Ketvirtadienis, 2024.04.18
Reklama

Mėlynės ir jų lapai – sveikatai gerinti

Šaltinis: vlmedicina | 2020-07-13 09:50:00

Sakoma, kad mėlynes patartina vartoti gerai prinokusias, šviežias, džiovintas arba sušaldytas, trintas. Termiškai apdorotose uogose žūsta dalis vitaminų ir kitų medžiagų, netenkama gydomųjų savybių.

Naudingos ne tik mėlynių uogos, bet ir lapai. © VLMEDICINA.L (G. Privedienės) nuotr.

Sveikatos specialistai vieningai teigia, kad mėlynės yra naudingos mūsų imuninei sistemai stiprinti. Anot pranešimo žiniasklaidai, mėlynės ypač padeda akims, mažina cukraus kiekį kraujyje bei padeda sergant šlapimo takų ligomis, diabetu ar mažakraujyste. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė papildo, kad galima vartoti ir naudoti ne tik uogas, bet ir mėlynių ūglius bei lapus.

„Mėlynių uogos turi labai daug vitaminų: C, P, B1, B2 ir kitų. Uogose ir mėlynių lapuose yra gausu mineralų, pavyzdžiui, natrio, magnio, kalcio, geležies, fosforo bei daug organinių rūgščių, raugų ir dažų. Tai uoga, kuri padės gydyti įvairias sveikatos problemas“, – sako farmacijos specialistė E. Ramaškienė.

Pagalba nuo daugelio sveikatos problemų

Vaistininkė teigia, kad šios miško uogos puikiai gerina medžiagų apykaitą ir šalina iš organizmo kenksmingus junginius, todėl mėlynes tinka vartoti sergant akmenlige, reumatu ar glaukoma.

„Mėlynės tinka kompleksiškai gydant ūmias ir lėtines virškinimo trakto ligas, ypač viduriavimą. Uogos padeda gydyti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaliges. Uogos mažina cukraus kiekį kraujyje bei gerina kraujo nutekėjimą į venas ir kapiliarus“, – sako „Eurovaistinės“ atstovė.

Uogose esantys antioksidantai taip pat stiprina akių tinklainės kapiliarus, saugo akis nuo žalingo aplinkos poveikio ir padeda palaikyti tinklainės ir regos nervų sistemą, todėl sergantiems akių ligomis patariama reguliariai skanauti mėlynių.

Sveikatai gali būti naudinga ir mėlynių lapų arbata. „Ji naudojama nuo kosulio, cukraligės, pykinimo, skrandžio skausmų, šlapimtakių uždegimo, viduriavimo, kraujavimo. Mėlynių lapų užpilas tinka esant šlapimo pūslės uždegimui, sergant diabetu. Mėlynių uogų sultys tinka skalavimams nuo gleivinės uždegimų, o trintų uogų kompresai naudingi sergant tokiomis ligomis, kaip žvynelinė, egzema, nudegus saulėje, iškilus spuogams“, – teigia E. Ramaškienė.

Surinkus laikyti iki 5 dienų

Jeigu nutarėte patys vykti į mišką rinkti uogų, naudinga žinoti, kad mėlynės dažniausiai auga derlingame, rūgščiame ir drėgname dirvožemyje. Mėlynes rasite saulėtame beržyne, pušyne ar eglyne.

„Uogos renkamos liepą–rugpjūtį sausu oru, nudžiūvus rasai. Mėlynes tinka laikyti tik 5 paras, vėliau jos praranda savo naudingąsias savybes ir tampa nebetinkamomis vartoti. Uogas galima džiovinti, tam jas reikia paruošti, nuplauti ir nesausinti, palikti vėdinamoje patalpoje, po skardiniu stogu, baigiama džiovykloje iki 60 laipsnių temperatūroje“, – pataria farmacininkė E. Ramaškienė.

Miško uogos – vietoj saldumynų

Mėlynėse yra mažai cukraus ir kalorijų, jos naudingos geram žarnyno darbo, todėl norintiems padailinti savo kūno formas, uogos tikrai nepakenks, o tik padės pasiekti norimų rezultatų.

„Uogas rekomenduojama vartoti su saiku. Vaikams patariama duoti nuo 6 mėn. Mėlynes vartoti mažais kiekiais rekomenduojama nėščiosioms ir žindyvėms. Patariama nepamiršti, kad uogose yra dažomųjų medžiagų, todėl žmonėms, sergantiems įvairiomis ligomis, reikėtų stebėti vartojamų uogų kiekį“, – sako farmacininkė.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad gausus mėlynių kiekis gali sustiprinti vartojamų vaistų poveikį ir išbalansuoti organizmą. Geriausia kasdien suvalgyti po puodelį šviežių uogų arba išgerti 1–2 puodelius nesaldintų šviežių mėlynių sulčių.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 3 / 5 (2). Jūs dar nebalsavote
(2)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti ir apie 70 įvairių simptomų
Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Vis dėlto svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja ter...
Lietuvoje – vos vienas šuo vedlys akliesiems, Europoje – daugiau nei 20 000
Lietuvoje yra vos vienas žmogus su regos negalia, kuris naudojasi šuns vedlio pagalba. Valstybė, kitaip nei kitose Europ...
Micelinio vandens gerbėjams teks prisiminti vieną taisyklę
Veido odos priežiūra svarbi visais metų laikais. Nors keičiantis sezonams jos priežiūros taisyklės šiek tiek kinta, vien...
Vaistininkų kasdienybė: pacientai ieško kačių maisto, pėdkelnių, sulaukia keistų klausimų
Nors daugelis gyventojų į vaistines užsuka įsigyti vaistų bei gauti naudingų sveikatos patarimų, tačiau netrūksta ir neį...
Medicinos pagalba, vaistų pirkimas užsienyje ir išleistų pinigų kompensavimas
Balandžio 18-ąją minima Europos pacientų teisių diena, kurios tikslas – atkreipti piliečių, valstybinių bei nevyri...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų