Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Ilgalaikis makiažas – mada, pavojinga sveikatai?

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-09-14 14:14:29

Dažna moteris, siekdama sutaupyti laiko ryte ir atrodyti nepriekaištingai, nusprendžia atlikti ilgalaikio makiažo procedūrą antakiams, lūpoms ar akims. Šios grožio procedūros yra pavojingesnės, nei gali pasirodyti iš pradžių, tad vertėtų tinkamai įvertinti rizikas: po procedūros gali užklupti alerginė reakcija, pasirodyti ryškios mėlynės ar nublukti suleisto pigmento spalva. Tais atvejais, kai rezultatas netenkina, ilgalaikį makiažą galima pašalinti – apie saugiausią metodą pasakoja klinikos „Grožio chirurgija“ gydytoja dermatovenerologė Toma Dimšienė.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

Ruduo – laikas procedūroms

Atliekant ilgalaikį makiažą, panašiai kaip ir darant tatuiruotę, pigmentas yra leidžiamas po oda aparatu, išvaizda primenančiu rašiklį. Individualią odos reakciją į pigmentą numatyti labai sunku – pasitaiko atvejų, kuomet atsiranda alergija ar net ryškios mėlynės. Rizikingiausia permanentinio makiažo procedūrą yra atlikti lūpų ar akių vokų srityse, nes šiose vietose veido oda dažniausiai būna itin jautri ir plona, todėl ją pažeisti dar lengviau. Beje, šiose srityse atliktą ilgalaikį makiažą yra pernelyg pavojinga šalinti lazeriu.

Merginos ir moterys, kurios, nepaisydamos pavojaus odai, ryžosi permanentiniu makiažu suformuoti antakius, pastebi, kad po kurio laiko pigmento dažų spalva stipriai nublunka ar pasikeičia, todėl korekcijos tampa neišvengiamos. Siekiant pakeisti permanentiniu makiažu suformuotą antakių formą, dažnai pirmiausia prireikia pašalinti po oda jau esantį pigmentą.

Saugiausias, greičiausias ir mažiausiai skausmingas būdas tai padaryti – dermatologinė procedūra, atliekama moderniu lazeriu. Kadangi prieš procedūrą lazeriu ir po jos rekomenduojama vengti aktyvių saulės spindulių, ruduo yra bene tinkamiausias metas pradėti kursą.

Greita ir neskausminga

Ilgalaikio makiažo šalinimo lazeriu procedūra, kitaip nei anksčiau taikyti metodai, leidžia maksimaliai sumažinti šalutinių poveikių riziką. Odos šveitimas cheminėmis priemonėmis, stipriai šaldantys tirpalai ar įvairūs odos šlifavimai yra neberekomenduojami, nes dažnai palieka randus ir yra gan skausmingi.

Ilgalaikio makiažo šalinimui gali būti naudojami įvairių tipų lazeriai. Skleisdamas skirtingų ilgių bangas, jis pašalina ne tik juodą, bet ir spalvotą pigmentą.

Procedūrų lazeriu kurso trukmė priklauso nuo permanentinio makiažo dydžio bei spalvos. Vidutiniškai, prireikia 3-6 procedūrų kurso, o tarp procedūrų būtinai turi būti 8 savaičių tarpas. Procedūros metu, lazeris skleidžia itin mažos trukmės ir didelės energijos impulsą, sugeria pigmentus juos suskaidydamas į mažas daleles, kurios naikina imuninės sistemos ląsteles, todėl dažas pradeda blykšti.

Svarbu pabrėžti, kad ilgalaikio makiažo šalinimo lazeriu procedūra yra greita ir neskausminga, o po jos galima nedelsiant grįžti į įprastą dienos režimą. Tiesa, po procedūros oda gali šiek tiek parausti ar patinti, todėl reikėtų ją patepti gydytojo nurodytais vaistais ar gijimą skatinančiu kremu.

Džiaugtis įvaizdžio laisve

Populiarėjant ilgalaikio makiažo procedūrai, atsiranda vis daugiau nekvalifikuotų merginų, save vadinančių meistrėmis, kurios dirba su skirtingomis technikomis ir nesertifikuotomis medžiagomis. Nekokybiškai atlikta permanentinio makiažo procedūra yra pavojinga sveikatai, o nemaža dalis merginų, kurioms buvo atlikta ši procedūra, nesidžiaugia ir estetiniu vaizdu.

Norint išvengti nusivylimo nekokybiškai atliktu darbu ir siekiant apsaugoti savo odą nuo galimos žalos, rekomenduojama vengti ilgalaikio makiažo procedūrų ir makiažą atlikti įprastomis kosmetikos priemonėmis. Saugiau yra džiaugtis moteriška laisve – kiekvieną dieną keisti savo įvaizdį ir eksperimentuoti su lūpų ar akių kontūrų bei spalva.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų