Ketvirtadienis, 2024.04.18
Reklama

Ko tikėtis iš pirmojo vizito ruošiantis dantų implantacijai?

vlmedicina.lt | 2013-11-11 11:57:16

Teiginys, jog sėkmingą dantų implantaciją nulemia odontologo profesionalumas bei paciento kišenės storis – klaidingas. Yra kelios itin svarbios taisyklės, kurias būtina žinoti panorus ir vėl džiaugtis baltadante šypsena.

Odontologija
Algirdo Kubaičio nuotr.

Implantacijos procedūros prasideda gerokai anksčiau, nei pacientas atsisėda į odontologo kėdę.  Jau pirmosios konsultacijos metu gali paaiškėti, kad paciento lūkesčiai nesutampa su realia situacija arba atvirkščiai – reali arba įsivaizduojama situacija yra ne tokia beviltiška, kaip įsivaizdavo pats žmogus.

Pirmasis susitikimas su gydytoju, kuriam žmogus nutarė patikėti savo šypseną yra svarbus ne tik todėl, kad būtų galima aptarti gydymo eigą ir sudaryti finansinį gydymo planą. Jis būtinas kontakto užmezgimui, skatinančiam abipusį pasitikėjimą. Neretai tam prireikia ir daugiau konsultacijų, sako gydytojas odontologas, periodontologas, tarptautinės implantologų draugijos narys Tomas Rajeckas.

Gydytojas pažymi, kad pirmo vizito metu  pacientui svarbu psichologiškai nusiteikti būsimoms procedūroms. Jei pirmųjų susitikimų metu paaiškėja, kad nėra psichologinės gydytojo ir paciento dermės, geriau darbo iš viso nepradėti.

„Jei pacientas nepaisys odontologo nurodymų, nėra tikslo jį gydyti, nes implantacijos sėkmė priklauso ne tik nuo gydytojo, bet ir nuo paties žmogaus, jo burnos higienos įgūdžių ir įpročių“, - teigia T. Rajeckas.

Tarptautinės implantologų draugijos narys, odontologas ir burnos chirurgas Mindaugas Neverauskas primena, kad pirmojo vizito metu atliekama išsami paciento apžiūra ir daroma panoraminė rentgenograma.

Pacientas turėtų informuoti gydytoją apie bendrą savo sveikatos būklę ir vartojamus medikamentus. Tokiais atvejais implantologas gali paprašyti atlikti ir bendrą kraujo, bei kitus tyrimus. Jei žmogus serga  ir vartoja medikamentus, apie tai būtina pranešti gydytojui.

Pirmųjų vizitų metu gydytojas T. Rajeckas pataria pacientams išsiaiškinti kelis esminius dalykus: kiek kainuos implantacija, kiek ilgai užtruks gydymas ir kokie bus gydymo etapai.

Reikia išsiaiškinti ir tai, kiek ilgai po implantacijos žmogus bus nedarbingas, nes sudėtingais atvejais yra didesnė intervencija,  po operacijos apie savaitę laikosi patinimai. Pasitaiko atvejų, kai dėl implantacijos procedūrų tenka imti ir nedarbingumo pažymą, arba išeiti atostogų.

Pacientas turėtų susirinkti informaciją ir apie gydytojo kompetenciją.  Čia galėtų pagelbėti  kiti odontologo pacientai, pasirinktos klinikos specialistai, administratoriai arba gydytojo asistentės.

„Reikia pasidomėti, kiek implantacijų specialistas atlieka per mėnesį arba per metus, nes įsukančio vieną implantą per mėnesį gydytojo įgūdžiai skirstis nuo specialisto, kuris per tą patį laiką įsuka, pavyzdžiui, apie 50 implantų“, - pataria M. Neverauskas. Aktualus klausimas yra ir dantų implantų gamintojas, kurį taip pat reikėtų išsiaiškinti.

Ar įmanoma atlikti implantaciją jau pirmojo susitikimo metu? Gydytojas M. Neverauskas į šį klausimą atsako teigiamai, tačiau pastebi, jog tai galima daryti ne visuomet.

„Implantuojama ir pirmo vizito metu, jei tam yra skirta pakankamai laiko ir paciento situacija paprasta. Gana dažnai taip elgiamės tiesiog taupydami pacientų laiką“, - pasakoja M. Neverauskas.

Gydytojas pastebi, jog vartotojai dažnai klaidinami reklamuojant greitąją implantaciją, kuomet teigiama, kad per dieną galima atlikti viską: jei reikia, išrauti dantį, įsukti implantą ir džiaugtis gražia šypsena.

„Implantacija viršutinėje žandikaulio dalyje, ypač matomoje vietoje, turėtų vykti laikantis konservatyvios implantacijos principų. Procedūros ir gijimas reikalauja laiko ir šioje situacijoje skubėjimas gali nulemti prastus rezultatus, kurie gali išryškėti  tik praėjus kuriam laikui“, - pasakoja burnos chirurgas M.

Abu pokalbininkai pabrėžia, jog  implantacijos kaina priklauso ne nuo implanto savikainos. Tai toli gražu - ne lemiamas veiksnys.

Sudarant gydymo planą visuomet atsižvelgiama ir į paciento galimybes. Jei žmogus neturi pakankamai pinigų dantų implantacijai, tuomet situacija vertinama individualiai. Vieniems siūloma sutaupyti ir kreiptis vėliau, kitiems - protezuoti dantis tiltais, plokštelėmis ir t.t.

Edita Raguckienė

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti ir apie 70 įvairių simptomų
Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Vis dėlto svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja ter...
Lietuvoje – vos vienas šuo vedlys akliesiems, Europoje – daugiau nei 20 000
Lietuvoje yra vos vienas žmogus su regos negalia, kuris naudojasi šuns vedlio pagalba. Valstybė, kitaip nei kitose Europ...
Micelinio vandens gerbėjams teks prisiminti vieną taisyklę
Veido odos priežiūra svarbi visais metų laikais. Nors keičiantis sezonams jos priežiūros taisyklės šiek tiek kinta, vien...
Vaistininkų kasdienybė: pacientai ieško kačių maisto, pėdkelnių, sulaukia keistų klausimų
Nors daugelis gyventojų į vaistines užsuka įsigyti vaistų bei gauti naudingų sveikatos patarimų, tačiau netrūksta ir neį...
Medicinos pagalba, vaistų pirkimas užsienyje ir išleistų pinigų kompensavimas
Balandžio 18-ąją minima Europos pacientų teisių diena, kurios tikslas – atkreipti piliečių, valstybinių bei nevyri...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų