ir kovoja su virškinimo sutrikimais.
  • Elektrolitų tirpalai. Sveikatos specialistas atkreipia dėmesį, kad esant karščiavimui ir kontroliuojant temperatūrą organizmas netenka skysčių ir mineralų, todėl svarbu tinkamai juos atstatyti, to nepadarius galimi širdies ritmo sutrikimai, mešlungis ar kitos problemos.
  • Žolelių, vaistažolių arbatos. Vaistininkai gali patarti, kokios arbatos gali būti naudingos, siekiant apsisaugoti nuo virusų.
  • Įprastai vartojami vaistai. Sveikatos specialistas taip pat atkreipia dėmesį, kad svarbu pasitikrinti nuolat vartojamų vaistų atsargas, kurios būtų svarbios tuo atveju, jeigu negalėtumėte išeiti iš namų. Taip pat, vaistininko teigimu, verta apgalvoti, kokių preparatų gali prireikti šeimos nariams.
Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Anksti nustatytas imunodeficitas – išgelbėtos gyvybės
Naujagimiams atliekamas imunodeficito tyrimas galėtų vieniems vaikams išgelbėti gyvybę, kitiems – anksti skirti gy...
Smegenų insulto gydymas: intervencinė radiologija – auksinis gydymo standartas
Intervencinės radiologijos specialistai atlieka gyvybiškai svarbų, gyvybę gelbstintį gydymą, kuris yra mažiau invazyvus...
Šuns asistento mokymas kainuoja per 25 tūkst. eurų, bet toks šuo padeda ir fiziškai, ir emociškai
Geriausiu žmogaus draugu vadinami šunys ne tik tampa lygiaverčiais šeimos nariais, bet ir gali padėti žmonėms su negalia...
Dr. T. Sveikata: "Pacientas nėra automobilis, kuriam galiu užsakyti detalę ir žinoti, kad ji tikrai tiks"
„Kiekvienai endoprotezavimo operacijai ruošiamės iš anksto, apgalvojame jos strategiją, dirbame su keliomis kompiu...
Ligonių kasos apmokės dvi modernias priemones sudėtingoms širdies procedūroms
Nuo liepos 1-osios ligonių kasos stacionarines tretines suaugusiųjų intervencinės kardiologijos paslaugas teikiančioms g...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų