Antradienis, 2024.03.19
Reklama

Naujas, efektyvus šlapimo nelaikymo gydymo būdas - PRP terapija(2)

Dr. Mindaugas Danilevičius, gydytojas urologas | Šaltinis: vlmedicina | 2019-03-18 16:36:34

Net 75 proc. visų vidutinio amžiaus moterų vargina šlapimo nelaikymas, tačiau moterys linkusios nutylėti, nepasakoti apie tai nei šeimos nariams, nei artimiausioms draugėms, be to, į medikus kreipiasi vos kas trečia moteris, nelaikanti šlapimo.

Dr. Mindaugas Danilevičius. Asmeninio archyvo nuotr.

 

Kai kurios netgi mano, jog tai yra visiškai normalu. Dažna jų nežino, į ką kreiptis, o dėl šlapimo nelaikymo tiesiog kasdien nešioja įklotus. Vėliau, kai šlapimo nelaikymas tampa didžiule problema, atsiranda baimė bendrauti, vengiama pramogų, netgi išeiti iš namų į miestą ar parduotuvę; taipgaliausiai jos atsiriboja nuo kultūrinio gyvenimo, tampa socialiai izoliuotos, nes bijo ne tik kitų, bet ir pačios savęs, kai kuriais atvejais gali prisidėti nerimas, depresija.

Labai svarbu žinoti tai, jog daugeliu atvejų šlapimo nelaikymas yra pagydoma liga ir kuo anksčiau pradedama gydyti, tuo geresni rezultatai.

Jei nevalingai netenkama šlapimo kosint, čiaudint, juokiantis ar keliant sunkesnį daiktą, gydymas tikrai yra. Egzistuoja kelios šlapimo nelaikymo formos, tačiau kiekvienu atveju su ligone individualiai aptariamas bei pasirenkamas atitinkamas gydymas ar operacija. Prieš tai atliekami urodinaminis bei kiti tyrimai: šlapimo tyrimas, echoskopija, šlapimo nelaikymo mėginiai.

Prabėgo 10 metų, kai pradėjome taikyti gana efektyvų šlapimo nelaikymo gydymo būdą pošlaplinio raiščio implantaciją (TOT/TVT operaciją). Tai mažai invazyvus („kosmetinis“) moterų šlapimo nelaikymo gydymo metodas. Sėkmingi rezultatai gydant šiuo metodu siekia net 93 proc. atvejų. Moterys po šios intervencijos, kai indikacijos operaciniam gydymui nustatomos teisingai, lieka patenkintos.

Tačiau atsirado naujausias, efektyvus, minimaliai invazyvus, nereikalaujantis kelių dienų stacionarinio gydymo šlapimo nelaikymo gydymo būdas – PRP terapija.

PRP (Platelet rich plasma) terapija - šiuo metu naujovė Lietuvos medicinoje, bet ne naujiena pasaulyje. Tai laiko patikrintas, saugus ir efektyvus gydymo metodas. Šlapimo nelaikymo gydymas, naudojant PRP metodą - tai gydymas, paremtas jūsų paties kraujo plazmos panaudojimu. Gydytojas urologas iš jūsų venos paima nedidelį kraujo kiekį į specialų mėgintuvėlį ir centrifuga atskiria kraują į dvi dalis: raudonuosius kraujo kūnelius ir trombocitais praturtintą plazmą. Gydymui mes naudojame tik antrąją dalį, t.y. trombocitus ir plazmą. Trombocitai yra ta mūsų kraujo dalis, kuri yra atsakinga už gijimą, audinių atsinaujinimą ir smulkių kraujagyslių (kapiliarų) formavimąsi. Tinkamai naudojami trombocitai gali išspręsti daugelį problemų, todėl šis metodas medicinoje gali būti taikomas gana plačiai. Jis labai efektyvus gydant ne tik šlapimo nelaikymą moterims, bet ir makšties sausumą, skausmingus lytinius santykius, taip pat tais atvejais, kai moteris negali pasiekti orgazmo, vyrams sergant Peirono liga ir kt.

Gautą medžiagą gydytojas urologas suleidžia į gydomą vietą, šiuo atveju palei šlaplę ir šlapimo pūslės kaklelį. Nuo šio laiko trombocitai ir plazma pradeda dirbti savo darbą. Per 5-7 dienas nuo gydymo kurso pradžios jau juntamas efektas, ima laikytis šlapimas be jokios operacijos, be ilgo gulėjimo ligoninėje, be narkozės, be galimų pavojų ir komplikacijų, susijusių su operacija.

PRP procedūra ne tik saugi, bet ir ganėtinai efektyvi bei neskausminga. Prieš atliekant injekciją, skausmas yra visiškai numalšinamas analgetikais bei papildomai anestetiniu tepalu dūrio vietoje.

Iki šiol nėra pastebėta pašalinių reakcijų, nėra šlapimo susilaikymo (retencijos) pavojaus, nėra ir atmetimo reakcijos, nes tai jūsų pačių kraujas.

PRP intervencija medicinos praktikoje sėkmingai taikoma jau daugelį metų, tai laiko patikrintas gydymo metodas, tačiau Lietuvoje šlapimo nelaikymas šiuo būdu pradėtas gydyti dar visai neseniai.

 

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (3). Jūs dar nebalsavote
(3)
skaityti komentarus (2)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Ligonių kasos akinių lęšius kompensuos visiems ikimokyklinio amžiaus vaikams
Netrukus įsigalios akinių lęšių kompensavimo pokyčiai. Nuo balandžio 1-osios visiems vaikams iki 7 metų akinių lęšiai bu...
Supaprastinta siuntimų tvarka lėtinėmis ligomis sergančių pacientų ilgalaikiam stebėjimui
Siekdama toliau mažinti gydytojų administracinę naštą ir trumpinti paciento kelią, Sveikatos apsaugos ministerija atnauj...
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų