Šeštadienis, 2024.04.20
Reklama

Kaip tinkamai pasirūpinti žarnyno veikla?

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“ | 2017-09-04 11:24:51

„Apie užterštą organizmą gali pranešti tokie simptomai, kaip pabrinkęs ir pučiantis pilvas, odos bėrimai, prasta nuotaika, atminties sutrikimai, galvos skausmas. Jei gersite medikamentus ir tepsite [gydomuosius] tepalus šiems nemaloniems padariniams įveikti, bet neieškosite jų priežasties, nualinsite organizmą“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako gydytojas Alvydas Unikauskas. Jis pasakojo, kaip teisingai rūpintis žarnyno veikla ir pasiūlė 5 žingsnių detoksikacijos planą.

Detoksikuojantis vanduo. © VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

„Ar jums būdingi šie požymiai: antsvoris, nuovargis, prasta nuotaika, galvos ir sąnarių skausmai, celiulitas, probleminė oda, stiprus PMS, sutrikusi atmintis? Kuo daugiau „taip“ atsakėte, tuo didesnė tikimybė, kad jūsų organizme kaupiasi toksinai. Jei žarnynas veikia prastai, toksinai gali pasklisti po visą organizmą“, – perspėja gydytojas A. Unikauskas.

Jo teigimu, žarnynas padeda organizmui valytis, todėl labai svarbu tai, ką valgome. Jei žmogus lieknas, o pilvas išsipūtęs, tai gali reikšti, kad žarnynas yra perpildytas, o gerosios žarnyno bakterijos pralaimėjo kovą prieš blogąsias. Jeigu maistas žarnyne užsistovi per ilgai, organizme pradeda vyrauti blogosios bakterijos.

Dar vienas organizmą valantis organas – kepenys. Svarbiausia jų funkcija – valyti kraują. Jei žarnynas perkrautas toksinų, kepenims tenka atlikti daugiau darbo.

„Blogai išvalyto kraujo simptomai: galvos skausmas, bendras silpnumas, atminties problemos, nuotaikų kaita. Jei kepenims sunku susidoroti su darbu, padidėja cholesterolio kiekis kraujyje“, – sako A. Unikauskas.

Organizmą taip pat valo inkstai, tačiau dėl pernelyg didelio toksinų kiekio ir jų darbas gali strigti. Jei taip nutinka, gali padidėti kraujo spaudimas, kurį inkstai intensyviai reguliuoja, arba atsirasti inkstų ligos. A. Unikausko teigimu, jeigu inkstams ir kepenims tenka per daug darbo, organizmas pradeda „valytis“ per odą, ji tampa probleminė.

Laidoje „Klauskite daktaro“ gydytojas A. Unikauskas pasiūlė 5 žingsnių detoksikacijos planą. Jį pradėti patarė nuo specialaus detoksikuojančio vandens. Į geriamą vandenį reikia įdėti citrinos, mėtų, šviežio agurko ir imbiero.

„Mėta nuramina žarnyną, pagerina virškinimą ir turi priešuždegiminių savybių, imbieras nuo seno žinomas kaip priešuždegiminė ir virškinimą gerinanti priemonė“, – sako A. Unikauskas.

Antra detoksikacijos plano dalis – linų sėmenys, kurių arbatinį šaukštelį rekomenduojama įtraukti į kasdienį racioną.

„Trečias žingsnis – į racioną įtraukite žalių daržovių, o dar naudingiau – lapinių daržovių. Jose yra antioksidantų, probiotikų. Tai gera terpė gyventi gerosioms [žarnyno] bakterijoms“, – sako A. Unikauskas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveika mityba
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų