Antradienis, 2024.04.23
Reklama

Pokyčiai Kauno poliklinikose: žada kelti darbuotojų algas ir trumpinti eiles

Šaltinis: vlmedicina | 2017-01-12 13:55:57

Penkiose Kauno miesto savivaldybės valdomose poliklinikose galima atrasti tokių egzotiškų pareigybių kaip specialaus profilio suvirintojas ar dailininkas. Jų pertvarką ruošiantys specialistai tvirtina – poliklinikoms atsisakius su medicina nesusijusios perteklinės veiklos, medikams ir slaugytojams atlyginimus bus galima nesunkiai pakelti mažiausiai 100 eurų.

© Algirdo Kubaičio nuotr.

Įvairių medikų organizacijų atstovai, gydytojai ir Kauno savivaldybės atstovai tęsia poliklinikų veiklos analizę. Pagrindiniai artėjančios pertvarkos prioritetai – didesni personalo atlyginimai, optimalesnis finansų valdymas ir kokybiškos bei prieinamos paslaugos pacientams.

„Visiškai normalu, kad permainos visuomet pasitinkamos su tam tikrais nuogąstavimais. Tačiau nerimauti visiškai nėra ko. Rengdamiesi reformai, mes net negalvojame apie medicininio personalo mažinimą – tam nėra jokio poreikio. Imamės vis gilesnės analizės ir atitinkamų darbų. Iki šiol esame nekonkurencingi lyginant su privačiomis klinikomis, todėl turime šią situaciją keisti“, – teigė Kauno savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

Šiuo metu visose penkiose Kauno miesto savivaldybės žinioje esančiose poliklinikose dirba 1891 darbuotojas. Iš jų net 252, t. y. daugiau kaip 13 proc., dirba ne medicininėje veikloje, o atlieka įvairius ūkio darbus. Tarp jų esama tokių profesijų atstovų kaip specialaus profilio suvirintojas ir netgi dailininkas.

„Poliklinikoje – dailininko etatas. Daugiau komentarų čia veikiausiai nė nereikia. Tokie dalykai turi tapti praeitimi. Poliklinikos turi teikti medicinines paslaugas. Į jas ir reikėtų koncentruotis. Prireikus meninių idėjų ar ūkinių darbų, dažnu atveju pigiau būtų pirkti jas iš trečiųjų šalių, nei nuolat išlaikyti kelis šimtus etatų“, – pastebėjo mero patarėja savivaldybės įstaigų valdymo ir optimizavimo klausimams Neringa Ivanauskienė.

Itin brangūs tyrimai

Ekonominės situacijos analizė parodė, kad šiuo metu poliklinikų pajamos auga minimaliai, įstaigose mažėja pacientų, o štai finansų skyrių išlaidos didėja. Siūlomos kelios galimos išeitys – suvienodinti buhalterijų struktūras, jas apjungti arba šias paslaugas pavesti finansinės apskaitos įmonėms.

Be to, paaiškėjo, kad vien laboratoriniai tyrimai per metus atsieina apie 1,3 mln. eurų. Siekiant sumažinti šias išlaidas, ieškoma įvairių alternatyvų. Svarstoma visų poliklinikų laboratorijų veiklą sujungti arba šias paslaugas įsigyti iš trečiųjų šalių per viešuosius pirkimus.

Atlyginimų augimas

Galimybių studija parodė, kad gydytojų darbo užmokestis visose penkiose poliklinikose dabar svyruoja nuo 780 iki 1030 eurų už visą etatą. Toks skirtumas susidaro dėl skirtingų atlyginimų skaičiavimo tvarkų ir buhalterinės apskaitos sistemų.

„Pokyčiai įvairiose valdymo srityse yra neišvengiami. Pasistengus galima sutaupyti apie 2 mln. eurų per metus. Už tokias lėšas kiekvienam darbuotojui, netgi nekeičiant jų skaičiaus, atlyginimai padidėtų maždaug šimtu eurų“, – preliminarius skaičiavimus pateikė Kauno miesto savivaldybės administracijos vadovas G. Petrauskas.

Šiuo metu ekspertai imasi likusių sričių tyrimo. Jų dėmesio sulaukė poliklinikų turto valdymas, viešieji pirkimai ir personalo bei ūkio skyriai su savo funkcijomis.

Kauno miesto savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Medikų trūkumui mažinti parengtas veiksmų planas
Siekdama mažinti sveikatos priežiūros specialistų trūkumą ir jų netolygų pasiskirstymą šalies regionuose, Sveikatos apsa...
Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai
Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai ap...
Personalizuotas mieloleukemijos gydymas Lietuvoje pritraukia ir užsienio pacientus
Kokios yra ūminės mieloleukemijos susirgimo priežastys, kaip liga pasireiškia, kaip gydomi ja sergantys žmonės? Apie tai...
Ikivėžiniai pakitimai gimdoje tyliai vystytis gali net dešimtmetį – kaip juos pastebėti laiku?
Gimdos kaklelio vėžys itin pavojinga būklė, kuri ilgą laikotarpį gali vystytis nepasireikšdama jokiais simptomais ir nes...
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų