Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Kokios naudos sveikatai teikia kamparo aliejus?

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“ | 2017-09-12 09:40:35

„Ko gero, atsimenate, kaip, susimušus ar pasitempus raumenį, močiutės atskubėdavo skaudamą vietą patepti kamparo aliejumi. Nenuvertinkime šio senelių pamėgto vaisto, jo naudingomis savybėmis galime pasinaudoti ir šiandien“, – sako gydytojas Alvydas Unikauskas laidoje „Klauskite daktaro“ kalbėdamas apie kamparo aliejaus naudą.

Šiek tiek kamparo galima sumaišyti su veido kauke. © VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio)  nuotr.

Kamparmedžiai auga Tolimojoje Azijoje. Iš jų medienos ir šaknų išgaunami gelsvos, rusvos ir baltos spalvos kristalai. Rudojo ir gelsvojo kamparo rekomenduojama vengti, nes juose yra didelė kancerogeno koncentracija. Baltasis kamparas, kurio galima rasti vaistinėse, turi gydomųjų savybių.

„Kamparą galima naudoti tik labai nedideliais kiekiais, galima maišyti su rozmarinų, eukaliptų, kedrų eteriniais aliejais. Mišiniui geriau naudoti švelnesnį aliejų“, – pataria gyd. A. Unikauskas.

Daugelyje kosmetikos priemonių, skirtų jaunatviškai odai nuo spuogų, yra kamparo. Šis ingredientas pasižymi uždegimą slopinančiu poveikiu, mažina odos riebalavimąsi. Šiek tiek kamparo galima sumaišyti su įprastai naudojama veido kauke. Ją naudokite kartą ar du per savaitę.

„Jis padės pagerinti odos išvaizdą, sumažins nuo spuogų likusius randus ir gydys. Žinoma, tuo pat metu nepamirškite reguliuoti mitybos, tai taip pat yra labai svarbu, kaip ir gerti daug vandens“, – atkreipia dėmesį A. Unikauskas.

Dar viena kamparo aliejaus teikiama nauda – jis veikia kaip dekongestantas, sumažina gleivinės paburkimą. Pavyzdžiui, sloguojate, nosis išburkusi, sunku kvėpuoti. Esant viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms, kamparo aliejus palengvina kvėpavimą.

„Tai nėra gydomoji priemonė nuo infekcijos, tačiau ji palengvina kvėpavimą. Taip pat, sumaišius su kitais aliejais, kamparas naudojamas įtrynimams į krūtinės ląstą“, – pasakoja gydytojas.

Kamparo aliejus veikia ir kaip raumenų spazmus atpalaiduojanti priemonė. Sumaišykite kelis lašus kamparo aliejaus, pavyzdžiui, su arbatiniu šaukšteliu alyvuogių aliejaus ir išmasažuokite įsitempusių raumenų zoną.

Nervinės įtampos metu kamparą galima naudoti aromaterapijai. Įlašinkite 2–3 lašus aliejaus į vonią. Ši procedūra padės atsipalaiduoti.

Nors rudenėjant tai tampa mažiau aktualu, kamparo aliejus puikiai atbaido vabzdžius.

Gydytojas A. Unikauskas atkreipia dėmesį, kad kamparo aliejų reikėtų labai atsargiai naudoti vaikams, nėščiosioms ir tiems žmonėms, kurių oda jautri.

„Atsargūs turi būti sergantieji astma ir epilepsija. Kamparo aliejaus taip pat negalima naudoti ant atvirų žaizdų. Jis vartojamas tik išoriškai, o išgėrus gali nudeginti gleivines ir apnuodyti organizmą“, – sako A. Unikauskas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Net 8 iš 10 lietuvių nepritaria narvuose laikomų vištų laikymo sąlygoms
Net 8 iš 10 (82 proc.) lietuvių mano, jog narvuose laikomų vištų sąlygos yra nepakankamai geros, rodo naujausia reprezen...
Dietologė sugriovė mitus apie iškrovos dieną: nepulkite badauti iškart po Velykų
Kai artėja šventės, tradiciškai pasižadame, kad šįkart tikrai nepersivalgysime, bet pasiryžimas dažniausiai išgaruoja vo...
Velykų šventė: už saiką prie stalo organizmas tikrai padėkos
Kaip nepersivalgyti, o persivalgius, palengvinti virškinimo procesą? Kiek kiaušinių valgyti, o gal jų apskritai vengti?...
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų