Antradienis, 2024.03.19
Reklama

Pėdų ir rankų prakaitavimas – signalas, įspėjantis apie rimtas ligas

Šaltinis: vlmedicina | 2020-08-01 00:33:39

Vyraujant karštiems orams, jaučiant jaudulį ar aktyviai sportuojant prakaituoti yra normalu, tačiau jeigu intensyviai ir nuolat prakaituojame be jokios priežasties ar tiesiog sėdint – tai gali įspėti apie rimtus sveikatos sutrikimus.

© Graphicstock.com

Farmacininkė Jovita Juodsnukytė pranešime žiniasklaidai sako, kad prakaitavimas yra vienas iš būdų skysčiams pasišalinti iš mūsų organizmo. Skysčių perteklių iš organizmo šaliname ne tik prakaituodami, bet iškvėpdami orą, šlapindamiesi ar tuštindamiesi. Oda yra vienas iš organų, kuris šalina skysčių perteklių iš mūsų organizmo.

Prakaitavimas yra būtinas ir naudingas, jis padeda sureguliuoti kūno temperatūrą ir pašalina nereikalingas medžiagas iš mūsų organizmo. Tačiau jeigu pastebime, kad prakaituojame nuolat, reikėtu apsilankyti pas gydytoją ir ieškoti priežasties.

„Sunerimti reikėtų tada, kai intensyvus prakaitavimas pasireiškia pėdų ir delnų srityje, nuolat jaučiame, kad oda yra drėgna, šlapia. Dažnai jaučiamės silpnai, pykina ir kyla temperatūra“, – sako farmacijos specialistė.

Intensyvus prakaitavimas – pirmas ženklas

Esant intensyviam pėdų ir delnų prakaitavimui viena iš priežasčių gali būti sutrikusi hormonų veikla ar skydliaukės problemos. Tokiu atveju rekomenduojama atlikti kraujo tyrimą ir pasitikrinti, ar kraujyje netrūksta būtinų medžiagų.

Svarbu paminėti, kad intensyvus prakaitavimas nereiškia, jog geriate per daug vandens. Reikėtų stebėti geriamo vandens kiekį ir vandenį gerti kartu su elektrolitais.

„Per daug stiprus prakaitavimas gali sukelti dehidrataciją, svarbu atkreipti dėmesį, kad tokiu atveju reikia gerti kuo daugiau skysčių, kad atstatytumėte skysčių balansą“, – pataria vaistininkė.

Pėdų prakaitavimą gali lemti ir netinkamas avalynės pasirinkimas. Jeigu rinksitės nekokybišką avalynę, kuri neleidžia kvėpuoti, pėdos prakaituos ir skleis nemalonų kvapą. Ši taisyklė galioja ir kojinėms – svarbu nuolat palaikyti higieną ir dėvėti laisvas, kokybiškas kojines, kurios nebūtų pagamintos iš sintetinės medžiagos.

Sprendimą galima rasti

Vaistininkai sako, kad priemonių, kurios padėtų įveikti gausų prakaitavimą, tikrai yra.

„Galima naudoti specialius purškiklius ar kremus. Purškiamos priemonės mažina poras, skysčių išsiskyrimą ir slopina prakaitavimą. Namuose rekomenduoju dažnai plauti rankas ir kojas, naudoti jūros druskų voneles – tai yra puiki profilaktinė priemonė, jeigu turite problemų su pėdų ir rankų prakaitavimu“, – teigia „Eurovaistinės“ specialistė.

Įveikti pėdų ir delnų prakaitavimą padeda vaistažolių, įvairių žolelių vonelės. Jos ramina intensyviai prakaituojančia odą ir ją dezinfekuoją. Vaistininkai rekomenduoja naudoti šalavijų ar vaistinės ramunės vonelę, šios žolelės padės sumažinti prakaito išsiskyrimą iš odos.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
5 dažniausios regėjimo problemos – kaip jas spręsti?
Žmogaus akis – sudėtingas organas, kuris iš aplinkos priima daugiausiai informacijos. Akių dėka žmogus ne tik mato...
Svarbiausi kokybiško poilsio komponentai: čiužinys, antčiužinis ir patalynė
Visi puikiai žinome, kad kokybiškas poilsis nakties metu užtikrina gerą nuotaiką, darbingumą ir bendrą savijautą. Vis dė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų