Antradienis, 2024.04.16
Reklama

Intymi problema, apie kurią moterys vengia kalbėti

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-12-14 11:21:35

Skausmingi lytiniai santykiai, tempimo ar deginimo jausmas makštyje pažįstami ne vienai moteriai. Dėl šios priežasties dailiosios lyties atstovės dažnai ima vengti suartėjimo su mylimu žmogumi. Tačiau intymus gyvenimas neatsiejamas nuo būtinybės abiem partneriams jaustis patogiai – tiek psichologiškai, tiek fiziškai.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Tad kas sukelia šią diskomfortą keliančią problemą ir kaip sau padėti?

Problemą gali sukelti ir emocinė krizė

Per maža makšties lubrikacija dažnai gerokai apsunkina poros seksualinį gyvenimą, tačiau nei moteris, nei vyras neturi jaustis dėl to kalti. Makšties sausumas dažnai pasireiškia atėjus tam tikram gyvenimo etapui – nėštumui, gimdymui ar menopauzei. „BENU vaistinės“ vaistininkė Ingos Norkienės teigimu, nemalonūs pojūčiai gali varginti ir dėl psichologinių priežasčių ar sveikatos problemų.

„Patiriant nuolatinį stresą ar emociškai pavargus nelengva mėgautis kokybišku intymiu gyvenimu. Atsipalaiduoti tampa sunku pašlijus santykiams, nepasitikint partneriu ar bijant pastoti. Poveikį natūraliam makšties sudrėkimui gali turėti ir savijauta, pavyzdžiui, tą padaryti bus sudėtingiau, jei moteriai šalta. Taip pat, jei moteris retai mėgaujasi intymiu gyvenimu, organizmas gali būti apsnūdęs ir vangiau reaguoti į susijaudinimo siunčiamus signalus“, – pasakoja I. Norkienė.

Sudrėkti sunkiau gali būti moterims, turinčioms stuburo problemų, patyrusios gimdymo traumų ar žindančioms kūdikį. Makšties sausumą taip pat skatina alerginės reakcijos į įvairius higienos produktus – losjonus, muilus, kvepalus ar pan.

Kartais makšties gleivinę išsausina neracionalus vaistų (žvakučių, ovulių) vartojimas, netinkamai naudojami tampomai (juos per retai keičiant) ar alerginės reakcijos (higienos priemonėms, prezervatyvams).

Ar tikrai dėl visko kalti hormonai?

Iš fiziologinių priežasčių, makšties sausumą, pasak I. Norkienės, dažniausiai lemia nėštumas ir gimdymas bei menopauzė.

„Šiais gyvenimo laikotarpiais sumažėja estrogeno – makšties sekreciją reguliuojančio hormono – kiekis, todėl dažnai patiriami jau minėti nemalonūs pojūčiai – deginimas, tempimas ar skausmas mylintis. Kartais moterys nesureikšmina šios problemos, tačiau išsausėjusi gleivinė gali sukelti rimtu sveikatos sutrikimų“, – įspėja vaistininkė.

Jei makšties sausumas ilgai negydomas, prie pažeistos makšties gleivinės lengviau „kimba“ įvairios infekcijos, kurias dažnai lydi lytinių organų niežulys ar gausios ir nemalonaus kvapo išskyros. Makšties sausumas gali pasireikšti įvairaus amžiaus moterims, todėl svarbu visada tinkamai pasirūpinti intymiąja higiena.

Dažniausia klaida, kurią daro moterys, pasak I. Norkienės, yra netinkamas higienos priemonių pasirinkimas. Intymiajai higienai nereikėtų naudoti agresyvios sudėties antibakterinių prausiklių, dušo gelių. Tam reikėtų naudoti specialius moterims skirtus prausiklius arba natūralios sudėties vaikišką muilą.

Pirmas žingsnis – išsiaiškinti priežastį

Norint sau padėti, pirmiausia reikia išsiaiškinti makšties sausumo priežastį ir užkirsti kelią rimtesnėms problemos, pabrėžia BENU vaistininkė.

Jeigu moteris nepatiria psichologinių sunkumų, nesilaukia ar nesūpuoja mažylio, o ir menopauzė dar toli, ji pataria keisti kasdienius higienos įpročius.

„Moterims rekomenduočiau rinktis tokius intymios higienos prausiklius, kurių sudėtyje nebūtų dirginančių medžiagų ar dirbtinių kvapų. Menstruacijų metu svarbu nepamiršti dažniau keisti higieninių įklotų ar tamponų, pastaruosius – ne rečiau kaip kas 3 valandas. Taip pat galima išbandyti prezervatyvus be latekso, nes dalis žmonių yra alergiški šiai medžiagai, kuri gali sukelti ir makšties sudirgimus“, – vardija vaistininkė ir pabrėžia, kad nemalonūs pojūčiai gali būti ir ginekologinės ligos simptomas, todėl juos patiriant būtina kreiptis į specialistą.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Saugumas kelyje: kodėl svarbu užsisegti saugos diržus
Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto prie...
Lietuvoje vykdomas su demencija susijusių nuostatų tyrimas
Asociacija „Demencija Lietuvoje“ ir pasaulinė organizacija „Alzheimer‘s Disease International&ld...
Ligonių kasos: kam vaistų priemokas padengia valstybė?
Ligonių kasos sulaukia klausimų, kodėl pernai metų gale nereikėjo mokėti paciento priemokų už kompensuojamuosius vaistus...
Ilgai trunkantis kraujavimas gali pranešti apie sunkią ligą
Patyrus nesunkią traumą, netrukus kraujas pradeda krešėti ir galiausiai nustoja bėgti. Tačiau hemofilija sergantiems žmo...
Klaipėdos universiteto ligoninė tobulins operacinių darbą su tarptautiniu ekspertu
Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) ieško sprendimų, kaip trumpinti eiles ne tik gydytojų konsultacijoms, bet ir opera...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų