Penktadienis, 2024.04.19
Reklama

Kosmetinės revizija: kiek priemonių jums prireiks pavasarį?

vlmedicina.lt | 2014-04-22 14:00:53

Žiema ir vasara – odą labiausiai varginantys sezonai. Tuo tarpu pavasaris ir ruduo – laikas, kai turime pasiraitoti rankoves ir padėti savo odai atsigauti po vieno streso ir, deja, pasiruošti kitam – saulei. „The Body Shop“ grožio konsultantė Giedrė Eidukaitė pasakoja, kaip sugrąžinti gyvybę iš po žiemos pavargusiai, papilkėjusiai ir dažnai dehidratuotai mūsų odai. Ir prideda skaičiuoklę: kiek gi kosmetikos produktų reikia, kad vasarą pasitiktume patenkintos savimi?   

Giedrė Eidukaitė
Giedrė Eidukaitė. „VIP Viešosios informacijos partneriai“ nuotr.

Drėkinti, skaistinti, aprūpinti vitaminais

Trys svarbiausi žingsniai pavasarį: sudrėkinti iš po žiemos dehidratuotą odą, aprūpinti ją vitaminais - taip ją sustiprinant bei sugrąžinant gyvybingumą, ir skaistinti. Beje, pastarasis žingsnis itin aktualus po 30-ies, kuomet oda labiau linkusi į pigmentacijos sutrikimus – jos būna arba per daug ir atsiranda tamsesnių dėmių, arba, priešingai, atsiranda šviesesnių dėmių, kurios rodo pigmento stoką.

Atkurti drėgmę rekomenduojama rinktis intensyvesnes drėkinamąsias priemones, kurios geba veikti gilesnius odos sluoksnius. Tokiu poveikiu pasižymi įvairūs serumai, fluidai, kosmetiniai aliejai. „Tačiau jei jaučiate, kad vien drėkinimo odai nepakanka, pavasarį rinkitės vitaminais C, E papildytus kremus. Vitaminai stiprina ir suteikia gyvybingumo, skaistina odą. Taip pat yra veiksmingi antioksidantai - apsaugo nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio“, - sakė grožio konsultantė.

Taigi odai drėkinti, stiprinti, skaistinti pakaks 1-2 priemonių.

Apsaugą ir maitinimą pamirštame iki Kalėdų

Pavasarį nereikalingu balastu jūsų kosmetinėje virsta riebūs maitinamieji, nuo šalčio saugantys kremai. Jie sunkūs, kemša poras ir nebetinka lengvesnės konsistencijos priemonių besiilginčiai jūsų odai. Maitinimą G. Eidukaitė rekomenduoja palikti tik tam atvejui, jei per dieną pernelyg ilgai užsibūtumėte saulėje, - tuomet maitinamuoju kremu gausiau patepkite odą prieš miegą.

Kad keičiantis sezonams reikia keisti ir odos priežiūros priemones, teigia ne tik kosmetologai, bet ir sufleruoja pati jūsų oda. Pakitus orams, dažna moteris pastebi, kad oda į anksčiau puikiai tikusias priemones ima reaguoti kitaip, - jų tarsi nebepakanka, nebetenkina jų poveikis... Didele dalimi tokia reakcija kyla dėl suaktyvėjusios saulės (arba didesnio odos jautrumo į UV spindulius, prie kurių dar nėra priprasta). Todėl pavasarį naudojamos kosmetikos priemonės turi būti ne tik lengvesnės konsistencijos, bet ir būtinai su apsauga nuo saulės. Jei jums – per 30, geriausia rinktis tokias priemones, kuriose yra 20-30 SPF, - ne mažiau.

Ar žinote, kad...

Ant kiekvienos kosmetikos priemonės yra pažymėta, kiek laiko nuo atidarymo dienos produktą tinka naudoti, t. y. kiek laiko jis nepasens, nesuges. Mėnesių skaičius (6, 12, 18, 36) rašomas prie simbolinio piešinėlio, kuriame vaizduojamas atidarytas kosmetikos indelis. Žinodamos produkto galiojimo laiką, galite lengviau apsispręsti, ar šaltuoju metų laiku jūsų naudota kosmetika per vasarą nepasens ir tiks naudoti kitą rudenį ir žiemą, ar geriau ją iškart išmesti. Žieminei kosmetikai vasaroti tinkamiausia vieta – tamsi spintelė ar lentyna, kurios nepasiekia tiesioginiai saulės spinduliai. Ideali žiemojimo temperatūra – ne daugiau nei 23 laipsniai šilumos.

Jei aliejus jūsų odai – duona kasdieninė

„Aliejus – išties vertinga odos priežiūros priemonė. Vis dėlto, net jei aliejus idealiai tinka, būkite budrios, - sakė grožio konsultantė. - Nes vienas aliejus pasižymi vienokia sudėtimi ir poveikiu, o kitas – kitokiu, ir jei odai ima kažko stigti, ji netrunka apie tai „prabilti“ – parodyti per savo pakitusią būklę ar komforto stoką“.

Pavyzdžiui, migdolų aliejus švelnina ir drėkina. Bet ar odai to pakaks 12 mėnesių per metus? Būtent pavasarį G. Eidukaitė pataria iš kosmetinės išimti sunkesnius aliejus: „Vieni aliejai labai gerai įsigeria į odą, o yra tokių, pvz., avokadų, kuris sudaro riebią plėvelę ir gali kimšti poras, todėl ilgainiui oda tampa storu, pilkšvu dariniu“.

Greitoji pagalba odai iš po žiemos – šveitimas. Norėdamos padėti suragėjusiai, sukietėjusiai odai atsinaujinti, nušveiskite ją – taip padėsite jai greičiau atsigauti ir atsinaujinti pavasariui.

Jei oda sausa, pakaks ją nušveisti kartą per savaitę. Jei oda sausa ir jautri, galima rinktis enziminį šveitiklį, kuris puikiai valo odą, tačiau neturi aštrių mechaninių dalelių.

Jei oda riebi, ją šveisti galima ir 2 kartus per savaitę.

Jei oda riebi ir yra spuogų, bėrimų, tokią odą valyti reiktų tik itin švelniai, kaukėmis, neturinčiomis kietųjų dalelių.

Apibendrinant, pavasariui pasigražinti, pasiruošti išlaidos ne tokios jau ir didelės: jei namie turime odos šveitiklį, beliks įsigyti 1 priemonę – gerą drėkinamąjį arba vitamininį kremą, serumą, kuris sugrąžins odai gyvybingumą ir apsaugos nuo sulig kiekviena diena piktėjančių saulės spindulių. „O jei esate nelabai kantrios ir laukti, kol išbalę skruostai nusidažys gyvybe, yra sunku, galite pradžiuginti save dar vienu pirkiniu – skaistalais!“, - juokėsi G. Eidukaitė.

Elena Nikonovaitė

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų