Šeštadienis, 2024.04.20
Reklama

Kaip užtikrinti nenutrūkstamą priklausomybės ligų centrų darbą

vlmedicina.lt | 2013-04-03 13:22:38

Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio atstovo spaudai Juliaus Naščenkovo teigimu, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Vilniaus miesto savivaldybė ir ieško sprendimų, kaip išsaugoti Vilniaus priklausomybių ligų centro veiklos tęstinumą artimiausiu metu ir optimizuoti jo valdymą ilgalaikėje perspektyvoje.

Vilniaus priklausomybės ligų centras
Vilniaus miesto savivaldybė siūlo SAM tapti Vilniaus priklausomybės ligų centro dalininke arba visiškai perimti šią gydymo įstaigą. Redakcijos archyvo nuotr.

„Vilniaus savivaldybė, Vilniaus priklausomybių ligų centro steigėja, pati skundžiasi prasta finansine sveikata. Iškilo grėsmė, kad dėl nutraukto finansavimo gali sutrikti  centro veikla. Todėl savivaldybė siūlo SAM tapti centro dalininke arba visiškai perimti šią gydymo įstaigą. Pastaroji galimybė neatmetama. Tik sklandus valdymo perėmimo procesas, kaip ir bet koks didesnės įstaigos perėmimas, negali vykti labai greitai. Todėl, žiūrint į artimiausią ateitį, prioritetinė užduotis yra centro veiklos tęstinumo užtikrinimas – kad ji nebūtų pertraukta, o pacientai gautų reikiamą gydymą. Šioje situacijoje Vilniaus savivaldybė ir ministerija dirba kartu, todėl sprendimas, užtikrinantis nenutrūkstamą įstaigos veiklą, turėtų būti rastas.

Reiktų atkreipti dėmesį, kad su vienokiomis ar kitokiomis problemomis susiduria visi priklausomybės ligų centrai. Jie priklauso skirtingiems steigėjams, dėl to atsiranda daug painiavos. Šiuo metu SAM yra subūrusi darbo grupę, kuri iki gegužės 1d. turės atlikti išsamią situacijos analizę ir parengti pasiūlymus dėl visų Lietuvos priklausomybės ligų centrų valdymo ir veiklos optimizavimo. Tikslas – sisteminis, unifikuotas jų administravimas. Tarkime, palikti Šiaulių centrą savivaldybei, o Vilniaus – ministerijai būtų neracionalu.

Didžiausias iššūkis, su kuriuo susiduriama – problemos ir jos sprendimo kompleksiškumas. Būtina kuo tiksliau įvertinti Priklausomybės ligų gydymo paslaugų poreikio apimtis, kurios kiekviename regione yra skirtingos. Įvertinus poreikį, galimus pokyčius, reikės planuoti ir finansų srautus – čia turi dalyvauti ir Finansų ministerija. Tai nėra labai greitas procesas – pirmųjų realių rezultatų ir veiksmų galima būtų tikėtis antrąjį šių metų ketvirtį.“

Juliaus Naščenkovo pateiktą informaciją užrašė Mindaugas Savickas

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų