Ketvirtadienis, 2024.04.25
Reklama

Naujas vaistas kiaušidžių vėžiui gydyti

2012-04-18 00:05:46

Olaparibas – šitaip vadinamas naujas preparatas, davęs gerus rezultatus gydant atsinaujinusį kiaušidžių vėžį. Daugeliui kiaušidžių vėžiu sergančių pacienčių liga anksčiau ar vėliau atsinaujina, todėl kiekvienas naujas gydymo metodas yra papildomi gyvenimo metai.

Nauja vaistų grupė – poliadenozinfosfatpolimerazės (PARP) inhibitoriai – sunaikina vėžio ląsteles  sukeldami naviko ląstelių genetinės medžiagos pažeidimus, kurių ląstelė nebegali ištaisyti. Olaparibas yra vienas pirmųjų šios grupės preparatų.

Laura Kairevičė
Laura Kairevičė. Asmeninio archyvo nuotr.

Farmacijos kompanijos „Astra Zeneca“ remiamoje klinikinėje studijoje tirtas šio vaisto efektyvumas pacientėms, jau gydytoms mažiausiai dviejų rūšių chemoterapija, kai šis gydymas buvo efektyvus. Į tyrimą įtrauktos 265 pacientės, joms skirtas olaparibas 400 mg 2 kartus per dieną arba placebas 8 savaites po paskutiniojo chemoterapijos kurso.

Pacientėms, kurios buvo gydytos olaparibu, stebėtas kur kas ilgesnis laikas iki ligos progresavimo (atitinkamai 8,4 ir 4,8 mėn.). Olaparibu gydomos pacientės 10 proc. dažniau patyrė nepageidaujamus poveikius, tokius kaip pykinimą, nuovargį, taip pat stebėti reti kraujo rodiklių pablogėjimo atvejai (anemija). Tyrimo rezultatų paskelbimo dieną 21 proc. pacienčių dar tebebuvo gydomos olaparibu, o tai patvirtina, jog daliai pacienčių galima pasiekti ilgalaikę ligos kontrolę.

Gydytoja onkologė  chemoterapeutė Laura Kairevičė „Vakarų Lietuvos mediciną“ informavo, jog  šiuo metu vyksta II fazės klinikiniai olaparibo tyrimai, skiriant jį krūties vėžiu sergančioms pacientėms. Klinikinėje praktikoje šie vaistai kol kas nenaudojami.

“Olaparibas- PARP inhibitorius. PARP fermentai yra svarbūs atitaisant viengrandės DNR trūkius. Besikaupiantys viengrandės DNR trūkiai sąlygoja dvigrandžius DNR trūkius. T.y. olaparibas inhibuoja fermentą, atitaisantį viengrandžius DNR trūkius, o to pasekmė -  viengrandžiai DNR trūkiai kaupiasi ir tampa dvigrandžiais DNR trūkiais, o jų negali atitaisyti krūties vėžio ląstelės ir jos miršta”, - paaiškino gydytoja.

Olaparibas, skiriant jį kiaušidžių vėžiu sergančioms pacientėms,  II fazės klinikinių tyrimų metu, gydytojos duomenimis,  parodė geresnį išgyvenamumą be ligos progresavimo olaparibo grupėje, tačiau tarpinės analizės metu naudos bendram išgyvenamumui negauta.

 “Todėl šiuo metu kalbėti apie šių vaistų efektyvumą ir panaudojimą klinikinėje praktikoje  dar anksti, reikia sulaukti III fazės tyrimį ir  papildomų didesnės apimties prospektyvių tyrimų”, - sakė onkologė.

 vlmedicina.lt

 Šaltinis

 Ledermann J et al. Olaparib Maintenance Therapy in Platinum-Sensitive Relapsed Ovarian Cancer. N Engl J Med. 2012 Mar 27.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Anksti nustatytas imunodeficitas – išgelbėtos gyvybės
Naujagimiams atliekamas imunodeficito tyrimas galėtų vieniems vaikams išgelbėti gyvybę, kitiems – anksti skirti gy...
Smegenų insulto gydymas: intervencinė radiologija – auksinis gydymo standartas
Intervencinės radiologijos specialistai atlieka gyvybiškai svarbų, gyvybę gelbstintį gydymą, kuris yra mažiau invazyvus...
Šuns asistento mokymas kainuoja per 25 tūkst. eurų, bet toks šuo padeda ir fiziškai, ir emociškai
Geriausiu žmogaus draugu vadinami šunys ne tik tampa lygiaverčiais šeimos nariais, bet ir gali padėti žmonėms su negalia...
Dr. T. Sveikata: "Pacientas nėra automobilis, kuriam galiu užsakyti detalę ir žinoti, kad ji tikrai tiks"
„Kiekvienai endoprotezavimo operacijai ruošiamės iš anksto, apgalvojame jos strategiją, dirbame su keliomis kompiu...
Ligonių kasos apmokės dvi modernias priemones sudėtingoms širdies procedūroms
Nuo liepos 1-osios ligonių kasos stacionarines tretines suaugusiųjų intervencinės kardiologijos paslaugas teikiančioms g...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų