Ketvirtadienis, 2024.03.28
Reklama

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Tailando onkologais

vlmedicina.lt | 2014-05-02 14:44:23

Gegužės 2 d. 10 val. Vilniaus universiteto Onkologijos institutas, atstovaujamas direktoriaus prof. Narimanto Evaldo Samalavičiaus, pasirašė tarptautinę bendradarbiavimo sutartį su Tailando Mahidol universiteto Siriraj ligoninės Medicinos fakultetu, atstovaujamu šio universiteto delegacijos vadovo prof. Supakorn Rojananin.  Sutartis apima platų bendradarbiavimą akademinėje, taip pat klinikinio darbo  srityse.

Bendradarbiavimas
Vilniaus universiteto Onkologijos instituto nuotr.

Į iškilmingą bendradarbiavimo sutarties pasirašymą atvyko  Mahidol universiteto Siriraj ligoninės Medicinos fakulteto delegacija – prof.  Supakorn Rojananin, prof. Thawachai Akaraviputh, prof. Chumpol Wongwanit,  prof. Cherdsak Iramaneerat. Dalyvavo Tailando Karalystės garbės konsulas Lietuvoje Rolandas Valiūnas.

Delegacijos vadovas profesorius prof. Supakorn Rojananin pabrėžė, jog Mahidol universitetas bendradarbiauja su daugelio Europos ir pasaulio šalių universitetais.

„Ir čia atvykome tokiu pačiu tikslu – plėsti bendradarbiavimą akademinėje srityje, – pasakė prof. S. Rojananin. – Esu tikras, kad neapsiribosime tik šia sritimi, bendradarbiausime mokslinių tyrimų srityje bei dalysimės naujų technologijų įsisavinimo patirtimi“.

Pasak prof. S. Rojananin, mūsų kultūros – Azijos ir Europos – yra labai skirtingos. „Tikiuosi, kad glaudžiai bendradarbiaujant mūsų naujai specialistų kartai nebeliks kultūrinių kliūčių dirbti kartu, – pasakė profesorius iš Tailando. – Na, o pasimokyti vieni iš kitų tikrai turime ko. Mokymasis yra toks procesas, kuris niekada nesibaigia. Be to, gyvename skirtingose klimatinėse juostose, todėl ir vėžio atvejų specifika yra gana skirtinga“.

„Įvairios pasaulio šalys yra nevienodai pažengusios įvairiose onkologijos diagnostikos ir gydymo sferose. Mes stengiamės lygiuotis į geriausius kolegas, tiek diagnostikos, tiek ir naujų gydymo technologijų srityse, – sako prof. N. E. Samalavičius. – VU Onkologijos institutas, pernai gavęs Europos vėžio institutų organizacijos akreditaciją ir praktiškai turėdamas Nacionalinio vėžio instituto statusą, orientuojasi į pažangiąsias technologijas ir tęsia praėjusiais metais pradėtą tarptautinio bendradarbiavimo plėtrą, kurios tikslas – užmegzti glaudesnius ryšius mokslinių bei klinikinių tyrimų srityje su žymiais pasaulio šalių onkologijos centrais“.

Pasak prof. N. E. Samalavičiaus, iš bendradarbiavimo su Mahidol universitetu tikimės paramos ir pasikeitimo patyrimu mokymosi procese, taip pat įvaldant naujus klinikoje naudojamus metodus. „Šiuo metu VU Onkologijos institute turime puikią šiuolaikinę skaitmeninę endoskopinę įrangą, kuri leidžia ne tik anksti diagnozuoti skrandžio vėžį, bet ir atlikti mažai invazines endoskopines operacijas, – sako prof. N. E. Samalavičius. – Tailande kolegos yra sukaupę didžiulę tokių operacijų patirtį  ir pasiruošę ja pasidalyti“.

„Taikant šiuolaikinę skaitmeninę endoskopinę įrangą tampa realu diagnozuoti pačius ankstyviausius vėžinius ir iki vėžinius pakitimus skrandžio gleivinėje, – sako VU Onkologijos instituto gydytojas endoskopuotojas  Romualdas Maskelis. – Šiandieninė endoskopija leidžia pamatyti žymiai didesnį spektrą gleivinės pakitimų, galime nustatyti lokalų židinuką ir paimti iš tos vietos tikslinę biopsiją arba atlikti mažai invazinę endoskopinę operaciją. Tai leidžia anksti nustatyti ikivėžines skrandžio gleivinės ligas, anksti diagnozuoti skrandžio vėžį“.

„Naudodami aukštos raiškos endoskopinę aparatūrą diagnostinės procedūros metu turime galimybę pašalinti net iki keliolikos centimetrų morfologiškai pakitusios gleivinės“, – sako gydytojas endoskopuotojas.

Vilniaus universiteto Onkologijos institutas

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų