Antradienis, 2024.03.19
Reklama

Plaukų priežiūra vasarą: kokią priemonę svarbu įtraukti į plaukų priežiūros rutiną

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2020-05-30 00:13:29

Plaukų slinkimas, riebalavimasis ar sausumas – dažniausios moteris varginančios plaukų problemos. Beveik ketvirtadalis susiduria ir su pleiskanomis. Šių problemų galima išvengti, peržiūrėjus savo turimas plaukų priežiūros priemones: kai kurias reikėtų mesti laukti, o kitomis – papildyti. Kartu vaistininkė primena svarbią taisyklę: sveiki plaukai prasideda nuo sveikos ir švarios galvos odos.

Rūpintis reikia ne tik plaukais, bet ir galvos oda. Pranešimo autorių nuotr.

„Mes esame įpratusios rūpintis savo veido, kūno oda, ją šveisti, drėkinti ir maitinti. Galvos odą nesunku pamiršti – juk ją saugiai slepia kupeta plaukų. Tačiau nesusimąstome, kad dalis plaukų problemų kyla dėl netinkamai prižiūrimos galvos odos. Dažnai pastebiu, kad moterų, kurios vaistinėje darosi plaukų būklės tyrimą, galvos oda nėra švari. Kai oda nėra švari, poros kemšasi, trukdo išaugti plaukui, o plaukų svogūnėliai negauna pakankamai deguonies ir silpsta. Prasideda tokios problemos kaip plaukų slinkimas ir riebalavimasis“, - apie galvos odos priežiūros svarbą pasakoja BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė Kristina Lelevičienė.

Galvos odos priežiūra pamiršta

Sveikos odos instituto inicijuotas tyrimas apie plaukų priežiūrą parodė, kad kasdienei priežiūrai moterys renkasi šampūną ir kondicionierių, kiek rečiau – balzamą. Šias priemones didžioji dalis naudoja kasdien ar kelis kartus per savaitę. Bent kelis kartus per mėnesį ir dažniau dauguma moterų naudoja plaukų aliejų ir kaukę.

Vertindama tyrimo rezultatus, odos ir plaukų priežiūros ekspertė atkreipia dėmesį į vieną priemonę: galvos odos šveitiklį. 8 iš 10 moterų teigia šios priemonės nenaudojančios visai, o 12 proc. – tik kartą ar du į metus arba kai pablogėja plaukų būklė. Pasak J. Lelevičienės, šią priemonę į savo plaukų priežiūros rutiną įtraukti reikėtų.

„Galvos odos šveitiklis skirtas pašalinti negyvas odos ląsteles, nešvarumus. Sudėtyje esantys ingredientai, kaip vaisių rūgštys, aliejai, maitina ir drėkina odą, padeda subalansuoti riebalų išsiskyrimą, todėl galvos oda ir plaukai ne taip greitai susiriebaluoja. Taip pat suaktyvinama galvos odos kraujo mikrocirkuliacija, todėl plaukai greičiau auga. Reguliariai šviečiant odą, galima išvengti ar sumažinti jos pleiskanojimą“, - naudą vardija K. Lelevičienė.

Galvos odos šveitiklio naudoti kasdien nereikia. Specialistė pažymi, kad užtenka kartą per savaitę.

Plaukų priežiūros vasarą taisyklės

Pasirūpinus galvos oda, pereikime prie tinkamos plaukų priežiūros. Ekspertė pabrėžia, kad vasarą plaukai praranda gyvybingumą dėl saulės ultravioletinių spindulių poveikio, karščio, taip pat gairinami vėjo ar sūraus jūros vandens. Plaukai labiau linkę sausėti ir veltis, o spalva blukti. K. Lelevičienė dalinasi patarimais, kaip plaukus prižiūrėti vasarą:

Reguliariai plaukite plaukus ir nepamirškite jų drėkinti. Jeigu plaukus plaunate dažniau, rinkitės kuo natūralesnį ir lengvesnį šampūną, kad plaukas neišsausėtų. Plaunant plaukus, niekada nepamirškite giliai maitinančio kondicionieriaus ir bent kartą per savaitę palepinkite plaukus drėkinančia kauke. Atidarę maudynių sezoną, nepamirškite po kiekvienų jų išsiplauti plaukų, ypač jei maudėtės jūroje. Jūros vandenyje esančios druskos sausina ne tik plaukus, bet ir galvos odą.

Vasarą pasistenkite kuo rečiau naudoti plaukų formavimo prietaisus su karščiu. Plaukus jau ir taip sausina saulės spinduliai, nealinkite jų papildomai.

Būdami saulėje, būtinai naudokite apsaugines priemones plaukams. Dažnai nesusimąstome, kad saugoti nuo kenksmingų saulės spindulių reikia ne tik odą, bet ir plaukus. Vaistinėse galima rasti priemonių nuo saulės, kurios tinka ir odai, ir plaukams. Tad ir plaukus, eidami į lauką, papurškite apsaugine priemone. Būdami saulėje ilgesnį laiką, apsauginę priemonę su SPF naudokite pakartotinai.

Nepamirškite galvos apdangalų. Kepurė, skrybėlė ar lengva skara – geriausias sveikų plaukų draugas. Galvos apdangalas ne tik apsaugo galvą nuo perkaitimo, bet ir suteikia apsaugą plaukams.

Nepamirškite rūpintis savo plaukais iš vidaus. Gerkite daug vandens, vasarą jo reikia išgerti kur kas daugiau nei žiemą. Taip pat nepamirškite vitaminų A ir E, Omega-3 riebalų rūgščių, kurios gali suteikti plaukams blizgesio ir tvirtumo.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
5 dažniausios regėjimo problemos – kaip jas spręsti?
Žmogaus akis – sudėtingas organas, kuris iš aplinkos priima daugiausiai informacijos. Akių dėka žmogus ne tik mato...
Svarbiausi kokybiško poilsio komponentai: čiužinys, antčiužinis ir patalynė
Visi puikiai žinome, kad kokybiškas poilsis nakties metu užtikrina gerą nuotaiką, darbingumą ir bendrą savijautą. Vis dė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų