Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Keturi būdai, kaip lengvai atsikratyti riebalų nuo pilvo

delfi.lt | 2015-04-29 15:47:36

Dauguma iš mūsų svajoja apie plokščią pilvą. Kad ir kaip stengtumėtės sveikai maitintis ir sportuoti – riebalai niekur nedingsta. Asmeninis treneris iš Londono „Fit to Last“ Jamesas Staringas tvirtina galintis pasidalinti keturiais paprastais patarimais, kurie neabejotinai duos naudos, skelbia „The Daily Mail“.

Pilvas
© Fotolia.com

Nuo maisto dienoraščio iki konkrečių pratimų – specialistas žino, kaip visiems laikams atsikratyti riebalų sankaupų ant pilvo.

1. Derėtų vengti baltos duonos ir makaronų

Be to, mėgautis angliavandeniais galima tik po treniruotės. Specialistas pataria bet kokia kaina vengti blogųjų angliavandenių, kurių gausu baltoje duonoje ir makaronuose, nes jie žymiai sparčiau patenka į kraujotaką. Be to, organizmas juos labai greitai įsisavina, kad galimi insulino šuoliai.

Neperdirbti angliavandeniai (pilno grūdo produktai, ankštiniai, daržovės ir vaisiai) padeda greičiau pajusti sotumą, o cukrų į kraują išskiria palaipsniui ir žymiai lėčiau. Tai padeda stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje, todėl nevargina cukraus kiekio šuoliai.

Kaip teigia mokslų daktaras Johnas Berardi iš „Precision Nutrition“, žmogaus organizmui lengviau susidoroti su angliavandeniais būtent po fizinio krūvio – todėl būtent tokiu metu ir rekomenduojama juos valgyti.

Kuo šis patarimas gali būti naudingas? Jeigu vartojate per daug angliavandenių (arba valgome daug angliavandenių, tačiau visai nesportuojate), organizmas juos verčia riebalais ir kaupia ateičiai.

2. Mankštinkite visą kūną, o ne darykite pratimus vien pilvui

Kuo daugiau raumenų grupių mankštinsite, tuo daugiau kalorijų sudeginsite tiek sportuodami, tiek po treniruotės. Atlikdami sudėtingesnius pratimus, įdarbinsite daugiau raumenų, todėl prireiks daugiau energijos – sudegs daugiau kalorijų.

Pradėjus sportuoti, organizmas tarsi pažadinamas, suaktyvėja medžiagų apykaita, todėl prireikia daugiau deguonies. Organizmui vėluojant reaguoti į išaugusį deguonies poreikį, susiformuoja vadinamoji „deguonies skola“. Pasibaigus treniruotei, organizmas bet kokia kaina stengiasi skolą susigrąžinti – įsijungia padidinto deguonies suvartojimo po atlikto fizinio krūvio (PDS) mechanizmas. Organizmui deguonis būtinas energijos ir maistingų medžiagų atsargų papildymui, todėl sudeginama daugiau kalorijų.

Kuo šis patarimas gali būti naudingas? Padidintas deguonies suvartojimas po atlikto fizinio krūvio (PDS) pasižymi papildoma nauda – jis didina energijos sąnaudas ir spartina medžiagų apykaitą, kūnas virsta kalorijų deginimo krosnimi. Mažėja ir liemens apimtis.

3. Į treniruotę įtraukite intensyvių pratimų

Dažniausias sportuoti nenorinčiųjų pasiteisinimas – laiko trūkumas. Jeigu norite atsikratyti riebalų nuo pilvo, privalote sportuoti. Ir taškas.

Kaip nustatė ekspertai iš Kanados McMasterio universiteto, treniruotė, kurios metu intensyvius pratimus keičia vadinamieji poilsio intervalai, leidžia pasiekti žymiai geresnių rezultatų per trumpesnį laiką nei valandos, praleistos ant bėgimo takelio ar dviračio treniruoklio.

Kuo šis patarimas gali būti naudingas? Tokia mankšta itin naudinga padidinto deguonies suvartojimo po atlikto fizinio krūvio požiūriu – po tokio sporto reikia daugiau energijos, todėl ilgiau deginamos kalorijos.

4. Rašykite maisto dienoraštį

Užsirašykite, ką valgote (ir kaip jaučiatės dvi valandas po valgio).

Šių dienų žmonės nuolat neturi laiko ir skuba, todėl valgymas virto refleksu, o ne apgalvotu pasirinkimu. Norėdami susivokti, ką ir kiek valgote, kaip maistas lemia jūsų savijautą, pabandykite bent 30 dienų išbandyti šią strategiją:

1. Apsirenkite rūbą, kuris šiuo metu jums per ankštas – pasidarykite asmenukę.

2. Užsirašykite, ką ir kada valgote. Būkite atidūs ir elkitės taip mažiausiai 30 dienų.

3. Po kiekvieno valgio nustatykite laikmatį, kad po dviejų valandų primintų užsirašyti, kaip jaučiatės. Tereikia sau atsakyti į du paprastus klausimus: kaip įvertintume savo energingumą? Ar jaučiate alkį?

4. Užsirašykite rezultatus, remdamiesi šiais kriterijais:

Jaučiuosi energingas, patenkintas ir nejaučiu alkio.

Jaučiuosi pakankamai energingas, mielai šiek tiek užkąsčiau.

Trūksta energijos, esu alkanas kaip vilkas.

5. Po 30 dienų pasidarykite naują asmenukę – vilkėkite tą patį rūbą.

Kuo šis patarimas gali būti naudingas? Energijos stebėjimas – veiksmingas būdas, padedantis įvertinti, kaip kinta cukraus kiekis kraujyje.


Logo

 

 

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Net 8 iš 10 lietuvių nepritaria narvuose laikomų vištų laikymo sąlygoms
Net 8 iš 10 (82 proc.) lietuvių mano, jog narvuose laikomų vištų sąlygos yra nepakankamai geros, rodo naujausia reprezen...
Dietologė sugriovė mitus apie iškrovos dieną: nepulkite badauti iškart po Velykų
Kai artėja šventės, tradiciškai pasižadame, kad šįkart tikrai nepersivalgysime, bet pasiryžimas dažniausiai išgaruoja vo...
Velykų šventė: už saiką prie stalo organizmas tikrai padėkos
Kaip nepersivalgyti, o persivalgius, palengvinti virškinimo procesą? Kiek kiaušinių valgyti, o gal jų apskritai vengti?...
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų