Ketvirtadienis, 2024.03.28
Reklama

Ministerija kviečia tapti teismo vaikų ir paauglių psichiatrais

Sveikatos apsaugos ministerijos informacija | Šaltinis: vlmedicina | 2019-01-15 14:16:11

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kreipiasi į vaikų psichiatrus bei psichologus ir kviečia juos prisijungti prie Teismo medicinos ekspertų komandos, kurie padeda teismams sprendžiant klausimus tose bylose, kurios yra tiesiogiai susijusios su jautriausia visuomenės grupe – vaikais.

Lietuvos medicinos studentų asociacijos nuotr.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, šių specialistų, galinčių dirbti su vaikais, labai trūksta ir jų stygius yra jaučiamas nuolat, tad kandidatuoti kviečiami visi specialistai, norintys dirbti šioje srityje.

„Bylos, kuriose dalyvauja nepilnamečiai, yra labai jautrios, tad labai svarbu, kad vaikų interesais būtų pasirūpinta. Tam yra būtini kvalifikuoti specialistai, kurių šalyje nuolatos trūksta“, – sako ministras A. Veryga.

Siekiant supaprastinti tapimo teismo vaikų ir paauglių psichiatro procedūras, buvo atsisakyta kai kurių perteklinių reikalavimų ir sumažintos administracinės procedūros, tad nuo šiol įgyti šią kvalifikaciją bus lengviau.

Pasak sveikatos apsaugos viceministro Algirdo Šešelgio, šis kvietimas galioja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje dirbantiems vaikų psichologams ir psichiatrams.

„Taip siekiama ne tik praplėsti šios srities žinovų gretas, bet ir gerinti teikiamų paslaugų kokybę, užtikrinti greičiau ir kokybiškas bei objektyvias vaikų psichologų pažymas/nuomones teismams, kai sprendžiami svarbūs klausimai, susiję su nepilnamečiais vaikais“, – sako viceministras A. Šešelgis.

Anksčiau, asmenys, norintys tapti teismo vaikų ir paauglių psichiatru ekspertu, privalėjo būti atlikę nuo 6 iki 12 mėnesių trukmės specializacijos stažuotę ir tik po to galėjo laikyti egzaminus šiai kvalifikacijai įgyti. Nuo šiol medikai patys gali atsakingai nuspręsti, kiek laiko turėtų trukti jų stažuotės, nes nebelieka būtinybės stažuotis ne mažiau nei pusę metų.

Tuo tarpu tie specialistai, kurie šias paslaugas teiks privačiai, egzaminus laikyti gali ir neatlikę stažuotės.

Medikai, norintys tapti teismo vaikų ir paauglių psichiatrais privalo turėti aukštąjį medicinos išsilavinimą, gydytojo vaikų ir paauglių psichiatro kvalifikaciją. Taip pat praeiti apmokymo kursą stažuotėje darbo vietos principu (išimtis yra taikoma norintiems atlikti teismo ekspertizes privačiai).

Taip pat jiems reikės išlaikyti teismo eksperto kvalifikacijos (profesinių žinių) egzaminą pagal Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie SAM vadovo patvirtintą programą bei išlaikyti teisinių žinių egzaminą pagal teisingumo ministro patvirtintą, teisinių žinių programą asmenims, siekiantiems tapti teismo ekspertais. Kandidatai negali turėti teistumo.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų