Ketvirtadienis, 2024.03.28
Reklama

Patarimai vasaros nualintai odai: nuo naminių iki profesionalių metodų

Šaltinis: vlmedicina | 2016-08-30 12:54:42

Vasarą veido oda patiria daug kančių. Veikiant saulei, vandeniui, karščiui, kondicionieriams ir dulkėms ji netenka drėgmės, greičiau riebaluojasi ir užsiteršia. Tačiau atgaivinti ir palepinti savo odą rudeniop galime tiek itin paprastais metodais, tiek profesionaliomis procedūromis.

© Graphicstock.com

„Odą veikiant ultravioletiniais spinduliais – joje itin sumažėja drėgmės, ji netenka elastingumo ir greičiau sensta. Todėl nors iš karto to ir nepastebime – ilgainiui gali susiformuoti mimikos raukšlės bei atsirasti pigmentinių dėmių. Temperatūros pokyčiai veikia ir kapiliarus, kurie dėl to išsiplečia. Taip pat karštis suaktyvina riebalinių liaukų veiklą, oda riebaluojasi ir mikroorganizmai joje dauginasi greičiau. Šie procesai lemia odos porų užsikimšimą ir užsiteršimą“, – sako klinikos „Grožio chirurgija“ gydytoja dermatologė Ramunė Petrosian.

Naminės priemonės veido odai

Tačiau nors ir esame girdėję apie ultravioletinių spindulių daromą žalą odai – mėgavimasis saulės voniomis yra bene geriausiai atpalaiduojanti terapija, o ir apskritai leisdami laiką gryname ore nuo saulės nepabėgsime. Tad besibaigiant vasarai, mūsų odai labiausiai trūksta vitaminų A, C ir E, kurie yra atsakingi už odos elastingumą ir skaistumą. Tačiau vasaros pabaiga yra dėkingas metas, kuomet gausu šviežių uogų, vaisių ir daržovių, kurie yra itin turtingi įvairiausiais vitaminais. Tad dermatologė ragina drąsiai palepinti veido odą kaukėmis iš šių vasaros gėrybių.

Taip pat rudeniop oda yra išsausėjusi ir pleiskanojanti, tad itin svarbu ją drėkinti bei jau galima naudoti ir maitinančias priemones. R. Petrosian primena, kad siekiant užtikrinti odos sveikatą, būtina vartoti kuo daugiau skysčių. Per dieną ji pataria išgerti ne mažiau kaip du litrus, geriausia – šaltinio ar negazuoto mineralinio vandens.

„Veido oda po vasaros tampa jautresnė, todėl ją valyti reikėtų valikliu su natūraliais aliejais ir sudėtyje neturinčiais alkoholio. Reikėtų vengti ir muilo, nes jis dar labiau džiovina odą, o kartą per savaitę galima naudoti švelnų šveitiklį. Taip pat namų sąlygomis rekomenduočiau pasigaminti ramunėlių ar šalavijų nuovirus ir jais valyti veido odą“, – pataria R. Petrosian.

Profesionalus odos atgaivinimas

Vis tik atėjus darbingajam rudeniui, ne visada turime laiko pasilepinti natūraliais kompresais ar naminėmis kaukėmis veidui. Tačiau greitai ir efektyviai atgaivinti odą galima profesionaliomis gydomosiomis procedūromis.

„Kai oda yra labai išsausėjusi, ją puikiai atgaivina mezoterapijos procedūros, kuomet į odą suleidžiamos mikroinjekcijos su hialurono rugštimi ir vitaminais. Hialurono rūgštis stimuliuoja odos regeneraciją, ir suaktyvina kolageno – atsakingo už odos elastingumą – sintezę. Ši procedūra drėkina, skaistina ir atgaivina odą, stabdo jos senėjimą, lygina raukšles“, – sako R. Petrosian.

Poveikį po mezoterapijos procedūros galima pastebėti praėjus vos kelioms dienoms. Pacientai pajunta, kad oda tapo drėgnesnė ir skaistesnė. Gydytoja teigia, kad geriausias poveikis jaučiamas praėjus mezoterapijos kursą, kai atliekamos 4-6 procedūros, kas 1-2 savaites.

„Kai oda yra pavargusi, papilkėjusi ir pigmentuota, jai atgaivinti, užpildyti raukšles, atstatyti po saulės pažeidimų geriausiai tinka PRP – trombocitais praturtintos plazmos – gydymo procedūra. Leidžiant injekcijas į problemines odos vietas yra stimuliuojami regeneraciniai procesai, kraujotaka, stabdomas senėjimas. PRP taip pat gali būti atliekama siekiant paskatinti odos regeneraciją po lazerio procedūrų bei paspartinti randų gijimą“, – aiškina R. Petrosian.

PRP gydomoji procedūra yra yptinga tuo, kad poveikis pastebimas praėjus 3-4 savaitėms po procedūros, o laikui bėgant jis dar labiau stiprėja. Jos efektas trunka apie metus, o priklausomai nuo organizmo savybių – gali išsilaikyti ir ilgiau.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: grožis, oda
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų