Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Kardiologas Alfonsas Andrulis atsisveikina su ligonine, bet ne su gydytojo darbu

Zita Katkienė | 2015-04-15 18:00:31

Į Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso konferencijų salę rinkosi gydytojo kardiologo Alfonso Andrulio bičiuliai, kolegos, artimieji. Nuotaikingai nusiteikęs gydytojas atsisveikino su ligonine ir visiems dėkojo už bendrą darbą, patirtį, įgytą drauge.

Kardiologijos skyriaus kolektyvas
Kolegą ir buvusį vadovą Alfonsą Andrulį sveikina II kardiologijos skyriaus kolektyvas. Zitos Katkienės nuotr.

„Mielas Alfonsai, bičiuli, kambarioke, buvome drauge ir turėjome iš ko mokytis, žinojai, ko sieki, kaip reikia siekti“, - dėkojo generalinis direktorius Petras Simavičius, įteikdamas savo bei sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės bei Šiaulių mero Artūro Visocko pasirašytas padėkas.

Prie kardiologijos ištakų Šiauliuose stovėjusio gydytojo nuopelnus ir pasiekimus priminė Širdies ir kraujagyslių centro vadovė doc. dr. Jurgita Plisienė, labiausiai vertinanti kolegą už diplomatiją ir humoro jausmą.

Sveikino kolegą ir kitų ligoninės skyrių vadovai, bičiuliai, kolegos, linkėdami ne tik pailsėti, bet ir nepamiršti ligoninės, kurioje prabėgo gražiausi ir produktyviausi gyvenimo metai.

Pirmasis kardiologas Šiauliuose

Respublikinė Šiaulių ligoninė (RŠL) - pirmoji ir vienintelė gydytojo Alfonso Andrulio darbovietė, čia prabėgo 43 gyvenimo ir darbo metai. Atsisveikindamas su ligonine gydytojas nusiteikęs optimistiškai: kardiologinė pagalba regione pakylėta iki aukščiausio lygio, kardiologų gretas papildė jauni kvalifikuoti specialistai, puikiai visas problemas sprendžia Širdies ir kraujagyslių centras.

Alfonsas Andrulis
Alfonsas Andrulis pirmasis ligoninėje išmoko doplerinius tyrimus ir širdies echoskopijos tyrimo mokė kolegas. Zitos Katkienės nuotr.

Gydytojas kardiologo praktikos nenutraukia, toliau teiks ambulatorines paslaugas privačiame kabinete.

Baigęs Vaiguvos (Kelmės raj.) vidurinę mokyklą, A. Andrulis nusprendžia tapti gydytoju ir 1966 metais, puikiai išlaikęs stojamuosius egzaminus, lengvai įveikia konkursą į Kauno medicinos institutą.

Likimas lėmė studijų metais gyventi bendrabučio kambaryje su trimis kursiokais Petrais. P. Simavičius šiandien - RŠL generalinis direktorius, P. Bružas- Respublikinės Klaipėdos ligoninės traumatologas, o P. Stirbys - Kauno klinikų kardiochirurgijos profesorius.

A. Andrulis 1972 m., sėkmingai baigęs medicinos studijas, renkasi paskyrimą į Šiaulius. Baigęs vienerių metų terapinę internatūrą, pareiškia norą specializuotis kardiologijoje ir gauna kardioreumatologo darbą ligoninės poliklinikoje. Tuo metu kardiologo specialybės dar nebuvo. Kardiologijos žinias teko gilinti Vilniaus universiteto Gydytojų tobulinimosi fakultete.

1978 metais kardiologija atskiriama nuo reumatologijos. Lietuvoje steigiami kardiologijos kabinetai, o Vilniaus ir Kauno klinikose pirmieji kardiologijos skyriai. Dirbdamas Respublikinės Šiaulių ligoninės poliklinikos kardiologijos kabinete, A. Andrulis įgyja kardiologo kvalifikacinę kategoriją ir tampa pirmuoju Šiaulių regiono kardiologu. Tuo pačiu metu jam skiriamos ir vyriausiojo Šiaulių zonos kardiologo pareigos.

A. Andrulis ilgą laiką buvo renkamas Šiaulių kardiologų draugijos pirmininku, buvo Lietuvos kardiologų draugijos ir širdies asociacijos valdybos narys.

1981 metais RŠL atidaromas I kardiologijos skyrius. A. Andrulis jame dirba ne visu krūviu ir toliau tęsia kardiologo darbą poliklinikoje. Tačiau naujovių siekiančiam kardiologui poliklinikos galimybės neleidžia toliau tobulėti, geriau save realizuoti, taikant žinias praktikoje.

Gerėjant širdies ligų diagnostikai, augant ligonių srautui, vieno kardiologijos skyriaus Šiaulių regionui nebepakanka. Alfonsas, žinodamas, kad tuometės Sveikatos apsaugos ministerijos planuose yra numatyta stacionarinės kardiologinės pagalbos plėtra, ragina ligoninės administraciją steigti antrą kardiologijos skyrių.

1991 metais, plečiantis ligoninės materialinei bazei, į naują pastatą iškėlus Vaikų ligų skyrių, atsiranda laisvos patalpos. Tuometinis ligoninės vyriausiasis gydytojas Kazimieras Ščeponavičius pakviečia A. Andrulį steigti II kardiologijos skyrių ir jam vadovauti.

A. Andrulis, jau turėdamas aukščiausią kardiologo kategoriją, šių pareigų imasi su entuziazmu - išsipildė didžiausia gydytojo svajonė vadovauti stacionaro skyriui.

Pradžia buvo sunki, reikėjo organizuoti patalpų remontą, suburti gydytojų ir slaugytojų komandą. Net smulkių remonto darbų gydytojas ėmėsi pats ir dirbo savomis rankomis. Jis džiaugiasi, kad nuo pirmų skyriaus įsikūrimo dienų čia dirbo kardiologės Nomeda Adomaitienė, Virginija Ežerskienė, žmona Danutė - puikios specialistės, atlaikiusios laiko išbandymus ir šiandien sudarančios skyriaus branduolį.

Širdies echoskopijos pradininkas

Per tuos keturis dešimtmečius, prabėgusius Šiauliuose, kardiologijoje, kaip ir visoje medicinoje, įvyko neįtikėtinas progresas. Į kasdienę praktiką atėjo ultragarso, kompiuterinės radiologijos, magnetinio branduolinio rezonanso technologijos, intervencinės procedūros, nauji medikamentai ir gydymo metodikos.

A. Andrulis nebuvo pasyvus šių pokyčių stebėtojas, teko pačiam įsisavinti naujoves ir perduoti jas savo kolegoms.

Dabar jaunieji kardiologai į darbą atvyksta baigę ketverių metų rezidentūrą, išmokę visas širdies ligų diagnostikos ir gydymo manipuliacijas. A. Andruliui, kaip ir kitiems vyresnės kartos gydytojams, naujoves teko išmokti savarankiškai jau dirbant gydytoju praktiku. Taip prieš du dešimtmečius gydytojas pradėjo gilintis į širdies echoskopinio tyrimo paslaptis, pirmasis ligoninėje išmoko doplerinius tyrimus ir padėjo juos išmokti kolegoms. Šiandien šiuos tyrimus atlieka visi II kardiologijos skyriaus gydytojai. Gydytojas apgailestauja, kad per anksti gimė ir negalėjo išmokti vainikinių kraujagyslių angiografijos, kurią laiku atlikus ženkliai sumažėja mirtingumas nuo ūmaus miokardo infarkto.

Skyrius – žmonos rankose

Kalbant apie gydytojo A. Andrulio profesinę veiklą, būtina paminėti dar vieną svarbią aplinkybę. Nuo pat skyriaus įkūrimo dienos kartu darbavosi ir jo žmona Danutė. Įgijusi kardiologės kvalifikaciją, ji tapo ne tik puiki pagalbininkė kasdienybėje, bet ir prireikus galėdavo laikinai perimti skyriaus vedėjo pareigas. Tai įvertinęs A. Andrulis pradėjo galvoti, kad jam išėjus į pensiją skyriaus vedėjo pareigų galėtų siekti žmona.

Žinodama, kad skyriaus vedėjas yra skiriamas konkurso tvarka, Danutė pradėjo rimtai ruoštis. Vadovauti skyriui kardiologo patirties, įgytos per 17 darbo metų, gydytojai pakako. Reikėjo sustiprinti vadybos įgūdžius. Šią problemą gydytoja išsprendė, baigusi vadybos studijas ir įgijusi magistro diplomą. 2008 metais konkursą pavyko laimėti ir Danutė Andrulienė tapo II kardiologijos skyriaus vedėja, Alfonsas liko dirbti skyriuje gydytoju.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 1 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Net 8 iš 10 lietuvių nepritaria narvuose laikomų vištų laikymo sąlygoms
Net 8 iš 10 (82 proc.) lietuvių mano, jog narvuose laikomų vištų sąlygos yra nepakankamai geros, rodo naujausia reprezen...
Dietologė sugriovė mitus apie iškrovos dieną: nepulkite badauti iškart po Velykų
Kai artėja šventės, tradiciškai pasižadame, kad šįkart tikrai nepersivalgysime, bet pasiryžimas dažniausiai išgaruoja vo...
Velykų šventė: už saiką prie stalo organizmas tikrai padėkos
Kaip nepersivalgyti, o persivalgius, palengvinti virškinimo procesą? Kiek kiaušinių valgyti, o gal jų apskritai vengti?...
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų