Penktadienis, 2024.04.19
Reklama

Organizmo signalai, rodantys magnio trūkumą

2016-03-09 10:01:55

Magnis – žmogaus organizmui gyvybiškai svarbus mineralas, dalyvaujantis įvairių organų ir sistemų apykaitoje. Magnis būtinas norint išlaikyti gerą širdies darbą, o nuolatinis šio mineralo trūkumas gali tapti širdies kraujagyslių veiklos sutrikimų priežastimi.

Šlapimą varanti kava ir greiti angliavandeniai garantuoja greitą magnio pasišalinimą iš organizmo. © VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Žemiau išvardinti organizmo siunčiami signalai rodo, kad organizmas stokoja magnio.

Nervingumas ir nuolatinis stresas

Jūs lengvai prarandate savitvardą ir sprogstate dėl mažmožių, dažnai jaučiate nerimą ir nepaaiškinamą nervingumą. Visa tai rodo, kad jums trūksta magnio. Magnis yra itin svarbus mūsų nervų sistemai ir gerai savijautai. Kai trūksta magnio, antinksčių liaukos pradeda aktyviau gaminti streso hormoną kortizolį.

Naktiniai mėšlungiai

Naktį dažnai prabundate dėl kojų mėšlungio. Arba kartais jaučiate kojų sunkumą ir dilgčiojimą. Magnis dalyvauja kalcio apykaitoje, kurio stygius (kaip ir magnio) yra viena populiariausių naktinių kojų mėšlungių priežastis. Beje, akių trūkčiojimas – taip pat magnio trūkumo požymis.

Prastas miegas

Jūs sunkiai užmiegate ir sunkiai keliatės, kartais valandų valandas gulite lovoje, bet negalite užmigti. Nemiga – aiškus magnio trūkumo ženklas, rodantis, kad jūsų nervų sistema veikia netinkamai.

Padažnėjęs širdies plakimas

Širdies permušimai, skausmas širdies plote, intensyvus širdies plakimas ir dažnas kvėpavimas – magnio deficito požymis. Magnis padeda sureguliuoti natrio ir kalcio apytaką ląstelėse ir tiesiogiai veikia širdies ir kraujagyslių sistemos darbą.

Antsvoris

Magnio trūkumas sutrikdo medžiagų apykaitą: jūsų organizmas negali tinkamai įsisavinti baltymų, riebalų ir angliavandenių, sulėtėja medžiagų apykaita.

Blyškumas

Nesidžiaugiate savo atspindžiu veidrodyje, veidas išblyškęs, paburkęs, po akimis tamsūs ratilai? Magnis vaidina svarbų vaidmenį normalizuojant kraujo spaudimą, todėl šie požymiai byloja, kad reikėtų susirūpinti dėl magnio trūkumo.

Magnio trūkumą gali sukelti ir tam tikri jūsų polinkiai, įpročiai, pasirinkimai:

Alkoholis

Jeigu vartojate alkoholinius gėrimus dažniau negu 3 kartus per savaitę – esate rizikos grupėje. Vynas, alus ir įvairūs kokteiliai varo šlapimą, o kartu su juo – ir magnį.

Kava ir spurga

Magnis, skatindamas insulino gamybą, reguliuoja cukraus kiekį kraujyje. Jeigu dažnai lepinate save kava ir saldžiu desertu prie jos – rizikuojate dvigubai. Šlapimą varanti kava ir greiti angliavandeniai garantuoja greitą magnio pasišalinimą iš organizmo.

Kontraceptinės tabletės

Jeigu reguliariai vartojate geriamuosius kontraceptikus, žinokite, kad jūsų „dirbtinis“ estrogenas skatina greitesnį magnio pasišalinimą iš organizmo.

Maisto produktai, kuriuose yra daugiausiai magnio

Saulėgrąžos ir riešutai

Moliūgų, saulėgrąžų, sezamo sėklos – puikūs magnio šaltiniai. Tarp riešutų daugiausiai šio mineralo turi anakardžiai, migdolai ir žemės riešutai, o rekordus muša bertoletijų riešutai.

Vaisiai

Tarp vaisių reikėtų pažymėti avokadus, bananus, džiovintus abrikosus ir slyvas, mangus, melionus ir greipfrutus. Magnio taip pat gausu vynuogių sultyse.

Ankštinės kultūros

Sojų pupelės ir kitų sojų produktai turi itin daug magnio. Taip pat jo gausu juodosiose pupelėse ir avinžirniuose.

Daržovės ir kruopos

Žalias augalų pigmentas, žinomas kaip chlorofilas, – dar vienas magnio šaltinis. Jo itin gausu visose žaliose lapinėse daržovėse: špinatuose, rūgštynėse, lapiniuose burokėliuose, artišokuose, pastarnokuose ir pan.

Tarp kruopų magnio daugiausiai turi avižų sėlenos, rudieji ir laukiniai ryžiai, „Bulgur“ kruopos, soros ir grikiai.

Gyvūninės kilmės produktai

Magnio taip pat rasite vištienos krūtinėlėje, jautienoje, avienoje ir piene. Tiesa, pastarajame magnio nedaug, bet jis gerai pasisavinamas.

Svarbu: sergantieji inkstų ligomis bei I tipo diabetu, besiskundžiantys padidėjusiu kraujospūdžiu ir širdies ritmo sutrikimais bei nėščiosios dėl papildomo magnio vartojimo privalo pasitarti su gydytoju.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: magnis
Kategorijos: Sveikata be vaistų
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti ir apie 70 įvairių simptomų
Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Vis dėlto svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja ter...
Lietuvoje – vos vienas šuo vedlys akliesiems, Europoje – daugiau nei 20 000
Lietuvoje yra vos vienas žmogus su regos negalia, kuris naudojasi šuns vedlio pagalba. Valstybė, kitaip nei kitose Europ...
Micelinio vandens gerbėjams teks prisiminti vieną taisyklę
Veido odos priežiūra svarbi visais metų laikais. Nors keičiantis sezonams jos priežiūros taisyklės šiek tiek kinta, vien...
Vaistininkų kasdienybė: pacientai ieško kačių maisto, pėdkelnių, sulaukia keistų klausimų
Nors daugelis gyventojų į vaistines užsuka įsigyti vaistų bei gauti naudingų sveikatos patarimų, tačiau netrūksta ir neį...
Medicinos pagalba, vaistų pirkimas užsienyje ir išleistų pinigų kompensavimas
Balandžio 18-ąją minima Europos pacientų teisių diena, kurios tikslas – atkreipti piliečių, valstybinių bei nevyri...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų