Penktadienis, 2024.04.19
Reklama

Irina Karpova: „Kiekvienas esame dovana šiai žemei“(1)

Ligita Sinušienė | Šaltinis: vlmedicina | 2013-09-03 10:25:31

„Privalome suprasti, kad kiekvienas esame dovana šiai žemei – štai nuo to prasideda sveikatos išsaugojimas“, - teigia natūralaus sveikatinimo centro „Naturmed“ gydytoja fitoterapeutė Irina Karpova, pažįstanti tūkstančius gydomųjų augalų ir padedanti žmonėms atgauti jėgas ne tik su arbata, bet ir meilės žodžiu.

Irina Karpova
Irina Karpova, pažįstanti tūkstančius gydomųjų augalų, padeda žmonėms atgauti jėgas ne tik su arbata, bet ir meilės žodžiu. Algirdo Kubaičio nuotr.

 

Kiek ir kokių žolelių būtina turėti namuose, norint išlikti sveikam?

Iš tiesų galima pačiam susikurti savo vaistinėlę. Jei kuris kada nors domėjosi natūraliu gydymusi, įmanoma sukaupti 30 vaistinių augalų. Gydomųjų galių turi ne tik žolelės, bet ir daugelis maisto produktų, pavyzdžiui: salierai, pastarnokai, petražolės, juodasis ridikas. Tačiau žmonės paprastai juos vartoja tik maistui. Vis dėlto daugelis žino, kad juodojo ridiko sultys tinka kosuliui gydyti.

Namuose rekomenduoju kiekvienai lietuvių šeima turėti tokių žolelių: mėtos, sukatžolės, juodųjų serbentų lapų, liepžiedžių, raudonėlio, čiobrelio, ramunėlės. Nuo viduriavimo pravartu turėti rinkinį su kraujažole ir geltonąja bitkrėsle. Apsinuodijus kokiu nors produktu efektyviai padeda kraujažolė, bitkrėslė, juodojo serbento lapai. Tačiau jei yra rimtesnių sveikatos problemų, patarčiau kreiptis į specialistą žolininką.

Kodėl? Ar be specialiųjų žinių rizikinga gydytis ne tik tabletėmis, bet ir žolelėmis?

Net gydantis stipriais vaistais žolelės palengvina gijimo procesą, tačiau nežinodami ligos gylio negalime patys gydytis. Specialistas reikalingas net ir tuo atveju, jei žmogus žino savo diagnozę, turi daug literatūros apie natūralų gydymąsi. Juk žmogus negali žinoti apie viską. Pavyzdžiui, mes einame ir nusiperkame suknelę, pačios jos nesiuvame, nors bemaž kiekviena moteris galėtų ją pasisiūti, bet kokia ta suknelė bus? Lygiai taip pat ir su fitoterapija. Be abejo, mane džiugina, kad žmonės vis labiau domisi žolelėmis, bet geriau, kai jie kreipiasi į profesionalų žolininką.

Bitkrėslė
Nuo viduriavimo fitoterapeutė pataria namuose turėti geltonosios bitkrėslės. Algirdo Kubaičio nuotr.

 

Kuo skiriasi gydymasis medikamentais ir žolelėmis?

Žolelės žmogui padeda švelniau ir ilgesniam laikui, nesukelia pašalinio poveikio, jei vartojamos teisingai. Namuose turint gydomųjų augalų galima sau padėti, bet susirgus rimčiau būtina kreiptis į specialistą. Tačiau nereikia baimintis, kad žolelės veiks blogiau nei medikamentai.  Būtent jie organizmą gydo grubiau už žoleles. Tačiau esant ekstra patologijai, kai reikalingas greitas efektas, turi būti vartojami medikamentai, ne žolelės. O esant chroniškiems susirgimams, ligai įsisenėjus, žolelės padeda sumažinti vaistų vartojimą, pagerina gyvenimo kokybę.

Apskritai sveikam žmogui labai naudingi du profilaktiniai fitoterapiniai kursai per metus. Kiekvienas žmogus dar iki klinikinės diagnozės turi polinkį tam tikrai ligų grupei. Todėl, žinodamas šitą polinkį, dar būdamas sveikas, gali tam užbėgti už akių. Mūsų centre pagal kinų metodikos penkių veidrodžių technologiją (veidą, liežuvį, akis, odą, išeinamąją) atliekami tokie tyrimai, nes egzistuoja ne tik kompiuterinė diagnostika. Taip pat atsižvelgiame ir į žmogiškąjį faktorių, kaip žmogus jaučiasi ir pan. Remdamiesi tokiais tyrimais galime skirti profilaktinį žolelių rinkinį individualiai kiekvienam žmogui. Nes rinkiniai, parduodami vaistinėse, skirti ne kiekvienam. Pavyzdžiui, rinkinys tulžies darbui palengvinti. Gali būti, kad žmogų vargina ne tik tulžies problemos, bet ir įvairios kitos. Tie rinkiniai veiksmingi 70 proc. žmonių, bet kaip žinoti, ar nepatenki tarp tų 30-ies proc., kuriems šis rinkinys nepadeda? O kai žmogui individualiai sukuriamas žolelių rinkinys, pavyzdžiui, gal besiskundžiantis tulžies darbu dar ir blogai miega, gal turi polinkį į peršalimo ligas, o net jei simptomai dar ir nevargina, bet yra polinkis į šias ligas, mes sukuriame individualų rinkinį. Juk žmogus – viena vieninga sistema.

Profilaktiškai žoleles gerti pakanka nuo mėnesio iki pusantro, atsižvelgiant į amžių, buvusius ar esamus susirgimus. Taip pat sudarome individualų žmogaus ritmą, atsižvelgiame į tai, kokie mėnesiai profilaktikai jam tinkamiausi. Nebūtinai tai yra rudens ar vasaros metas, kaip daugelis mano.

Kraujažolė
Apsinuodijus kokiu nors produktu efektyviai padeda kraujažolė. Genovaitės Privedienės nuotr.

Su kokiomis problemomis žmonės dažniausiai į jus kreipiasi? Ar pakanka klientų, kuriuos domina būtent profilaktika?

Dažniausiai į mus kreipiasi jau turintieji sveikatos problemų, nors pastaruoju metu vis daugiau žmonių supranta, kad gydyti ligą – brangu ir neefektyvu, tad naudingiau užkirsti jai kelią.

Moteris labiausiai kamuoja menstruacinio ciklo sutrikimai, sunkus klimakterinis periodas, dažniausios vyrų problemos: širdies, potencijos, prostatos. Tačiau vyrai dažniausiai kreipiasi į mus dėl kitų problemų, ir tik paskui paaiškėja tikrosios negalavimų priežastys. Jie sunkiau pripažįsta lytinio gyvenimo problemas, o moterys atviros, supranta neišvengsiančios klimakterinio periodo. Be to, moterų problema labiau pastebima – nereguliarios mėnesinės. Sutrikus menstruacijoms pažeidžiamos hormoninės sistemos, o žolelės gali jas lengvai sureguliuoti, tik reikalinga kantrybė. Žinoma, jei yra kraujoplūdis, būtinai skubiai kreiptis į specialistą ginekologą.

Gydymosi žolelėmis rezultatams pastebėti prireikia ir daugiau nei mėnesio ar net trijų mėnesių. Tačiau teigiamų rezultatų pasiekia daugiau nei 80 proc. moterų. Žinoma, nesant chirurginių patologijų. Tačiau net ir esant miomai žolelės padeda pasiekti teigiamų rezultatų.

Mūsų centre galima padėti net esant nevaisingumo problemoms, jei nėra fiziologinių problemų. T.y. tais atvejais, kai, regis, organizmas sveikas ir nevaisingumo priežastis neaiški. Fitoterapijos kursas tokiais atvejais trunka nuo mėnesio iki trijų. Naudojamės moksliniais įrodymais pagrįsta Olgos Kamenevos metodika.

Kiek žolelių pažįstate jūs ir kiek jų naudojate?

Mūsų centras „Naturmed“ naudoja 380 komponentų. Pagrindinės – vietinės žolelės, bet atsivežame ir iš Altajaus. Pati pažįstu daugiau nei tūkstantį gydomųjų augalų, bet, nors ir pažįstame, negalime visų jų čia turėti. Kodėl? Arba čia neauga, arba yra labai brangūs, o kai kurie ir nereikalingi. Mūsų pagrindas – vietinės žolelės, jų naudojame apie 200 rūšių. Jos tinkamos profilaktikai ir nesudėtingoms sveikatos problemoms spręsti, bet prireikus stipresnių augalų, kurių čia nėra, atsivežame.

Ar pakanka gerti žoleles, kad nesusirgtum?

Pataisau – likti sveikam. Dievas kiekvienam dovanojo sveikatą. Jei kūną laikome sveiką, švarų, tuomet nereikia lakstyti paskui gydytojus ir galime dirbti tuos darbus, dėl kurių ir atėjome į šį pasaulį.

Mes nutolome nuo savo prigimtinių ciklų, o turėtume laikytis ir chronologinių ciklų. Yra žiema, ruduo, vasara, pavasaris, priešpilnis, delčia. Mes esame elektriniai, magnetiniai, kraujyje turime geležies, taip pat žmogaus savijautą lemia ir gyvenimas konkrečioje geografinėje vietoje. Atitinkamai mus veikia ir Žemės trauka. Jei iš Pabaltijo mes persikelsime gyventi į ekvatorių, poveikis Žemės traukos laukui bus kitoks, kitokia ir gamta. Visa tai mus veikia, keičiasi ir ligų tendencijos. Gimę čia, Lietuvoje, ir gyvendami čia turime vienas ligų tendencijas, o išvažiavę dirbti ar gyventi į kitas šalis, patiriame kitokius ritmus ir biologiniai procesai mumyse vyksta jau kitaip.

Naturmed
Centre "Naturmed" naudojama apie 200 rūšių vietinių žolelių. Algirdo Kubaičio nuotr.

Mūsų centras „Naturmed“ padeda žmonėms, išsibalansavusiems savo paros ritmą. Vieni iš jų – dirbantys naktinį ar pamaininį darbą. Biologiniams ritmams atkurti labai padeda fitoterapija, žolelės.

Dar viena problema – žmogus nejaučia gyvybinės energijos, pavargo nuo streso, nuo negalėjimo atsigauti po jo. Taip galų gale pasiekiama paskutinė stadija - susergama depresija. Mes siūlome ne tik fitoterapiją, žoleles, bet kartu ir psichoanalitines sesijas, cigun terapiją. Kas išmoksta taikyti šiuos metodus, nuramina savo psichiką, atkuria jėgas ir pradeda gyventi kitaip.

Kaip išvengti to gyvybinės energijos „nutekėjimo“, t. y. kaip išsaugoti gyvenimo džiaugsmą ir išvengti stresų, depresijos?

Reikia suvokti, kad tu, kaip žmogus, esi dovana šiai žemei, esi unikalus ir turi viską, kad būtum laimingas. Priimk tai kaip faktą. Ir taip žiūrėk į save ir į kitus žmones. Esant tokiam suvokimui pasidaro lengva gyventi, nebejaučiame streso. Žinoma, to būtina išmokti, tam mūsų centre ir skirta speciali programa „Energija“, trunkanti nuo dviejų savaičių iki pusantro mėnesio.

Ir, žinoma, reikalinga bent minimaliai praktikuoti kvėpavimo pratimus bei, kaip jau minėjau anksčiau – du kartus per metus profilaktiškai gerti žolelių rinkinius, taip pat – prieš egzaminus, sesiją, sudėtingą darbe periodą ir pan.

Užs. Nr. 6

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Gydymas augalais
skaityti komentarus (1)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti ir apie 70 įvairių simptomų
Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Vis dėlto svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja ter...
Lietuvoje – vos vienas šuo vedlys akliesiems, Europoje – daugiau nei 20 000
Lietuvoje yra vos vienas žmogus su regos negalia, kuris naudojasi šuns vedlio pagalba. Valstybė, kitaip nei kitose Europ...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų