Penktadienis, 2024.04.19
Reklama

Metų patarimai: keiskime mintis, mankštinkimės, išsakykime emocijas, masažuokimės pėdas, mylėkime save...

vlmedicina.lt | 2016-01-01 00:01:07

Sveikindami savo skaitytojus su naujais – 2016-aisiais metais, verčiame praėjusiųjų dienų lapus ir prisimename, ko mums linkėjo, ką patarė, kuo su mumis dalijosi portalo straipsnių herojai. Tegul jų patarimai bus gera paskata pradėti naujus metus sveikiau, prasmingiau  ir sėkmingiau.

Žiema
© Fotolia.com

Lietuvos medicinos bibliotekos tinklaraštininkė, Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Daiva Širkaitė:

Kadangi kiekviena mintis sukelia gerų ar blogų, su prisiminimais susijusių asociacijų, norėdami sumažinti skausmingų asociacijų poveikį, galime pasirinkti naujas mintis. Smegenys dirba asociacijų principu. Jei staiga pradedame galvoti visai kitaip, atsiras naujų asociacijų. Taip pradės formuotis nauja minčių eiga. Pasitelkę šį minčių nukreipimą, neleidžiame dominuoti neigiamoms mintims. Tai nesudėtinga.

Knygos pagal receptą: mintys tikrai lemia mūsų jausmus ir nuotaiką

Svamis Joythirmayah
Svamis Joythirmayah. © Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) nuotr.

Meditacijos mokytojas Svamis Joythirmayah:

Pirmas veiksmas, kurį atliekame atėję į šį pasaulį, yra įkvėpimas, o paskutinis – iškvėpimas. Mūsų gyvenimas yra tarp šių dviejų. Labiausiai kūnas valosi per kvėpavimą. Dažnai mes kvėpuojame netaisyklingai, todėl žmonės suserga, pavargsta. Ne dėl fizinių pastangų, o dėl įtampos prote. Jei išmoktumėte šiek tiek dėmesio skirti kvėpavimui, būtų paprasčiau susitvarkyti su emocinėmis audromis.

Meditacijos mokytojas SvamisJyothirmayah: „Tai, kas gimdo kūrybiškumą, yra tyla“

Nervų ligų gydytojas, psichoterapeutas dr. Julius Neverauskas:

Fizinių pratimų atlikimas 30 min. per dieną veikia kaip antidepresantai. Gerėja pažintinė veikla, be to, stiprinamos kraujagyslės, gerėja atmintis, dėmesio koncentracija, normalizuojasi kraujo spaudimas, mankšta net turi priešvėžinį efektą.

Kokią mankštą daryti? Tai gali būti greitas ėjimas, plaukimas, šokiai, intensyvi mankšta. Beje, jėgos pratimai, svorių kilnojimas, pritūpimų, atsilenkimų darymas mažina osteoporozės riziką, didina kaulų tankį labiau nei kokie šiuo metu žinomi vaistai.

Senatvė - iššūkis tik nepasirengusiems?

Klaipėdos universiteto Orientalistikos centro vadovė Aleta Chomičenkienė:

Jeigu tamsiomis žiemos dienomis jūs jaučiate nuovargį, jums padės šis aromatas aromatinėje lempoje. Sudėtis: Po 3 lašus saldaus apelsino aliejaus ir bergamotės, 2 lašai citrininės verbenos aliejaus.

Aliejai. Geriausi receptai sielai ir kūnui

Radiologė prof. habil. dr. Aldona Bartusevičienė:

Tas, kuris nuolatos graužia save, užuot papasakojęs, kas jį jaudina, o kartais ir pasiginčijęs, pasikeitęs nuomone su aplinkiniais, labiau rizikuoja susirgti bet kuria liga, tarp jų ir vėžiu. 64 proc. vėžiu sergančiųjų užgniaužia pyktį savyje.

Prof. habil. dr. Aldona Bartusevičienė: „Išsimiegoti nėra taip svarbu kaip tinkamai maitintis“

Lietuvos vegetarų draugijos prezidentė dr. Ksavera Vaištarienė:

Jei miegoti nuėjote 22 val., organizmas iki 24 val. ilsėjosi ne 2 val., tačiau 4 val. Tokiu principu besivadovaujantys keliasi anksti ir jaučiasi žvalūs. Juk taip malonu ankstyvą rytą išeiti į gamtą ir pabėgioti ar pasimėgauti kitokiu sportu.

Ksavera Vaištarienė: „Mažiau, - vadinasi, sveikiau“

Eglė Kliukaitė
Eglė Kliukaitė. © Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) nuotr.

Gydytoja dietologė Eglė Kliukaitė:

Pusryčiai turėtų būti suvalgomi per tris valandas nuo atsikėlimo. Nebūtina valgyti iškart pašokus iš lovos, užtenka išgerti vandens virškinimo sistemai pažadinti. Paskui, kai atsiranda apetitas, ramiai ką nors lengva suvalgyti. Tiks viso grūdo košės, net kiaušinienė, ypač jei darbas sunkus, fizinis.

Eglė Kliukaitė: „Dietologija buvo tikras iššūkis“

Stilistas Robertas Danilevičius:

Plaukų galiukai yra pažeidžiamiausia plaukų dalis, juos reikia maitinti. Siūlau išbandyti kiaušinio ir avokado kaukę. Dubenyje sumaišykite kiaušinį su puse trinto avokado ir įpilkite kelis arbatinius šaukštelius savo naudojamo plaukų kondicionieriaus. Užtepkite gautą masę ant plaukų galiukų ir palaikykite apie 20 minučių, o tada nuplaukite šiltu vandeniu. Procedūrą galite kartoti kelis kartus per savaitę.

Siekdami atsinaujinti nepameskite galvos ir nepraraskite sveikatos

Masažuotojas Justinas Kubilius:

Pėdoje atsispindi visi organai, tad masažuojant padus galima pagelbėti ir vidaus organams. Ištrini aliejumi, maigai atskiras zonas, daugiau dėmesio skirdamas jautriems taškams. Itin svarbu masažuotis ne tik padus, bet ir pilvą, kuri yra labai svarbi organizmo vieta: 10 kartų sukamaisiais judesiais į vieną pusę, 10 kartų atgal, paskui pamaigyti.

Silpnaregystė – ne kliūtis sveikai gyventi

Prof. habil. dr. Laima Liudvika Griciūtė:

Gera mityba – nedaug raudonos mėsos, ypač rūkytos ar sūdytos, daug augalinio maisto: daržovių, vaisių, grūdinių kultūrų. Svarbu nevartoti daug gyvulinių riebalų, vengti svorio didėjimo ar nutukimo, kuris yra piktybinių navikų rizikos veiksnys. Dar labai svarbus fizinis aktyvumas, kuris leidžia sunaudoti organizme besikaupiančias riebalų atsargas. Jis yra tikras antsvorio ir nutukimo priešnuodis.

Profesorė L. L. Griciūtė: „Svarbu įsisąmoninti, jog vėžio galime išvengti“

Psichologas, astrologas Ruslanas Naruševičius:

Vienas žmogus Indijoje užsiiminėjo dvasine praktika. Atėjus tam tikram laikui, kai galėjo apsispręsti – kurti šeimą ar likti vienuoliu, pasirinko santuoką. Tačiau su išrinktąja buvo nuoširdus ir jai iš karto pasakė, kad neaprūpins jos turtu, maistu. Šio žmogaus draugai labai stebėjosi, kaip po tokios atvirumo valandėlės mergina jo nepaliko. O jis paaiškino: „Aš jai daviau vienuolio žodį - kasdien po valandą jos klausytis“. Juk šiais laikais moterys gali pačios materialiai apsirūpinti, bet nė viena moteris negali pati su savimi pasikalbėti. Todėl tarp psichologų ir sklando toks posakis, kad turtingai sėkmingai moteriai iki laimės trūksta tik turtingo, sėkmingo psichoterapeuto.

Ruslanas Naruševičius: „Laimingai santuokai vien meilės nepakanka“

Šiaurietiškojo ėjimo instruktorė Ina Lukoševičienė:

Savo magistriniame darbe 2014m. tris mėnesius nuo rugsėjo iki gruodžio organizavau 12 savaičių šiaurietiškojo ėjimo psichofiziologinio poveikio tyrimą, kurio metu buvo stebimos dvi vaikščiotojų grupės: naujai pradėję vaikščioti ir praktikavę šiaurietiškąjį ėjimą jau metus iki tyrimo. Rezultatas nepraktikavusių asmenų grupėje: konstatuoti reikšmingai pagerėję bendros sveikatos vertinimai, o tai rodo, jog šiaurietiškasis ėjimas gerina bendrą sveikatos būklę ir funkcinį pajėgumą. Tyrimu nustatytas ir socialinių ryšių pagerėjimas, o tai įrodo, jog užsiimdami šiaurietiškuoju ėjimu asmenys puikiai socializuojasi, patenkina bendravimo poreikius.

Šiaurietiškasis vaikščiojimas: „Už atsiradusią priklausomybę neatsakau“

Loreta Stonkutė
Loreta Stonkutė © Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) nuotr.

Rašytoja Loreta Stonkutė:

Žmogus, kuris visiškai realizuoja save, visada bus sveikas ir laimingas. O kad realizuotum save, būtina pažinti save. Reikia tik kartu su kitais ieškoti atsakymų, naujų patirčių.

Rašytoja Loreta Stonkutė: „Kiekvienas turi užaugti savarankiškai“


VLmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti ir apie 70 įvairių simptomų
Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Vis dėlto svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja ter...
Lietuvoje – vos vienas šuo vedlys akliesiems, Europoje – daugiau nei 20 000
Lietuvoje yra vos vienas žmogus su regos negalia, kuris naudojasi šuns vedlio pagalba. Valstybė, kitaip nei kitose Europ...
Micelinio vandens gerbėjams teks prisiminti vieną taisyklę
Veido odos priežiūra svarbi visais metų laikais. Nors keičiantis sezonams jos priežiūros taisyklės šiek tiek kinta, vien...
Vaistininkų kasdienybė: pacientai ieško kačių maisto, pėdkelnių, sulaukia keistų klausimų
Nors daugelis gyventojų į vaistines užsuka įsigyti vaistų bei gauti naudingų sveikatos patarimų, tačiau netrūksta ir neį...
Medicinos pagalba, vaistų pirkimas užsienyje ir išleistų pinigų kompensavimas
Balandžio 18-ąją minima Europos pacientų teisių diena, kurios tikslas – atkreipti piliečių, valstybinių bei nevyri...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų