Penktadienis, 2024.04.19
Reklama

Ką daryti, kad vaikai pamėgtų vaisius ir daržoves?

Šaltinis: vlmedicina | 2017-02-28 10:02:05

Šiaurės Dakotos universitete atliktas tyrimas parodė, jog greta paruoštų daržovių pastačius atpažįstamo animacinio personažo figūrą su užrašu „Ar turi pupelių?“, net 37 proc. daugiau berniukų ir 17 proc. daugiau mergaičių nei įprastai garnyrui pasirinko pupeles. Rodos, tai buvo tik vienas paprastas veiksmas, o vaikai neverčiami valgė daugiau daržovių.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

O jei savo vaikui lieptumėte pasirinkti, ką suvalgyti – brokolį ar šokolado gabalėlį – kaip manote, koks būtų jo pasirinkimas? Tikriausiai nedvejodami sakytumėte, jog šokoladas varžovų neturi. Tačiau kaip pakeisti šį vaikų įprotį ir paskatinti juos rinktis sveikus ir maistingus produktus?

Paslėptos daržovės. Brokoliai, kalafiorai, pomidorai, cukinijos – tai tokios daržovės, kurias gamindami galite lengvai paslėpti, juos susmulkinę ir sudėję į vaikų mėgstamus patiekalus, nieko jiems nesakydami. Retas vaikas nemėgsta makaronų, tad gamindami padažą pridėkite daugiau daržovių, kurias galite susmulkinti net iki visiškos košelės, tokiu būdu panaikindami savo „nusikaltimo“ pėdsakus.

Žaidimai. Paskatinkite savo vaikus žaisti strateginius žaidimus, kuriuose jie turi auginti daržoves ir rūpintis savo ūkiu. Teigiamos emocijos, siejamos su žaidimu ir jame esančiomis daržovėmis, gali pagelbėti ir požiūriui į nuosavoje virtuvėje esančias daržoves.

Riešutų sviestas. Jei jūsų vaikas vis dar nenoriai valgo daržoves, išbandykite jau daug kartų išbandytą tradicinį metodą – aptepkite plonu sluoksniu riešutų sviesto. Daržovės su įvairesniais padažais taip pat padeda spręsti „nevalgiukų“ protesto akcijas.

Pavyzdys. Buvo atlikta daugybė tyrimų, ieškant geriausio būdo, kaip įtraukti į vaikų mitybą kuo daugiau daržovių. Buvo tiriami įvairūs auklėjimo metodai bei jų įtaka, buvo aiškinamasi, ar geriau veikia griežta kontrolė ir spaudimas, ar paprastas susitarimas. Na, o rezultatai iš tiesų paprasti – efektyviausias būdas be didelės prievartos įtraukti daugiau daržovių – pačių tėvų pavyzdys. Ne paslaptis, vaikai, ypač mažesnieji, kopijuoja, tad matydami savo tėvus, besigardžiuojančius daržovėmis bei vaisiais, patys taip pat labiau norės ištirti tuos skonius.

Vaisių ir daržovių prieinamumas. Dar viena tendencija buvo pastebėta vaikų gimtadienio metu, šalia gausybės saldumynų patiekiant ir vaisių. Ir ką jūs manote – nors ant stalo puikavosi daugybė saldumynų, vaikai lygiai taip pat valgė ir vaisius. Tad paprasčiausias būdas – visada turėkite vaisių vaikams matomoje ir lengvai pasiekiamoje vietoje.

Būkite kūrybingi. Prie daržovių, patiekiamų mokykloje, buvo išdėliotos kortelės su pavadinimais – „Minčių skaitymo morkos“, „Ypatingų galių pupelės“ ir t.t. Buvo apskaičiuota, kad suvalgytų daržovių kiekis po mėnesio šioje mokykloje išaugo 100 proc. Tad ir namuose galite šiek tiek pažaisti ir suteikti daržovėms „ypatingų“, tik jų teikiamų galių.

Venkite nesveiko maisto. Nesakome, kad turite visiškai išbraukti kai kuriuos vaikų itin mėgstamus, tačiau ne pačius sveikiausius produktus. Tiesiog sumažinkite šių produktų bei nesveikų patiekalų kiekį iki minimumo. Juk ir patys esame patyrę – kai aplink nėra pagundų, joms tiesiog lengviau atsispirti.

Supažindinkite su naujais skoniais. Daugelis vaikų turi tiesiog nepaaiškinamą naujų ir nemėgintų skonių fobiją. Atrodo, jis dar nė karto savo gyvenime nėra ragavęs moliūgo, tačiau nė už ką nenori imti jo į burną. Tokiu atveju, verta pabandyti vaikus supažindinti su naujais skoniais, juos pateikiant labai mažyčiais gabalėliais. Šis vaiko elgesys – tai evoliucijos pasekmė, kuomet mes nenorime valgyti mums visai nepažįstamų produktų, nes manome, jog jie gali būti nuodingi mūsų organizmui. Taip pat, laimėti derybas galite sutarę, kad suvalgęs mažą gabalėlį naujos daržovės, kitą mažą gabalėlį gaus to, ką labai mėgsta.

Daugiau patarimų bei įžvalgų apie sveiką vaikų mitybą galėsite išgirsti kovo 18-19 dienomis „Radisson Blu Lietuva“ konferencijų centre, Konstitucijos pr. 20, Vilniuje, vyksiančioje 5-osios Ann Wigmore sveikos mitybos konferencijoje, kurioje žymiausi pasaulio bei Lietuvos gyvensenos medicinos, mitybos ir visuomenės sveikatos ekspertai (Brenda Davis, Jeffrey M. Smith, Mladen Golubic, Ignas Bakėjus, Paulius Jaruševičius) dalinsis savo įžvalgomis ir patirtimi, kaip būti sveikiems, ilgai gyventi, išvengti lėtinių ligų, o susirgus pasveikti natūraliais būdais.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų