Ketvirtadienis, 2024.04.25
Reklama

Luokiškė be didelių pastangų pagerino regėjimą

2012-05-29 20:41:14

Dau­gu­ma vy­res­nio am­žiaus žmo­nių skun­džia­si pra­stu re­gė­ji­mu, skai­ty­da­mi no­sį pa­bal­no­ja aki­niais. Luo­kiš­kė Re­gi­na Bars­tei­gie­nė su­stip­ri­no sa­vo re­gė­ji­mą vos per mė­ne­sį. Mo­te­ris neiš­lei­do nė li­to, ne­nau­do­jo jo­kių vais­ti­nių pre­pa­ra­tų, tie­siog 10 mi­nu­čių per die­ną sky­rė akių pra­ti­mams.

Vers­li­nin­kės R. Bars­tei­gie­nės re­gė­ji­mas ne­bu­vo pra­stas, bet skai­ty­ti rei­kė­jo su aki­niais. Mo­te­ris dar jau­na, ta­čiau ma­no, kad jai, kaip ir ki­tiems, re­gė­ji­mas su­pras­tė­jo dėl amžiaus.

„Be aki­nių ne­ma­čiau smul­kių rai­džių, ne­pers­kai­ty­da­vau už­ra­šų ant ka­sos apa­ra­to kvi­to ar le­dų eti­ke­tės“, – pa­sa­ko­ja luo­kiš­kė.

Rei­ka­lai pa­kry­po į ge­rą­ją pu­sę, kai mo­te­ris pra­dė­jo lan­ky­ti jo­gos už­siė­mi­mus. Juos ve­dan­tis mo­ky­to­jas Re­mi­gi­jus Juš­ka pa­ro­dė akių pra­ti­mus, ku­riuos R. Bars­tei­gie­nė pra­dė­jo sa­va­ran­kiš­kai da­ry­ti na­muo­se – kiek­vie­ną ry­tą po 10 min.

Kad pra­ti­mai yra nau­din­gi akims, vers­li­nin­kė pa­ste­bė­jo jau po mė­ne­sio, kai nu­vy­ko į Pa­lan­gą. „Neį­si­dė­jau aki­nių, tad nu­ste­bau, kad ga­liu be jų skai­ty­ti. Sup­ra­tau, kad re­gė­ji­mui pa­dė­jo pra­ti­mai akims. Ne­ži­nau, kaip ki­tiems, bet aš re­zul­ta­tą tik­rai jau­čiu, net pa­čiai keis­ta“, – tei­gia pa­šne­ko­vė.

Mo­te­ris dir­ba par­duo­tu­vė­je, tad džiau­gia­si, kad da­bar skai­ty­mas be aki­nių jai ne­ke­lia ne­pa­to­gu­mų.

Luo­kiš­kė svei­ka­tą puo­se­lė­ja ir ger­da­ma įvai­rių sul­čių, dil­gė­lių kok­tei­lius.

Iš­le­pin­tas vai­kas

Jo­gos mo­ky­to­jas R. Juš­ka tei­gia, kad akių bal­ty­mai yra pa­na­šūs į rau­me­nis: „Rau­me­nys įtem­pia akies vyz­dį ar­ba lę­šį ir tuo­met mes ma­to­me tai, į ką nu­krei­pia­me sa­vo žvilgs­nį. Kai no­ri­me ma­ty­ti to­li – lę­šis įtem­pia­mas iki tam tik­ro dy­džio ir ma­to­me vaiz­dą to­li. Kai no­ri­me ma­ty­ti ar­ti esan­tį vaiz­dą, lę­šį įtem­pia­me taip, kad ma­ty­tu­me vaiz­dą iš ar­ti. Tai tarsi fo­toa­pa­ra­tas, jo ob­jek­ty­vą su­kio­ja­me ran­ko­mis, lę­šis yra stik­li­nis, o akies lę­šis yra minkš­tas. Kai nuo­la­tos skai­to­me, žiū­ri­me į kom­piu­te­rio ek­ra­ną ar lai­ko­me įtemp­tą žvilgs­nį, akies rau­muo pa­vargs­ta ir ne­be­ga­li iki tiek, kiek rei­kia, įtemp­ti akies vyz­džio (lę­šio), kad ga­lė­tų ma­ty­ti no­ri­mą vaiz­dą. Tuo­met mes už­si­de­da­me stik­li­nį lę­šį (aki­nius) ir ma­to­me tai, ką no­ri­me ma­ty­ti. Akies rau­muo pri­pran­ta ir ne­be­ma­to rei­ka­lo tam­py­tis dau­giau, t. y. ap­tings­ta tar­si iš­le­pin­tas vai­kas.“

Pra­ti­mai akims

R. Juš­ka re­ko­men­duo­ja da­ry­ti šiuos pra­ti­mus akims:

Už­merk­ti akis ir pail­sin­ti jas apie 0,5–1 min. At­lie­kant pra­ti­mus rei­kia gal­vo­ti apie akis, tai svar­biau­sia, no­rint, kad jie bū­tų veiks­min­gi.

Žiū­rė­ti į kai­rę apie 10–30 s ir steng­tis ma­ty­ti vaiz­dą kai­rė­je. Tiek pat lai­ko žiū­rė­ti į de­ši­nę. Šį pra­ti­mą kar­to­ti 4–5 kar­tus. Už­merk­ti, pail­sin­ti akis apie 0,5–1 min.

Žiū­rė­ti aukš­tyn į ką nors apie 10–30 s. Po to tiek pat lai­ko žiū­rė­ti že­myn. Kar­to­ti 4–5 kar­tus, pail­sin­ti akis 0,5–1 min.

Žiū­rė­ti į kam­pą de­ši­nės apa­čio­je, pa­lai­ky­ti 10–30 s. Po to žiū­rė­ti kai­rėn į vir­šų, kar­to­ti 4–5 kar­tus. Pail­sin­ti akis – už­mer­kti 0,5–1 min.

Po 10–30 s žiū­rė­ti į kai­rę apa­čio­je, į de­ši­nę vir­šu­je. Kar­to­ti 4–5 kar­tus.

Iš­ties­ti nykš­tį į prie­kį ir žiū­rė­ti į jį. Tai ar­ti esan­tis vaiz­das, rei­kia su­fo­ku­suo­ti žvilgs­nį ir ap­žiū­ri­nė­ti nykš­tį apie 10–30 s, po to žiū­rė­ti į vaiz­dą, esan­tį kuo to­liau (apie 10–30 s) 4–5 kar­tus. Pail­sin­ti akis apie 0,5–1 min.

At­si­merk­ti, žiū­rė­ti že­myn ir su­kti akis pa­gal laik­ro­džio ro­dyk­lę ra­tu, kai­rėn į vir­šų, de­ši­nėn, že­mai ir vėl iš nau­jo su­kti 4–5 kar­tus, po to į ki­tą pu­sę 4–5 kar­tus. Už­merk­ti akis.

Sug­laus­ti ran­kų del­nus ir juos pa­trin­ti taip, kad del­nai su­šil­tų, jais už­deng­ti už­merk­tas akis taip, kad del­nai bū­tų virš akies obuo­lio (ne­spaus­ti akių). Pa­lai­ky­ti apie 1 min. Įsi­vaiz­duo­ti, jog iš del­nų cent­rų sklin­da švie­sa, ši­lu­ma, ap­glė­bia akis, jas su­šil­do, at­pa­lai­duo­ja, pa­mai­ti­na. Vėl pa­trin­ti del­nus, pra­ti­mą kar­to­ti 3 kar­tus.

Anot jo­gos mo­ky­to­jo R. Juš­kos, nu­ro­dy­tus pra­ti­mus ga­li­ma da­ry­ti kas­dien po ke­lis kar­tus, po sun­kaus akių dar­bo: „Pa­tys pra­ti­mai nė­ra svar­bu, jie ga­li bū­ti ir ki­to­kie, ta­čiau juos da­rant svar­bu su­telk­ti sa­vo min­tis.“

Skaistė Sadonytė

tzinios.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Anksti nustatytas imunodeficitas – išgelbėtos gyvybės
Naujagimiams atliekamas imunodeficito tyrimas galėtų vieniems vaikams išgelbėti gyvybę, kitiems – anksti skirti gy...
Smegenų insulto gydymas: intervencinė radiologija – auksinis gydymo standartas
Intervencinės radiologijos specialistai atlieka gyvybiškai svarbų, gyvybę gelbstintį gydymą, kuris yra mažiau invazyvus...
Šuns asistento mokymas kainuoja per 25 tūkst. eurų, bet toks šuo padeda ir fiziškai, ir emociškai
Geriausiu žmogaus draugu vadinami šunys ne tik tampa lygiaverčiais šeimos nariais, bet ir gali padėti žmonėms su negalia...
Dr. T. Sveikata: "Pacientas nėra automobilis, kuriam galiu užsakyti detalę ir žinoti, kad ji tikrai tiks"
„Kiekvienai endoprotezavimo operacijai ruošiamės iš anksto, apgalvojame jos strategiją, dirbame su keliomis kompiu...
Ligonių kasos apmokės dvi modernias priemones sudėtingoms širdies procedūroms
Nuo liepos 1-osios ligonių kasos stacionarines tretines suaugusiųjų intervencinės kardiologijos paslaugas teikiančioms g...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų