Ketvirtadienis, 2024.04.25
Reklama

Kaip prižiūrėti odą naminėmis priemonėmis

Šaltinis: Delfi | 2016-12-13 10:00:35

Kvapų vaidmuo mūsų gyvenime visuomet buvo labai svarbus. Net seniausiais laikais mūsų protėviai naudojo žoleles ir gėles, kad pagerintų savijautą, gamino įvairius gėrimus bei tinktūras, panaudojo aromaterapiją apsaugai, sveikatai, ramybei ir laimei kurti. Gėlės, žolelės bei kiti aromatiniai augalai ir dabar naudojami medicininėms bei holistinėms procedūroms.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Gryni eteriniai aliejai, naudojami aromaterapijoje, gali būti pritaikyti ir odos priežiūros priemonėse, kovojant su bakterijomis. Derinant juos drauge su masažu, sustiprinama imuninė sistema, atgaunamos fizinės ir dvasinės jėgos, įkvepiama meilės, teigiamo požiūrio bei pasitikėjimo. Naudojant masažą, refleksologiją ir eterinius aliejus imuninei sistemai stiprinti, pagerėja odos būklė, iš organizmo pašalinami toksinai. Poilsis ir tinkamas maistas – labai svarbūs dalykai pašalinant toksinus, aprūpinant odą “sveiku maistu” ir išsaugant gražią, sveiką odą.

Odos problemos

Esant tokiai daugybei maskuojamųjų priemonių ir kosmetikos, dabar atrodome kur kas geriau nei kada nors, tačiau ar galime paslėpti savo gyvenimo būdą – “per daug kavos ir per mažai miego”? Net sveikai atrodanti oda gali turėti nedidelių problemų. Aromaterapija ir natūralūs preparatai siūlo alternatyvų sprendimą šioms problemoms pašalinti; tačiau, jei problemos pakankamai rimtos, be abejo, reikia profesionalios medicininės pagalbos, kad priežastys būtų išsiaiškintos. Gali būti, kad teks atlikti alergijos maistui testą arba kraujo tyrimą, patikrinti hormonų ir mineralų lygį – juk bet koks organizmo veiklos sutrikimas gali atsiliepti odos būklei. Jei, žvelgdamos į save veidrodyje akimis, kurios juk yra sielos veidrodis, matote papilkėjusį ir suvytusį savo atvaizdą, vadinasi, taip oda praneša apie jūsų vidinę būklę…

Juodi ratilai

Juodi ratilai gali būti paveldėti, taip pat gali atsirasti dėl nereguliaraus miego, mitybos ar gyvenimo būdo. Jei organizmas gauna nepakankamai poilsio, toksinai, kurie yra išsklaidomi naktį, sumažina deguonies kiekį kraujyje, todėl tose vietose, kur oda ploniausia (paakiuose), ji patamsėja. Toksinus pašalinti padeda fiziniai pratimai ir grynas oras. Taip pat pasirūpinti gležna paakių oda ir sumažinti patamsėjimus galite pasinaudojusios mūsų siūlomais patarimais.

Šaltų arbatos pakelių kompresus palaikykite 15 min. (geriausia – ramunėlių arbatos).

Bulvių tarkių (marlėje) kompresus palaikykite 15 min.

Į švelnų audinį įvyniotą ledo kubelį palaikykite paakių srityje tiek, kiek galėsite (taip pat mažina paraudimą ir patinimą).

Ant akių uždėkite plonus agurko griežinėlius ir palaikykite 15 min.

Ryte dieną pradėkite šilto vandens ir citrinų sulčių gėrimu – kad oda būtų optimaliai išvalyta. Naudokite drėkinamąjį akių aliejų su ramunėlėmis.

Maskuojamosios priemonės yra tik laikina priemonė, kurią turėtumėte naudoti su kitomis naminėmis priemonėmis.

Spuogai

Spuogai – sukietėję odos gumbai (mazgeliai), kurie vėliau gali supūliuoti. Neliečiami ir nespaudinėjami gali pranykti be žalos odai. Rimtesniais atvejais spuogai gali pratrūkti bei pažeisti odą, paskleisti infekciją ir sukelti kitų problemų.

Naudokite arbatmedžio ar levandos aliejų, jei nesate alergiška. Vatos gabalėlį pamirkykite aliejuje ir patepkite pažeistą vietą. Patartina naudoti vatą, kad išvengtumėte bakterijų pavojaus, liesdamos spuogus pirštais. Stenkitės pažeistų vietų neliesti, nes prakaitas, purvas, bakterijos nuo pirštų apsunkins gijimą.

Spuogas gali apkartinti taip laukiamą vakarėlį – ir būtent tada, kai turite atrodyti pritrenkiamai! Jei didžioji diena jau ant nosies ir neturite jokios kitos išeities, išbandykite vieną mūsų mažų gelbėjimo priemonių. Kruopščiai nuvalykite veidą. Švariomis rankomis švelniai, bet tvirtai masažuokite spuogą sukdamos ratus apie 20 minučių. Taip stimuliuojamas infekcijos pašalinimas iš kraujo. Procedūrą baikite trupučiu arbatmedžio ar levandos aliejaus ant spuogo – mažiausius, neseniai susiformavusius spuogus ši priemonė pašalins.

Ledo gabalėlį, suvyniotą į marlę, palaikykite ant savo trūkumėlio tiek ilgai, kiek galėsite. Pakartokite kelis kartus. Jei peršti, procedūrą baikite. Ledas padeda smulkioms kraujagyslėms susitraukti, ir kraujas iš spuogo pašalina infekciją. Jei oda turi polinkį į trūkinėjančius kapiliarus, ledo geriau atsisakyti.

Opos (pūslelės) – lūpų herpesas

Herpesas – užkrečiama liga, todėl negalima liesti pažeistų vietų (infekcija pasklis į kitas burnos ar kūno vietas), reikia jas laikyti švarias ir sausas – ir vengti bučiuotis! Virusas išlieka organizme ir gali vėl pasikartoti dėl ligos, emocinės traumos, saulės poveikio.

Kad sumažintumėte opų sudirgimą, valgykite švelnų, prėską maistą, nevartokite jokių aštrių ar labai rūgščių patiekalų.

Arbatmedį naudokite tik pastebėjusios pirmuosius peršėjimo požymius, arba sumaišykite bergamotę (mažina stresą, veikia antiseptiškai), eukaliptą (slopina uždegimą) ir arbatmedį (veikia antibakteriškai) arbatiniame šaukštelyje gryno spirito ir patepkite pažeistą vietą. Jei atsiranda pūslelių, patepkite levanda. Melisa padės paspartinti gijimo procesą – naudokite kasdien po kelis kartus.

Esant herpetiniams susirgimams labai svarbu vengti UV spindulių, naudoti papildomų saulės apsaugos priemonių.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Erkinio encefalito vakcina jau nupirkta: nemokamai skiepytis bus galima nuo rugsėjo
Ligonių kasos gera žinia pasitiko Europos imunizacijos savaitę – Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos m...
Ligonių kasos: gydymo įstaigose nustatytų pažeidimų nemažėja
Pernai teritorinių ligonių kasų (TLK) ekspertų atliktų patikrinimų metu nustatyta, kad gydymo įstaigos iš Privalomojo sv...
Priešpienis –  svarbus raktas į vaikų sveikatą
Priešpienis, kurį mūsų kūdikiai gauna pirmomis gyvenimo valandomis, yra tikras imuniteto šaltinis. Jame gausu natūralių...
Kokie maisto papildai gali būti naudingi artėjant šiltajam sezonui?
Šiltasis metų laikas neabejotinai džiugina visus su saule ir šiluma, tačiau su šiais malonumais ateina ir nauji iššūkiai...
Anksti nustatytas imunodeficitas – išgelbėtos gyvybės
Naujagimiams atliekamas imunodeficito tyrimas galėtų vieniems vaikams išgelbėti gyvybę, kitiems – anksti skirti gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų