Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Iš sveikatos priežiūros įstaigų turi trauktis vienvaldystė(3)

Albina Kavaliauskaitė | 2013-03-30 00:01:36

Sveikatos apsaugos ministras V. P. Andriukaitis kalba apie siekius skirti finansavimą tik viešojo sektoriaus sveikatos priežiūros įstaigoms. Įdomu, kur jis mato tą viešą sektorių? Seniai tos, nors ir ne privatininkų įsteigtos, sveikatos priežiūros įstaigos virtusios neįteisintais UAB-ais, kuriuose brutaliausiai pažeidinėjamos darbuotojų ir pacientų teisės:

Albina Kavaliauskaitė
Albina Kavaliauskaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

1. Sveikatos priežiūros įstaigų lėšos laikomos bankuose, o pacientai turi mokėti už paslaugas.

2. Darbuotojai žeminami, premijuojant juos kažkokiais iš poliklinikos kabinetų ar garažo dalijamais kalakutais, lyg medikai būtų jau tokie neveiksnūs, kad premiją gavę pinigine išraiška nesugebėtų nusipirkti maisto.

3. Prieš darbuotojus smurtaujama taip, kad jie savo noru masiškai palieka darbovietę. Pavyzdžiui, per dvejus metus iš vienos poliklinikos Vilniuje 415 darbuotojų savo noru išėjo net 250 ir dauguma sėkmingai įsidarbino privačiose įstaigose. Aišku, kad su išėjusiais gydytojais išėjo ir dauguma pacientų į tas ministro smerkiamas privačias įstaigas.

4. Neteikiantys paslaugų pacientams sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, kurių knibždėte knibžda ir neaišku, ką jie veikia, kai kur uždirba daugiau nei gydytojai. Pavyzdžiui, pašluosčių valytojoms išdavėja gauna gydytojo dydžio algą.

5. Pacientai miršta dėl nesudarytų sąlygų sveikatos priežiūros įstaigoje tinkamai suteikti būtinąją pagalbą.

6. Tyčiojamasi iš pacientų, juos priverčiant stovėti orumą žeminančiose ilgose eilėse.

Tad ar šias problemas išspręs tik padidintas finansavimas? Manau, kad tik dar daugiau ligonių kasų lėšų nueis ne pagal paskirtį, jei gydymo įstaigų vadovų įgaliojimai liks tokie patys, kokie yra dabar. Todėl nereikėtų  kvestionuoti paciento teisės pasirinkti sveikatos priežiūros specialistą ar įstaigos, nes tokia jo teisė įtvirtinta LR Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatyme -  rinktis tiek sveikatos priežiūros specialistą, tiek sveikatos priežiūros įstaigą, neakcentuojant steigėjo. Tačiau turi būti pakeistas ministro pavadintame viešajame sektoriuje sveikatos priežiūros įstaigų administravimas, kad gydymo įstaigų vadovai būtų tik atskaitingi sprendimų vykdytojai prie sveikatos priežiūros įstaigų įkurtoms valdyboms, kurios ir priiminėtų pagrindinius sprendimus, skirtų ir atleistų gydymo įstaigos vadovą. Reikia naikinti ir neveiksnias stebėtojų tarybas prie sveikatos priežiūros įstaigų.

Albina Kavaliauskaitė

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (3)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų