Penktadienis, 2024.04.19
Reklama

Kiek kainuoja sirgti sunkiomis ligomis Lietuvoje? (1)

vlmedicina.lt | 2013-11-12 15:52:11

Susirgus sunkiomis ligomis asmeninės valstybės nekompensuojamos pacientų išlaidos gali siekti nuo kelių tūkstančių iki šimtų tūkstančių litų per metus. Tai parodėSeesam Insurance AS Lietuvos filialo inicijuotas tyrimas, kurio metu apklausti miokardo infarkto, inkstų nepakankamumo ir onkologinių ligų pacientai bei jų artimieji. Šiomis ligomis Lietuvoje serga beveik 100 tūkst. gyventojų. 2012 m. jomis susirgo apie 22 tūkst. gyventojų.

Pinigai
Asmeninės pacientų išlaidos gali siekti iki šimtų tūkstančių litų per metus. Algirdo Kubaičio nuotr.

„Surinkti duomenys rodo, kad didžiausias išlaidas patiria onkologinių ligų pacientai. Nors valstybė skiria didžiules sumas, o nustatyti gydymo metodai kompensuojami 100 proc., apklaustieji nurodė, kad naujausi, modernūs gydymo metodai gali pareikalauti šimtatūkstantinių sumų“, – teigia draudimo bendrovės Seesam Insurance AS Lietuvos filialo vadovė Brigita Blavaščiūnienė.

Tyrimo duomenimis, miokardo infarktas ar inkstų nepakankamumas reikalauja mažiau lėšų. Po infarkto pacientai išleidžia maždaug nuo 2000 iki 7000 litų per metus. Inkstų nepakankamumo atveju, jau po inkstų transplantacijos,išlaidos gali siekti maždaug iki 3600 litų per metus.

Pasak inkstų ligas ir transplantacijas patyrusius žmones vienijančios asociacijos „Gyvastis“ vadovės Ugnės Šakūnienės, pacientų, dar laukiančių transplantacijos, išlaidos yra kitokios. „Geri fosforo surišėjai, reikalingi dializių etape gali kainuoti iki 1000 litų per mėnesį. Jų daug kas nevartoja, per brangu, o nevartojant iki 100 kartų padidėja tikimybė mirti nuo širdies ir kraujagyslių ligų.Tiesa, šiemet pradėtas kompensuoti vienas fosforo surišėjų, tačiau jo skyrimo indikacijos labai griežtos. Tad daugelis pacientų šių vaistų negauna“, – pasakoja U. Šakūnienė.

Kaip rodo tyrimas, infarkto ir inkstų nepakankamumo ligų atvejais dažniausiai išlaidas sudaro vaistai ir papildai. Taip pat papildomi tyrimai, reabilitacija. Onkologinių ligų atveju prisideda brangios procedūros, užsienio klinikų paslaugos ir gydytojų konsultacijos.

Tyrimo metu onkologinių ligų grupės dalyviai vardijo įvairias sumas: „Per 2 metus išleidau 300 tūkst. litų“; „Gydymas kainuoja 30 tūkst. litų per mėnesį, o reikia ne vieno mėnesio“; „Mėnesiui už 1 vaistą 2000 litų nėra daug, o reikia bent 6 kursų“, – apie patirtas išlaidas pasakoja onkologinių ligų pacientai ir jų artimieji.

„Reikia nepamiršti, kad finansinė našta užklupus sunkioms ligoms susijusi ne tik su išlaidomis, bet ir prarastomis pajamomis. Atlyginimai nėra kompensuojami 100 proc., o gydymas gali užtrukti ir mėnesį, ir metus, – teigia B. Blavaščiūnienė, – finansiniai rūpesčiai sveikti nepadeda, todėl reikėtų pagalvoti „o kas, jeigu?“. Lietuvoje apie tai kalbama dar nedaug. Taip pat nedaug žinoma apie galimus sprendimus, pavyzdžiui, specialų draudimą nuo kritinių ligų. Jau tapo įprasta draustis automobilį ar būstą, tačiau nuo sudėtingų ligų – ne“, – pasakoja B. Blavaščiūnienė.

Pasak B. Blavaščiūnienės, draudimas – ne vienintelis sprendimas. „Galima draustis, galima taupyti, atsidedant kas mėnesį. Bet pagalvoti apie grėsmes reikėtų. Taip pat svarbu pažymėti, kad draudimas ar santaupos ne visada padengs visas išlaidas, tačiau nelaimės atveju sumažintų finansinę naštą“, – teigia ji.

Draudimas nuo kritinių ligų apima miokardo infarkto, smegenų insulto, piktybinių navikų, inkstų funkcijos nepakankamumo, išsėtinės sklerozės, regėjimo netekimo ir vidaus organų transplantacijos rizikas. Vidutinė įmoka už kritinių ligų riziką 35-40 m. amžiaus ne fizinį darbą dirbančiam klientui, pasirinkus 10 000 Lt draudimo sumą, siekia apie 98 Lt metams, t. y., mažiau nei 10 Lt per mėnesį.

Tyrimas „Kiek kainuoja sirgti kritinėmis ligomis?“ atliktas 2013 m. rugpjūčio – lapkričio mėnesiais. Duomenys tyrimui rinkti iš oficialiai prieinamų statistikos šaltinių, apklausiant ekspertus, organizuojant ligomis sergančių pacientų ir jų artimųjų fokus grupes. Tyrimo metu apklaustos 3 grupės: inkstų nepakankamumo, miokardo infarkto ir onkologinių ligų.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (1)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų