Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Nauja vakcina nuo Alzheimerio ligos - žingsnis efektyvaus gydymo link

2012-07-27 00:01:17

Pasaulinė sveikatos organizacija teigia, kad šiuo metu demencija (lotyniškai beprotybė arba įgyta silpnaprotystė) yra viena greičiausiai plintančių globalinių epidemijų.  Demencijos priežastys ir formos gali būti įvairios. Viena jų - Alzheimerio liga. 820 tūkst. žmonių Jungtinėje Karalystėje turi bent vieną demencijos formą, daugiau kaip pusė jų kenčia nuo Alzheimerio ligos.

Vakcina
Redakcijos archyvo nuotr.

Vakcina, ligos atvejų sumažinanti perpus

Švedų mokslininkai atrado  naują vakciną nuo Alzheimerio ligos, vadinamą CAD10. Jie teigia, kad su vakcinos pagalba Alzheimerio ligos atvejų skaičių galima sumažinti per pusę. Vakcina turi mažai pašalinių efektų ir, tikėtina, ligos pradžią gali atidėti mažiausiai penkeriems metams.

Viena injekcija padeda paciento organizme sukurti apsauginių antikūnų, užkertančių kelią specifinio amiloido sankaupai smegenyse, gamybą. Po vakcinos CAD10 injekcijos 74 proc. žmonių nustatomas padidėjęs antikūnų kiekis kraujuje, o tai rodo, kad vakcina sužadina imunitetą.

 Mokslininkai teigia, kad toliau bus atliekami klinikiniai tyrimai su vakcina tam, kad  būtų užkirstas kelias neurodegeneraciniams pakitimams smegenyse, mąstymo ir atminties gebėjimų nykimui.

 Panašu, kad imunoterapija bus perspektyvi gydant lengvą ir vidutinę Alzheimerio ligos formą pradinėse jos stadijose, nes amiloidas smegenyse pradeda kauptis gerokai iki tol, kol pasireiškia ligos simptomai.

 Tokiu būdu imunoterapijos vystymas gydant Alzheimerio ligą teikia daug vilčių. Su jos pagalba galima ne tik sumažinti susirgimų skaičių per pusę, atidėti ligos pradžią penkeriems metams, bet atrasti tikslinį ir efektyvų gydymą, užkertantį kelią šiai „epidemijai“ plisti.  

Svarbu kreiptis pačioje ligos pradžioje

„Tai sveikintinas dalykas, - trumpai vakcinos nuo Alzheimerio ligos atradimą įvertino gydytojas neurologas Viktoras Rimas Geraskinas. – Bet kol naujovės mus pasieks, kol bus aprobuotos Neurologijos centrų – gali praeiti nemažai laiko. O ir vakcina, manau,  bus labai brangi.“

Gydytojo patirtis rodo, kad įprastinis gydymas vaistais gali duoti gerą rezultatą tik tuomet, kai smegenys dar nėra sunykusios.

„Jei kreipiamasi per vėlai, kai procesas toli nužengęs, gydymo efektyvumas mažas. To pavyzdys – Ronaldo Reigano atvejis.  Jei pradedama gydyti esant pradinėms stadijoms, gydymas gana efektyvus, liga atitolinama“, - paaiškino „Vakarų Lietuvos medicinos“ konsultantas.

Todėl atsiradus trumpalaikės atminties sutrikimų, medikas pataria nedelsti ir apie tai papasakoti savo šeimos gydytojui.

Įtarus Alzheimerio ligą atliekama galvos smegenų kompiuterinė tomografija, biocheminiai tyrimai, siunčiama konsultuotis pas psichologą, psichiatrą.

Galvos smegenų neurodegeneracija

Alzheimerio liga yra progresuojanti galvos smegenų neurodegeneracija, kuri paliečia nervines ląsteles, jų skaidulas bei jungtis tarp jų. Galvos smegenyse kaupiasi specifinis baltymas - beta amiloidas, proteinas Tau, sutrinka normalūs biocheminiai informacijos perdavimo procesai, nyksta atmintis, orientacija, gebėjimai. Manoma, kad esminį vaidmenį ligai atsirasti turi genai: didelis hiperaktyvių ir evoliucijos eigoje dėl mutacijų praradusių aktyvumą - inaktyvių genų kiekis bei jų sąveika.

vlmedicina.lt

Šaltinis

Emma Reynolds, Groundbreaking Alzheimer`s vaccine could cut cases by half and be first step towards finding cure, GMT, 8 June 2012

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Velykų šventė: už saiką prie stalo organizmas tikrai padėkos
Kaip nepersivalgyti, o persivalgius, palengvinti virškinimo procesą? Kiek kiaušinių valgyti, o gal jų apskritai vengti?...
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų