Ketvirtadienis, 2024.03.28
Reklama

Pakartotiniai tyrimai dėl koronaviruso atliekami mobiliuose punktuose

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2020-04-03 10:15:49

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad sveikstantieji po koronaviruso infekcijos (COVID-19) namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar sanatorijoje, gavę šeimos gydytojo siuntimą, pakartotinius tyrimus gali atlikti mobiliuose punktuose, kurie deramai pritaikomi saugiai suvaldyti galimai sergančiųjų ir pasveikusiųjų srautus.

© Pixabay.com

Mobiliuose punktuose, siekiant atskirti du srautus – tuos, kurie atvyko pasitikrinti, nes jaučia simptomus, nuo tų, kurie jau pasveiko, specialiai sukurtos tam tinkamos sąlygos: pakoreguota mobilių punktų veikla, sukurtas specialus srautų valdymo algoritmas, taip pat pritaikyta registravimosi sistema, suderinta tyrimų atsakymo pateikimo žmogui ir jo šeimos gydytojui schema.

SAM primena, kad pakartotinis tyrimas atliekamas nuo koronaviruso infekcijos diagnozavimo dienos praėjus ne mažiau kaip 14 dienų, bet ne anksčiau kaip po 3 dienų pasibaigus karščiavimui, šeimos gydytojas ar slaugytojas organizuoja pirmąjį pakartotinį tyrimą. Jeigu tyrimo atsakymas teigiamas, jis kartojamas ne anksčiau kaip po 14 kalendorinių dienų.

Nukreipti pacientą pakartotiniam tyrimui į mobilų punktą gali tik šeimos gydytojas, užpildęs atitinkamą siuntimo formą. Šiuo metu mobilieji punktai veikia dešimtyje savivaldybių: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Tauragėje, Utenoje, Marijampolėje, Alytuje ir Telšiuose.

Tolesnė veiksmų seka, kurios būtina paisyti:

1. Gavęs siuntimą pakartotiniam tyrimui, pacientas turi paskambinti į Karštąją liniją telefonu 1808. Jei pacientas izoliuotas sanatorijos patalpose, jis taip pat apie tai turi informuoti paskirtą budintį slaugytoją.

2. Pacientas turi informuoti, kad skambina dėl registracijos pakartotiniam tyrimui, turėdamas šeimos gydytojo siuntimą. Taip pat turi nurodyti vardą, pavardę, savivaldybę, iš kurios skambina, asmens kodą, mobiliojo telefono numerį, informuoti, ar jis gali asmenine transporto priemone atvykti pats, ar reikia, kad jis būti atvežtas kito žmogaus į mobilų punktą, ar kad jis izoliuotas sanatorijos patalpose.

4. Karštosios linijos 1808 konsultantas registruoja pacientą pakartotiniam tyrimui į mobilų punktą ne anksčiau kaip kitai dienai. Sistema į nurodytą mobiliojo telefono numerį automatiškai nusiunčia žinutę su nurodyta tyrimo vieta ir tiksliu atvykimo laiku.

5. Jei tyrimų atsakymas neigiamas, per ESPBI informacinę sistemą apie tai formuojamas automatinis pranešimas pacientui, jeigu teigiamas – žinutė 1808 linijos gydytojui. Be to, pacientas portale esveikata.lt taip pat gali peržiūrėti tyrimų atsakymą. Apie rezultatus jis turi informuoti savo šeimos gydytoją ar slaugytoją.

6. Šeimos gydytojas ar slaugytojas taip pat turi stebėti informaciją ESPBI informacinėje sistemoje dėl paciento pakartotinio tyrimo eigos. Jei pakartotinio tyrimo atsakymas teigiamas, šeimos gydytojas tęsia žmogaus stebėseną ir gydymą. Jei pirmo pakartotinio tyrimo atsakymas neigiamas, šeimos gydytojas organizuoja antrą pakartotinį paciento ištyrimą.

Žmogus bus laikomas pasveikusiu, kai du kartus iš eilės ne trumpesniu kaip 24 val. intervalu jo tyrimai bus neigiami. Tokiu atveju šeimos gydytojas informuoja pacientą, Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, jei pacientas ambulatoriniam gydymui izoliuotas sanatorijos patalpose – ten paskirtą budintį slaugytoją, kad pacientas pasveiko.

Pažymėtina, kad pacientas gali būti laikomas pasveikusiu ir po 37 kalendorinių dienų nuo koronaviruso infekcijos diagnozavimo dienos, jei tyrimai jam nebuvo atlikti.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų