Antradienis, 2024.03.19
Reklama

Kaip palaikyti tobulą odos pH lygį ir kiti patarimai, prižiūrint veidą rudens sezonu

Šaltinis: vlmedicina | 2019-10-29 12:31:09

Norėdami gražios ir sveikai atrodančios veido odos, privalome ja rūpintis visais metų laikais. Klaidinga manyti, kad svarbiausi yra vasaros ir žiemos laikotarpiai. Ruduo yra tikras iššūkis mūsų veidui, mat po vasaros karščių išvargintai odai reikia laiko atsigauti ir pasiruošti jau naujam, šaltajam, metų laikotarpiui.

© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) asociatyvioji nuotr.

 

Kiekvieno žmogaus oda yra skirtinga, tad prižiūrint bei renkantis kosmetiką būtina atsižvelgti į savo odos tipą ir naudoti būtent tam tipui skirtas priemones. Išsirinkus jas, nederėtų pulti ir aklai naudoti visko kartu. Rekomenduotina savo kasdieninę veido odos priežiūros rutiną kurti po truputį ir stebėti, kaip oda reaguoja į naujus produktus. „Camelia“ vaistininkė Jurga Juknevičienė išskiria svarbiausius patarimus, kaip tinkamai derėtų rūpintis savo veido oda rudens sezono metu.

Kasdieninę odos priežiūrą derėtų pradėti nuo veido prausimo bei valymo. Įvairūs makiažo likučiai, namuose ir lauke esančios dulkės, nešvarumai, susimaišę su riebalų liaukų išskyromis užkemša poras ir taip sudaromos puikios sąlygos spuogų ir inkštirų atsiradimui . Tam užkirsti kelią padeda kiekvieną dieną atliekami kasdieniniai ritualai, pradedant nuo paprasto veido prausimo ryte ir vakare šaltu arba drungnu vandeniu.

Renkantis veido valiklį, derėtų atkreipti dėmesį į jo sudėtį, o priemonių, kuriose gausu kvapniųjų medžiagų – natrio laurilsulfato, parabenų ar dažiklių – išvis atsisakyti. Nekokybiška kosmetika gali tik sukelti alergines reakcijas ir sudirginti odą.

Vietoje to, vaistininkė pataria rinktis tokias priemones, kuriose gausu natūralių medžiagų, tokių kaip alyvuogių, migdolų, vynuogių kauliukų aliejų. Jos padės apsaugoti odą nuo išsausėjimo ir neužkimš porų.

Veido tonizavimas yra kitas svarbus žingsnis rūpinantis oda rudens metu. Jis dažnai vertinamas dvejopai, o tonikas laikomas kaip nereikalinga priemonė. Galbūt taip yra todėl, kad ne visi aiškiai žino toniko naudojimo priežastį.

Derėtų prisiminti, jog jo paskirtis – ne nešvarumų valymas, o normalaus veido odos pH lygio atstatymas. Natūralus, tobulu laikomas, odos pH lygis yra 5.5, o prausiant veidą vandeniu, kurio pH lygis gali siekti net 9.5, skatiname riebalų išsiskyrimą. Tinkamai pasirinktas tonikas iškart subalansuoja odos pH lygį ir paruošia odą kitų kosmetikos priemonių naudojimui.

Viso kūno odos ląstelių gyvybingumui palaikyti yra itin svarbu tinkamo vandens ir drėgmės lygis. Nuo šaltėjančių orų lauke apsisaugoti padės maitinamieji ir drėkinamieji kremai. Juos specialistė pataria rinktis pagal savo odos tipą ir be kenksmingų cheminių, kvapniųjų medžiagų ar dažiklių, mat pastarieji odą tik sudirgins.

Kremą rekomenduojama tepti ant šiltos ir drėgnos veido odos. Kaip tik tuomet poros yra atsivėrusios ir oda geriau pasisavins visas savybes. Nakties metu mes ir visas mūsų organizmas ilsisi, todėl oda geriau pasisavina biologiškai aktyvias medžiagas. Pasirinkus tinkamą kremą net nakties metu odą galime drėkinti ir skatinti medžiagų apykaitų procesus.

Nors rudenį saulės nesulaukiame taip dažnai kaip vasarą, tačiau prieš einant į lauką svarbu prisiminti savo veidą apsaugoti nuo ultravioletinių spindulių.

„Nors dabar – šaltasis metų sezonas, nepamirškite naudoti kremų ar kreminės pudros su SPF apsauga. Priklausomai nuo odos tipo ir problemų, būtų geriausia naudoti su SPF-15 arba SPF-30. Taip pat lentynose galime rasti BB ir CC kremų, kurie turi ne tik apsauginį filtrą, bet ir atspalvį. Jie nekemša porų ir neapsunkina veido odos“, – teigia J. Juknevičienė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
5 dažniausios regėjimo problemos – kaip jas spręsti?
Žmogaus akis – sudėtingas organas, kuris iš aplinkos priima daugiausiai informacijos. Akių dėka žmogus ne tik mato...
Svarbiausi kokybiško poilsio komponentai: čiužinys, antčiužinis ir patalynė
Visi puikiai žinome, kad kokybiškas poilsis nakties metu užtikrina gerą nuotaiką, darbingumą ir bendrą savijautą. Vis dė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų